سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

اشتباهات زیبایی متداول در تعطیلات

زمانی که به تعطیلات می‌روید، ممکن است فکر کنید تنها چیزهایی که باید نگرانش باشید این است که بوفه ی صبحانه کی به پایان می‌رسد و کلاس غواصی تان چه ساعت‌هایی است. اما برای اینکه بعد از بازگشت از تعطیلات هم نگرانی‌های کمتری برایتان ایجاد شود، به خودتان اجازه ندهید که در سفر، این اشتباهات رایج را در مورد زیبایی تان انجام دهید.

اشتباهات زیبایی متداول در تعطیلات

خیلی از خانم‌ها در طول تعطیلات مراقبت های زیبایی شان را کنار می‌گذارند (خوب فقط یک هفته است…) چرا که برایشان امکان‌پذیر نیست تمام کرم‌ها و تمیز کننده هایشان را با خودشان به همراه ببرند، اما شما اجازه ندهید که این اتفاق بیفتد! می‌توانید تعدادی از محصولات زیبایی مورد علاقه تان را به شیشه یا قوطی های کوچک‌تر و قابل حملی جابجا کنید.

بعلاوه حواستان باشد که با آرایش به دریا نروید، تعطیلات زمان استراحت است، خودتان باشید.

اشتباه:‌ پریدن در آب با موهای خشک

نمک یا کلر برای موهای شما خوب نیستند! و زمانی که شما با موهای خشک به داخل دریا یا استخر می پرید، آن‌ها تأثیر مخرب دو چندانی بر روی موهای شما می‌گذارند.

راه حل: پیش تر موهایتان را خیس کنید

اگر پیش از اینکه در آب شیرجه بزنید، دوشی بگیرید تا موهایتان خیس شود، برای موهایتان حفاظی ایجاد شده و دیگر نفوذ کلر و نمک به موها دشوار خواهد شد.


اشتباه: نوشیدن کوکتل، بیش از آب

نوشیدن مقدار زیادی کوکتل در تعطیلات وسوسه انگیز است، لطفا! کمش کنید. هیچ وقت قدرت نور خورشید + الکل را برای از بین بردن آب بدنتان دست کم نگیرید.

راه حل: بین هر کوکتل، یک لیوان آب بنوشید

این یک نکته ی کلیدی برای هر شبی از تعطیلاتتان است که بیرون می‌روید، اما اختصاصا وقتی زیر نور آفتاب هستید نوشیدن آب را فراموش نکنید. یک کار خوب این است که بین هر کوکتل یک لیوان آب بنوشید تا هم بدنتان بی آب نشود هم هوشیار بمانید!


اشتباه: استفاده از ضد آفتاب فقط یک بار در روز

اصلا این چنین فکر نکنید که اگر یک بار در صبح به بدنتان کرم ضد آفتاب مالیدید برای تمام روز بس است.

راه حل: هر چند ساعت یک بار دوباره ضد آفتاب بمالید (حداقل!)

اول اینکه از کرم‌های با ۱۵ SPF یا بالاتر برای بدنتان استفاده کنید و چند بار در روز، و هر باری که از استخر یا دریا خارج می‌شوید آنرا تجدید کنید.


اشتباه: وکس کردن دقیقا پیش از سفر

خیلی دیر وکس کردن – یعنی دقیقا قبل از اینکه از منزل خارج شوید – به پوستتان اجازه نمی‌دهد تا برای مقاومت در مقابل اشعه UV خورشید خودش را بازسازی کند.

راه حل: حداقل یک هفته قبل وکس کنید

حداقل یک هفته پیش از تعطیلاتتان پوستتان را وکس کنید، بنابراین پوستتان کاملا آماده است تا با خیال راحت خوش بگذرانید! یک نگرانی کمتر برای شما.


اشتباه: آرایش داشتن در ساحل

فکرش را بکنید، آخرین اتفاقی که ممکن است برایتان بیفتد این است که ریملتان روی صورتتان راه بیفتد! همچنین با این کار ممکن است پوستتان جوش بزند! مخلوط شدن عرق با مواد آرایشی اصلا برای پوستتان خوب نیست.

راه حل: مرطوب کننده رنگی استفاده کنید یا بدون آرایش باشید!

شما در ساحل هستید، پس چه کسی به آرایش شما اهمیت می‌دهد؟ درست است؟ اگر به کمی آرایش احتیاج دارید، از یک مرطوب کننده ی رنگی استفاده کنید (حتی با SPF!) و کمی هم ریمل ضد آب.


اشتباه: فراموش کردن شستن صورت

مشکل حمل و نقل باعث می‌شود تا نتوانید محصولات مورد نیاز برای شست و شوی صورتتان را با خود به همراه داشته باشید، اما اجازه ندهید این اتفاق باعث توقف روند مراقبت از پوستتان شود.

راه حل: دستمال های تمیز کننده

این دستمال ها برای شست و شوی صورت در تعطیلات عالی اند، چرا که مایع نیستند و برای حمل و نقلشان مشکلی پیش نخواهد آمد.


اشتباه: مصرف بیش از اندازه تنقلات

اجازه ندهید که این طرز فکر بر شما غالب شود که مهم نیست در تعطیلات چه بخورید.

راه حل: در کنار رژیم غذایی سالم، تنقلات هم بخورید

بله، شما برای کمی ناپرهیزی مجازید. کافیست سعی کنید در کنار تنقلات، از رژیم غذایی سالمتان هم مراقبت کنید و حداقل بخاطر زیبایی تان هم که شده سالم بخورید.


اشتباه: غفلت از پوست سر

بعضی وقت‌ها با وجود اینکه به استفاده از کرم ضد آفتاب خیلی اهمیت می‌دهید، به آسانی پوست سرتان که خیلی هم آسیب‌پذیر است را فراموش می‌کنید.

راه حل: کلاه بگذارید

زمانی که در ساحل هستید، یک کلاه حصیری یا هر کلاه زیبای دیگری را بر روی سرتان بگذارید. کلاه‌های حصیری لبه دار، نه تنها از سر، بلکه از چشم و صورتتان نیز محافظت می‌کنند. این کلاه‌ها در رنگ و طرح های مختلف و جذاب در بازار موجودند.


اشتباه: هزینه کردن برای محصولات آرایش مو

پول و وقتتان را صرف هزینه کردن برای محصولات آرایش مو نکنید. زمانی که در سفر هستید، موهای شما مثل همیشه نیست! بعلاوه هر بار که به دریا می‌روید، تمامش شسته می‌شود.

راه حل: با موهای تمیز و ساده سر کنید

اگر به دنبال موهای لخت و مواج ساحلی هستید، آب شور دریا، عینا همان کار را با موهایتان می‌کند! بافت و موج طبیعی گیسوان دوست‌داشتنی خودتان را بپذیرید و موهایتان را باز و رها کنید. بهرحال الان در تعطیلات هستید و این را همه می‌دانند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top