سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

خطاهایی که شما را بد تیپ می کند

 

مد و زیبایی - تازه های دنیای مد,خوش تیپ, خوش تیپ بودن, انسان خوش تیپ

 

خطاهایی که شما را بد تیپ می کند

اگر می خواهید شما هم یکی از کسانی باشید که از شما به عنوان یک انسان خوش تیپ یاد کنند خطاهای زیر را انجام ندهید.

در مبحث زیبایی، مد و پوشاک، کارهای بسیاری است که با انجام دادنشان می‌توان زیباتر به نظر رسید اما در این نوشتار، راههایی بیان شده که با انجام ندادنشان زیباتر خواهید شد.
با نگاه اول به موارد ذیل شاید فهرست بلند بالایی را پیش رویتان ببینید اما با این دید به آن نگاه کنید: به ازای هر یک موردی که به خاطر میسپارید، خود را از اینکه قربانی مدهای ناامید کننده شوید، دورتر نگه میدارید :

اگر می خواهید همیشه خوش تیپ باشید این نکات را فراموش نکنید.

رنگ بیش از حد
استفاده از رنگ‌های زیاد باعث می‌شود که توجه دیگران به شما جلب شود البته نه توجهی که منجر به تعریف و تمجید شود! سعی کنید در لباس‌هایتان بیش از ۳ رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می‌توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.

از مکمل‌های رنگی استفاده کنید
رنگهایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند ( مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی ) رنگ‌هایی که به هم نزدیک می‌باشند به نام رنگ‌های « هم خانواده » شناخته می‌شوند. ( مثل زرد و نارنجی ) زمانی که می‌خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ‌های متضاد و یا رنگ‌های هم خانواده استفاده کنید.
اگر لباس‌هایتان روشن هستند باید کفش‌هایتان نیز روشن باشند ولی اگر لباس‌های تیره بر تن می‌کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.

طرح بیش از اندازه
برای ست کردن رنگ و طرح پارچه باید از لباس‌هایی استفاده کنید که بیش از ۳ طرح نداشته باشند. بهتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس‌هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین می‌باشند ( مثلا دارای گل‌های ساده سفید رنگ باشند و یا در پشت آن‌ها مارک کوچکی باشد ) و همیشه‌‌ همان را بر تن کنید.

ست لباس

شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس‌هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین می‌باشند ( مثلا دارای گل‌های ساده سفید رنگ باشند و یا در پشت آن‌ها مارک کوچکی باشد ) و همیشه‌‌ همان را بر تن کنید.

لباس‌های لکه دار
بهتر است از لباس‌های لکه دار پیش از اینکه روی آب را به خود ببینند در زیر سایر لباس‌ها استفاده کنید. هر روز زمانی را به این کار اختصاص دهید که لباس‌های خود را برای وجود لکه وارسی کنید. به علاوه زمانی که آن‌ها را شستید باز هم نگاه دوباره‌ای داشته باشید تا مبادا لکه‌ای از چشم شما دور نمانده باشد.

لباس فصل دیگری را پوشیدن
اگر در جایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوای گرم است، خوش شانس هستید. لباس‌های شما باید مختص یک فصل (بهار/تابستان) باشد. اما اگر مانند بسیاری از افراد در جایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوای متنوعی است باید در کمد لباس‌های خود جایی را برای ذخیره لباس‌هایی که به درد فصل حاضر نمی‌خورند باز کنید. همان طور که از قدیم گفته‌اند «از دل برود هر آنچه از دیده برفت.» هر چه که آن پیراهن‌های لینن را از کت‌های پشمی دور‌تر نگه دارید خیلی کمتر اتفاق می‌افتد که آن‌ها را به طور اتفاقی با هم ست کنید.
شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه
همیشه این قوانین را به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه‌ای باید تا بالای پاشنه

کفش

شما بیایند. شلوارهای جین می‌توانند تا انتهای پاشنه

کفش

نیز کشیده شوند. قد هر شلواری که بیش از این اندازه باشد برای شما بلند است. زمانی که راه می‌روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب‌هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می‌نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جورابتان برود.

شلوارهایی که بالا می‌ایستند
اگر کمر باریکی دارید ( پاهای بلند اما کمر کوچک ) از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. یک حقه دیگری که در اینجا می‌توانید به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنید که بزرگ‌تر از سایز شما باشد. این کار باعث می‌شود که اندام شما پر‌تر جلوه کند، همچنین قد شلوار نیز بلند‌تر شده و پاهای شما را ناقص جلوه نمی‌دهد.
تی‌شرت‌هایی که خیلی بلند یا کوتاه یا شلوغند
اگر تی‌شرت شما خیلی بلند است نباید آن را هیچ‌گاه داخل شلوار خود کنید. مارکی را پیدا کنید که سایز‌هایش متناسب با اندام شما باشد. از تی شرت‌های تک رنگ استفاده کنید و از پوشیدن لباس‌های پر زرق و برق، دارای لگو و کلمات ناپسند به شدت پرهیز کنید. تی شرت‌های ساده خیلی راحت‌تر با پلیور و ژاکتهای مختلف ست می‌شوند.
لباس‌های چروک
چاره کار شما بسیار ساده است: باید یک اتو و میز آن را خریداری کنید. اگر در حال مسافرت هستید می‌توانید روی محل چروکیدگی کمی آب بپاشید و سپس سشوار را روی آن بگیرید و با دست محل مورد نظر را صاف کنید. با این کار لباس شما از چروکیدگی در می‌آید. علاوه بر این من آقایونی را دیدیم که این کار را به راحتی در دستشویی‌های عمومی با دست خشک کن‌ها انجام می‌دهند! شاید کار خوبی نباشد اما جواب می‌دهد.
صندل با جوراب
مبتدی‌ها بهتر است اصلا فکر جوراب پوشیدن را همراه با صندل از سر بیرون کنند اما اگر پوشیدن جوراب اجباری است پیشنهاد می‌کنیم از جوراب‌هایی استفاده کنید که اندازه آن‌ها فقط تا قوزک پا است و آن‌ها را با اسنیکرهای نخی یا

کفش

‌های پارچه‌ای ست کنید.

زمان اصلاح صورت نقطه‌ای را جا بگذارید
ماندن قسمتهای اصلاح نشده روی صورت مردها جزو آن خطاهایی است که علاوه بر بیدقتی، سبب توجه و نیشخند دیگران میشود. اگر صورتتان را اصلاح میکنید، یک آینه دستی تهیه کنید تا صورت خود را حین اصلاح از نزدیک‌تر ببینید و اگر جایی اصلاح نکرده باقی مانده آن را راحت‌تر پیدا کنید.
موهای وسط ابرو
یکبار در هفته موهای وسط ابروهای خود را بردارید یا آن‌ها را شیو کنید. البته می‌توانید به سراغ لیزر بروید تا برای همیشه از شر آن‌ها خلاص شوید. با یک یا دو جلسه می‌توانید تمام آن‌ها را از بین ببرید.
بر این فهرست، موارد دیگری نیز میتوان افزود، اما این خطاها، اگرچه ظاهرا کوچکند، با در نظر گرفتنشان حداقل چهره و پوششی مطلوب خواهید داشت.

۲ نظر

  1. کارتون واقعا عالیه مرسی

  2. سلام دوست عزیز خوبین؟
    من بک مانتوی ابی نفتی با نوار های طلایی مایل به زرد دارم و با شال طلاییو شلوار سیاه ست کردم اما نمی دونم با چه نوع کیف و کفش ست کنم؟
    کیفم چه اندازه ایی باشه [من بیشتر کیف یک طرفه استفاده میکنم]و ایا با برق لب قشنگ میشه؟شالی که استفاده میکنم چه مدلی سرم کنم ?موهامو ببندم بهتره یا باز بزارم؟
    خواهش میکنم جواب رو به جیمیلم بفرستین خیلی ممنون میشم زود جواب بدین.

Scroll To Top