شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

اشتباهاتی که شما را پیرتر نشان می‌دهد

آیا تا بحال پیش آمده که ناگهان به یک اشتباه غیر قابل پوشش در خودتان پی ببرید؟ اشتباهی که باعث شده نه تنها به سن خودتان، بلکه سالها پیرتر بنظر برسید؟ اشتباهاتی که شما را پیرتر نشان می‌دهد

چنین اتفاقی کاملا به لباس پوشیدن، لوازم‌های تزئینی و آرایشی که احتمالا عجله‌ای انجام داده‌اید بستگی دارد. در ادامه فهرستی از اشتباهات وحشتناکی که می‌تواند یک خانم را سالها پیرتر نشان دهد، خواهید خواند.

۱. ترکیب رنگ

بعضی وقت‌ها، برای اینکه می‌خواهیم از دیگران متفاوت باشیم، به فرهنگ اشتباهی از مد کشیده می‌شویم. اگر نامنظم لباس بپوشید و رنگ‌های پوششتان کاملا باهم ناهماهنگ باشند، درخشندگی پوست و شکل بدنتان از بین رفته و پیرتر از سن واقعی‌تان بنظر خواهید رسید!

۲. سایز نامناسب

یک اشتباه بزرگ دیگر، پوشیدن لباس‌هایی با سایز نامناسب برای شماست. با پوشیدن شلوارهای چسبان و تی‌شرت‌های آزاد مشکلی وجود ندارد، فقط نباید فراموش کنید که اگر لباس مورد نظرتان متناسب با اندام و شکل بدنتان نباشد، کاملا نا امید کننده خواهد شد.

۳. آرایش زیادی

بدترین سناریو، یا بهتر بگوییم بدترین کابوس یک دختر هنگامی اتفاق خواهد افتاد که صورتش را با لایه‌ی ضخیم فونداسیون پوشانده و ریملش در حال چکیدن باشد! این طرز آرایش کردن شما را جذاب نخواهد کرد خانم‌ها! بلکه باعث تمسخرتان شده یا این ذهنیت را ایجاد خواهد کرد که سن شما خیلی زیادتر از آن چیزیست است که بنظر می‌آید.

۴. عدم استفاده از ضد آفتاب

همه‌ی ما عاشق پوست برنزه هستیم. اما نباید فراموش کنید در مواردی که پوستتان بیش از اندازه در معرض نور خورشید باشد، نه تنها خشک و پوسته پوسته می‌شود، بلکه رنگ طبیعی‌اش را از دست داده و رفته رفته پر از چین و چروک خواهد شد. بوجود آمدن چروک یا سوختگی پیش از موعد هم یکی از مواردی است که شما را پیرتر از سن واقعی تان نشان خواهد داد.

۵. تزئینات قدیمی

اجازه دهید پارچه‌ها و مدهای قدیمی از شما دور شوند. با توجه به کیف‌ها، دستبندها، عینک‌های آفتابی و لوازم دیگرتان، به سراغ جدیدترین سبک‌های مد بروید. در واقع نباید چهره‌ی جوان خودتان را به سبک‌های قدیمی بفروشید.

امروزه کاملا مشهود است که مد چطور می‌تواند بر شخصیت شما غالب شود، البته همیشه یک چیز خوب از شما نشان نخواهد داد، چرا که می‌تواند شخصیتی را نمو دهد که ربطی به «شمای واقعی» ندارد.

لباس‌های شما، بدون برجسته کردن کمی و کاستی‌هایتان که باعث پیرتر جلوه دادن شما می‌شوند، باید ویژگی‌های شما را پر رنگ کنند.

مدلی که موهایتان را آراسته و صورتتان را آرایش می‌کنید، همه باید شخصیت شما را طوری نشان دهد که جوان‌تر یا حداکثر در سن خودتان بنظر برسید؛ پس حواستان به مواردی که شما را پیرتر نشان می‌دهد باشد.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top