سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو

اگر شما هم به اندازه‌ی ما محصولات آرایش موی متعددی داشته باشید، قطعا گیج خواهید شد. همه‌ی ما می‌دانیم که شامپو قبل از نرم‌کننده استفاده می‌شود، و اسپری مو هم آخر سر بکار می‌رود. اما هیچوقت کاملا مطمئن نبودیم که بین این مراحل چه رخ خواهد داد.

 ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو

ژاکلین بوش، آرایشگر موی اشخاص مشهوری است. افرادی همچون کیتی کوریک، یکی از میزبان‌های مشهور تاک شوهای تلویزیونی آمریکا، و گوئینت پالترو بازیگر هالیوودی که قطعاً آنرا در فیلم‌های آیرون من دیده‌اید.

بوش تجربیات شخصی‌اش در زمینه‌ی ترتیب صحیح بکار بردن محصولات آرایشی مو را با ما در میان گذاشته است. حتی اگر چند مرحله از این فهرست را نادیده بگیرید، بکار بردن محصولات آرایش مو به این ترتیب، کلی به شما کمک خواهد کرد تا از روتین مراقبت از موهایتان، بیشتر سود ببرید.

۱. شامپو

همیشه شامپویی با فرمول خاصی که مناسب نوع موهای شماست را انتخاب نمایید. مثلاً شامپوی ضد وز، مخصوص موهای رنگ شده و یا شامپوی حجم دهنده. بوش می‌گوید با شامپو زدن به پوست سرتان آغاز کنید، سپس با ماساژ دادن پوست سر، باقیمانده‌ی شامپو بصورت طبیعی روی موهایتان مالیده خواهد شد.

البته باید این را در نظر داشته باشید که متخصصان زیادی پیشنهاد می‌کنند که بیشتر از چند بار در هفته از شامپو استفاده نکنید. بنابراین می‌توانید اغلب اوقات این مرحله را نادیده بگیرید و سراغ مورد بعدی بروید.

۲. نرم کننده

از آنجایی که برندها، همیشه فرمول‌هایی را طراحی می‌کنند که با دیگر محصولاتشان سازگار باشد، بنابراین برای نتیجه‌ی بهتر، پیشنهاد می‌کنم نرم‌کننده‌ای بخرید که همتای شامپوی شما باشد.

ابتدا انتهای موهایتان را به نرم‌کننده آغشته کنید، سپس به آرامی بالا بیایید تا اینکه سه چهارم موهایتان به نرم کننده آغشته شود. سپس موهایتان را آبکشی کنید.

بوش پیشنهاد می‌دهد که نرم‌کننده را از پوست سرتان دور نگاه دارید. در غیر اینصورت موهایتان به سمت پایین شل خواهند شد، مخصوصاً اگر موهای نرم و نازکی داشته باشید.

۳. محصولات حالت‌دهنده

پس از استفاده از نرم‌کننده، حالا نوبت محصولات حالت دهنده است. محصولاتی همچون ژل، کرم‌های حالت‌دهنده، صاف‌کننده و غیره. بوش پیشنهاد می‌کند که از پشت گردنتان شروع کنید و به سمت انتهای تارهای موهایتان بروید. همچنین این محصولات را از ریشه‌ی موها دور نگاه دارید.

۴. صاف‌کننده‌ها یا ضد وزها

اگر می‌خواهید سشوار بکشید، بعد از مرحله‌ی ۳ کارتان را شروع کنید. هنگامی که موهایتان حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد خشک شد، اگر می‌خواهید بهترین زمان برای بکار بردن صاف کننده یا ضد وز است.

بوش می‌گوید شما فقط به مقدار کمی از این محصولات احتیاج دارید. اگر هنگامی که موهایتان خیس است از آن‌ها استفاده کنید، ممکن است راجع به اندازه‌‌ی مطلوب دچار اشتباه شوید و احتمالاً در آخر موهایتان مثل گریس خواهد شد!

بنابراین در نیمه‌ی راه سشوار کشیدنتان بایستید و این محصولات را به کار ببرید. بدین ترتیب، به احتمال خیلی کمتری از این محصولات بیش از اندازه استفاده خواهید کرد.

۵. محصولات پایانی

حالا زمانی که خشک کردن موهایتان به پایان رسید، از سرم درخشان کننده، پمادهای بافت دهنده، و یا انواع اسپری مو استفاده کنید تا بر روی موهایتان برای آخرین مرحله بنشینند. تمام شد!

شما هنگام حالت دادن به موهایتان چه ترتیبی را رعایت می‌کنید؟ لطفاً شما هم تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top