شنبه , ۲ مهر ۱۴۰۱

آبی آرایش کنید

دانستنی هایی در مورد آرایش آبی

دانستنی هایی در مورد آرایش آبی

اگر قصد دارید آرایش آبی را به کار ببرید باید به این نکات دقت داشته باشید

یکی از داغ‌ترین مد‌های آرایشی امسال آرایش آبی است. ممکن است با خودتان فکر کنید امکان ندارد من بتوانم آبی آرایش کنم. ولی اشتباه می‌کنید. اگر درست انجام شود آرایش آبی می‌تواند خیلی جذاب باشد و حتی خصوصیات بارز شما را برجسته‌تر کند. البته اگر نادرست آرایش کنید ممکن است شکل دلقک شوید یا کسی که در دهه‌ی ۶۰ مانده است! دنبال کردن این خودآموز ساده به شما کمک می‌کند که طبق داغ‌ترین مد آرایش کنید و از روند کسل کننده‌ی همیشگی فاصله بگیرید.

 

همه نمی‌توانند آرایش آبی کنند

آرایش آبی بیش از همه به خانم‌هایی با پوست روشن، پوست خیلی تیره، رنگ موی تیره یا پلاتینی و رنگ چشم قهوه‌ای یا خاکستری می‌آید. از آنجایی که آرایش آبی خیلی محبوب شده تقریبا همه می‌توانند انجامش دهند ولی فقط به یاد داشته باشید که ممکن است این آرایش روی شما کمی عجیب به نظر بیاید. و البته اگر چشمان آبی رنگ دارید بهتر است از خیر این مد بگذرید.

ترکیب کردن را فراموش نکنید

مهم‌ترین بخش آرایش آبی این است که باید سایه را ترکیب کنید تا خوب در بیاید. ترکیب کردن آرایش آبی پر رنگ با رنگ‌های ملایم، متالیک یا خنثی چشمانتان را بیشتر نشان می‌دهد.

حداقل از دو سایه استفاده کنید. وقتی آرایش چشم آبی می‌کنید باید مطمئن شوید که حداقل دو سایه‌ی آبی با طیف های مختلف دارید. آبی تیره را برای تمرکز اصلی می خواهید و سایه ی آبی روشن را برای ملایم کردن رنگ آرایش. استفاده از رنگ دیگری غیر از آبی هم به عنوان سایه روشن پیشنهاد می شود.

زیاد از پلک بالا نروید

اگر سایه‌ی آبی رنگ را تا بالای پلک چشمتان ببرید حتما قیافه‌ای دلقکی پیدا خواهید کرد. سایه‌ی آبی را به تا چین پلک بالا و پلک پایین محدود کنید.

خط چشم، اگر با سایه‌ی آبی آرایش کرده‌اید پس باید همین رنگ را در خط چشمتان هم ادامه دهید. خط چشم مشکی یا قهوه ای سایه‌ی چشم را ناخوشایند می‌کند. چط چشم آبی نفتی یا نیلی با هر رنگ سایه‌ای عالی می‌شود. نکته‌ی دیگر درباره‌ی خط چشم آبی اینست که اگر رنگ چشمتان آبی است، ست کردن آن‌ها با رنگ سایه‌ی خنثی چشمهایتان را فوق العاده می‌کند.

باقی آرایشتان را کم رنگ کنید. اگر آرایش چشم آبی پر رنگ را انتخاب کرده‌اید، دیگر رنگ لب پررنگ برایتان مناسب نیست. آرایش آبی چشم باید کانون همه‌ی ظاهرتان باشد. لب و گونه‌هایتان را ملایم و طبیعی نگه دارید.

ست کردن همه چیز با هم اشتباهست

اگر می‌خواهید چشمانتان را آبی آرایش کنید، می‌توانید یک دستبند آبی ببندید یا کیف دستی آبی به دست بگیرید، ولی هیچ چیز آبی دیگری نپوشید. این مطمئنا ظاهر خوبی برای هیچ کس نیست.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top