دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

تاثیر بخور بر شادابی پوست

اگر شما هم همیشه در زمستان پوستی خشک، پوسته پوسته و ملتهب را تجربه می‌کنید، بدانید که معمولاً این اتفاق بدلیل خشکی هوای سرد در زمستان رخ می‌دهد. زمانی که هوای دور و بر شما خشک باشد، باعث خواهد شد تا رطوبت سطح پوست شما کاسته شود.

فواید بخار

فواید بخار

داشتن پوست خشک ناراحت‌کننده است، و می‌تواند بسادگی باعث بوجود آمدن چین و چروک، پوسته پوسته شدن، قرمزی و خارش گردد. یک دستگاه بخور خوب می‌تواند به شما کمک کند تا با این مشکل مبارزه کنید!
مزایای دستگاه بخور

زمانی که صحبت از زیبایی پوست و در کل سطح راحتی شما در طول زمستان است، دلایل خوبی برای داشتن یک دستگاه بخور در منزل و محل کارتان وجود دارد.

دلیل اول این است که پوست بدن همچون پوست پا، دست‌ها و کمر در فصل زمستان تمایل به خشک شدن دارد. مرطوب کردن تمام این نقاط به مانند صورتتان هم کاری دشوار است. داشتن یک دستگاه بخور در منزل و محل کارتان کمک خواهد کرد تا به کل پوستتان رطوبت ببخشید. از این طریق شما خطر کمتری برای ابتلا به اگزما، خارش و زبری پوستتان را خواهید پذیرفت.

دلیل دیگر برای انتخاب بخور، این است که می‌توانید از آن هنگام شب نیز استفاده کنید، یعنی دقیقاً زمانی که پوست شما خودش را ترمیم و بازسازی می‌کند. معمولاً پیشنهاد می‌شود که شب‌ها پوست خود را مرطوب کنید تا کاملاً جذب پوستتان شود و برای ترمیم سلول‌های پوستی استفاده گردد.

بنابراین اگر شما یک بخور در اتاق خوابتان روشن کنید، پوست شما از رطوبت هوا استفاده کرده و سلول‌هایش را بهسازی می‌کند و به احتمال خیلی کمتری پوست شما دچار پیری زودرس و چین و چروک خواهد شد.

همچنین استفاده از دستگاه بخور، برای پوستتان یک سد حفاظتی در برابر آلودگی هوا می‌سازد. رطوبتی که بصورت طبیعی بر روی پوست شما ایجاد می‌شود، پوست شما را نرم و منعطف نگاه می‌دارد، اما در جلوگیری از آلودگی و دیگر عناصر مضر محیط نیز نقش دارد.

زمانی که پوست شما خشک و فاقد این سد حفاظتی باشد، احتمالاً متوجه خواهید شد که پوستتان بیش از پیش تحریک شده است. تقریباً خشکی دلیل اصلی این تحریک است، ولی قرار گرفتن در معرض آلودگی‌های محیط هم می‌تواند این مشکل را تشدید کند.

بخور، اینگونه کار می‌کند که به آرامی بخار آب را به هوای محیط می‌دمد. دستگاه بخور گرم، پیش از اینکه آب را به بخار تبدیل کند آنرا حرارت می‌دهد، بنابراین در طول ماه‌های زمستان برایتان دلپذیرتر است. زمانی که از بخور استفاده می‌کنید، آنرا از دیوار و مبلمان دور نگاه دارید، چرا که ممکن است آن‌ها را خیس کند.

از دستگاه بخوری استفاده کنید که اندازه‌اش مناسب محیط باشد. در بازار انواع بخورها یافت می‌شود، اندازه‌هایی مناسب اتاق خواب شما و برخی درخور سال پذیرایی‌تان.

هر زمانی که استفاده از بخور در فصل زمستان را شروع کنید، نخواهید توانست تغییرات بوجود آمده در پوستتان را باور کنید! متوجه خواهید شد که دیگر در ماه‌های سرد سال پوستتان نرم و لطیف‌تر از گذشته شده و کمتر خشک و پوسته پوسته می‌شود.

بنابراین یکی از بهترین کارهایی که در طول زمستان می‌توانید به روتین‌های زیبایی‌تان بیفزایید همین کار است، استفاده از یک دستگاه بخور.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top