سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

حساسیت های آرایشی و کنترل آن‌ها

ما همه، لوازم آرایشمان را دوست داریم و اکثر خانم ها دوست دارند هر روز از آن ها استفاده کنند. ولی چطور یک حساسیت آرایشی را تشخیص دهیم و چه رفتاری می توانیم در مقابل این حساسیت داشته باشیم؟

حساسیت های آرایشی و چگونگی کنترل آن‌ها

واضح ترین نشانه ی حساسیت اثر یا آثار ناخوشایندی ست که در محل آرایش شده رخ می دهد.خصوصا در زمانی که چیز جدیدی را روی پوستتان امتحان می کنید این پدیده قابل توجه خواهد بود.

آثار حساسیت شما از لحاظ شدت می تواند در گستره ای میان کورک های چرکی و دانه های ریز تا تراوشات پوستی و آبریزش از چشم قرار بگیرد! در واقع اگر بعد از استفاده از لوازم آرایش هر چیز نامناسب، نامطلوب و غیر عادی را تجربه کردید به راحتی می توان گفت که به آن نوع لوازم آرایشی حساسیت دارید.

به یاد دارم که در میانه ی دوران نوجوانی ام مرطوب کننده ای مخصوص پوست بسیار حساس از یک برند شناخته شده خریدم. تمام لایه ی خارجی پوستم کنده شد و صورتم براشفته و به شدت قرمز شده بود. بعد از آن بود که جستجویم را برای پیدا کردن یک جایگزین و مراقبت طبیعی از پوستم شروع کردم و دیگر به روند سابق باز نگشتم.

حالا که در میانه ی دهه ی سی سالگی ام هستم فهمیدم که روغن کندر روی پوستم خوب جواب می دهد.

چه کنیم؟

من، سریع متوجه علت مشکل شدم و دیگر از آن کرم استفاده نکردم. کلا اگر می توانید آنچه که باعث حساسیت شده شناسایی کنید، که معمولا هم ۹ مورد از ۱۰ تا را می توانید، کافی ست مصرف آن را متوقف کنید.

اگر آثار حساسیت آزارتان می دهد یک قرص آنتی هیستامین می تواند کمکتان کند. اگر آثار حساسیت کوچک ترین نگرانی ای برایتان ایجاد کرده و یا باعث عارضه ی شدیدی شده است کافیست تا به پزشکتان مراجعه کنید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top