سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱

خطای شایع در لباس پوشیدن

خطای شایع در لباس پوشیدن

وقتی ستاره‌ای در تلویزیون یا در روی جلد روزنامه‌ای با لباس و تیپ خاصی ظاهر می‌شود، گاهی از فردا همان لباس مد می‌شود…

 

لباس اشتباه , تقلید , شلوار کوتاه

 
مد و زیبایی – تازه های دنیای مد – خطای شایع در لباس پوشیدن
۱) تقلید کورکورانه از لباس پوشیدن ستاره‌ها
چشم‌بسته از
مدل لباس و مو و آرایش ستاره‌ها پیروی کردن، اشتباه شماره یک به شمار می‌آید. چون ممکن است آن لباس به شما نیاید و با فرم بدنی و شخصیت شغلی و اجتماعی شما مطابقت و هماهنگی نداشته باشد و آن مدل لباس پوشیدن در دنیای معمولی جالب و دلنشین نباشد. بهتر است به جای آن لباس‌هایی بپوشید که به شما بیاید و مطابق میل و سلیقه شما باشد و در آن احساس راحتی کنید و خود خودتان باشید.

۲) پوشیدن شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه
اگر سری به فروشگاه‌های لباس بزنید، انواع شلوارهای جین و پارچه‌ای را خواهید یافت که بعضی خیلی بلند و بعضی خیلی کوتاه‌اند. متناسب با قدتان باید شلوار مناسب‌تان را انتخاب کنید.اگر دوست دارید خوش تیپ به نظر بیایید، شلوارهای خیلی بلند را با کفش‌های صاف جور نکنید چون هم جلوه زیبایی ندارد و هم لبه شلوار در تماس با زمین فرسوده و کهنه می‌شود. شلوارهایی که کوتاه‌تر از مچ پا می‌ایستند نیز مناسب نیستند چون قدتان را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. بهترین قد شلوار، شلواری است که تا قوزک پایتان را بپوشاند. آن را با هر کفشی جور کنید، زیبا خواهد شد، دقت کنید پایین شلوار باید اندکی روی کفش‌تان بیفتد.

۳) استفاده از زیورآلات زیادی
یک خانم خوش‌تیپ همیشه از زیورآلات اندکی در میهمانی‌های زنانه استفاده می‌کند. این روزها استفاده از طلا و جواهرات اصلی و بدلی مانند قدیم رواج ندارد.شما تا می‌توانید زیورآلات کمتر، ساده‌تر و ظریف‌تر را انتخاب کنید. اگر به یک میهمانی در طول روز دعوت شدید، یک گوشواره‌ حلقه‌ای یا دکمه‌ای کفایت می‌کند. در میهمانی‌های بعدازظهراز گوشواره‌های بلندتر می‌توانید استفاده کنید. اگر زیورآلات زیادی ندارید یا تهیه آنها برایتان دشوار است، به سراغ خرید ساعت‌هایی بروید که طرح‌های نگین‌دار یا مرواریددار دارند وعلاوه بر ساعت بودن نقش زیورآلات را هم انجام می‌دهند.

۴) پوشیدن لباس اسپرت با لباس رسمی‌و برعکس
اگر محل کارتان تا ایستگاه مترو فاصله زیادی دارد و شما نمی‌توانید با کفش رسمی ‌این مسافت را طی کنید، به فکر نیفتید که با کت و شلوار، کفش اسپرت بپوشید. این خطای شماره چهار تیپ زدن است. هیچ‌وقت لباس اسپرت را با لباس و کفش رسمی‌نپوشید. شلوار پارچه‌ای، کفش چرمی ‌مردانه و کت و شلوار پارچه‌ای از شما یک تیپ رسمی‌ می‌سازد که مناسب جلسات اداری و مهمانی‌های رسمی‌تر است ولی اگر می‌خواهید همراه همسرتان در تعطیلی آخر هفته به سینما یا پارک بروید و یا در یک مهمانی خانوادگی خودمانی شرکت کنید، شلوار جین، کفش اسپرت و یک دست پیراهن اسپرت هم می‌تواند مناسب باشد.

۵) پوشیدن لباس‌های یلی تنگ یا خیلی گشاد
اینکه شما لباسی از بهترین مارکی که در بازار است، بخرید و بپوشید و یا اینکه لباسی مطابق آخرین مد روز بپوشید حتی اگر برایتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد، شما را گرفتار خطای شماره پنج لباس پوشیدن می‌کند. بهترین لباس، لباسی است که جوری به تن شما بنشیند که گویی برای شما دوخته شده است. فرم بدنی‌تان را هنگام خرید لباس به‌یاد داشته باشید و لباسی نخرید که به تن‌تان زار بزند و یا نقص‌های احتمالی بدن شما را بیشتر نشان دهد.

۶) همیشه یک تیپ لباس پوشیدن
فکر می‌کنید فقط یک رنگ و مدل روسری به شما می‌آید و دست از روسری شالی و یا یک رنگ خاص بر نمی‌دارید و یا فکر می‌کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده‌اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد، دست بردارید، قالب‌های قدیمی‌را بشکنید. مدل‌ها و رنگ‌های دیگر را تجربه کنید. شاید بیشتر به شما بیایند. اگر همیشه از یک مغازه خرید می‌کنید، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید لباس به فروشگاه‌های دیگر سر بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان، محل کار، مجلات یا تلویزیون دقت کنید و ایده‌های جدیدی برای لباس پوشیدن بگیرید.

۷) پوشیدن رنگ‌هایی که به شما نمی‌آید
رنگ سال بنفش است؟ مشکی است؟ زرد است؟ اصرار دارید حتی اگر این رنگ‌ها به پوست شما نمی‌آیند آنها را بپوشید؟ بهترین رنگ لباس رنگی است که با رنگ پوست شما مکمل باشد. اگر شما لباسی به رنگی که با پوست‌تان هماهنگی ندارد بپوشید، ممکن است چین و چروک‌ها و خط و خطوط چهره‌تان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست‌تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس‌هایتان را در رنگ‌هایی انتخاب کنید که در آن با طروات و سالم به نظر برسید.

۸) رنگارنگ لباس پوشیدن
در انتخاب تعداد رنگ‌هایی که در لباس و کفش و روسری مانتو و شلوار وکت‌تان به کار می‌برید، دقت کنید. جوری لباس نپوشید که وقتی کسی به شما نگاه می‌کند، یاد رنگین کمان بیفتد. استفاده از حداکثر ۳ رنگ لباس در یک سر تا پا مناسب است.

۹) پوشیدن کفش‌های کثیف
شاید خیلی به نظر پیش پا افتاده بیاید ولی پاپوش تمیز یکی از اصل‌های مهم در خوش‌تیپی است. کفش چرمی ‌خاکی و واکس نخورده و یا کفش اسپرت گلی، حسابی شما را از چشم می‌اندازد. به یاد داشته باشید پاکیزگی رکن اول خوش‌تیپی است.

۱۰) پوشیدن جوراب با صندل
این خطا را اصلا مرتکب نشوید چون حسابی شما را بدتیپ می‌کند. باید صندل‌های تابستانی را بدون جوراب بپوشید. صندل‌ها هم برای خنک‌تر و سالم‌تر بودن پاها در تابستان ساخته شده‌اند. جوراب مخصوص پوشیدن در کفش است. هیچ‌وقت کفش رسمی‌را بدون جوراب نپوشید‌ و فراموش نکنید که آقایان خوش‌تیپ را از جوراب‌هایشان می‌شناسند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top