دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

در مورد خطرات ناشی از پوشیدن دمپایی لا انگشتی بیشتر بدانید

قطعاً دمپایی‌های لا انگشتی خیلی راحت بنظر می‌رسند. اما آیا از خطرات پوشیدن آن‌ها آگاهید؟ شاید الان تعجب کرده‌اید که چطور پوشیدن دمپایی لا انگشتی می‌تواند خطرناک باشد! درسته؟ بسیار خب، اگر دوست دارید در این مورد آگاه شوید، ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

مضرات پوشیدن دمپایی لا انگشتی

مضرات پوشیدن دمپایی لا انگشتی

۱. دمپایی لا انگشتی هیچ حمایتی از پای شما ندارد

بر خلاف دیگر کفش‌ها که کمی حامی پاهای شما هستند، چنین چیزی در مورد دمپایی لا انگشتی وجود خارجی ندارد. از آنجایی که این نوع دمپایی از پایه، کاملاً تخت و ساده است، و شما ناچارید تا با یک بند لای انگشتانتان حفظش کنید، بنابراین هیچ حمایتی از پای شما ندارد. اکثر این دمپایی‌ها از لاستیک ساخته شده‌اند. اینکه شما چیزی به پا کنید که حامی پای شما نیست، عملاً پاهای خود را در معرض آسیب قرار داده‌اید.
۲. پای شما همیشه در معرض باکتری‌هاست

اگر شما همیشه دمپایی لا انگشتی به پا کنید، آنگاه طبیعتاً پای شما در معرض آلودگی هوا و دیگر عناصر خواهد بود. در مطالعات اخیر به اثبات رسیده است هنگامی که دمپایی لا انگشتی به پا دارید، حدود ۱۵۰۰۰ باکتری مختلف را جذب پای خود خواهید کرد! بنابراین اگر شما عادت دارید تا همیشه دمپایی لا انگشتی به پا کنید، دوباره در این مورد فکر کنید.
۳. ممکن است به پوستتان صدمه بزند

دمپایی‌های لا انگشتی شل بوده، و حامی جون داری برای پاهای شما نیستند. اگر عجله داشته باشید، حتی ممکن است لیز بخورید و به پایتان آسیب وارد شود. از آنجایی که این دمپایی‌ها شل و ول هستند، حتی ممکن است از پای شما در بیایند و پوستتان زخمی یا خراشیده شود.
۴. به قوزک و ران شما آسیب می‌زند

از آنجایی که در دمپایی لا انگشتی هیچ حمایتی در نظر گرفته نشده است، باعث می‌شود تا پای شما به طور غیر طبیعی حرکت کند. که باعث ایجاد درد در مچ پا و ران شما می‌شود. اگر شما همیشه دمپایی لا انگشتی به پا می‌کنید، حتی احتمالش هست که درد کمر را نیز تجربه کنید. هوشمند باشید، پوشیدن دمپایی لا انگشتی ایده‌ی خوبی برای همه‌ی مواقع نیست.
۵. به پاهایتان فشار می‌آورد

از آنجایی که معمولا، دمپایی لا انگشتی سفت و تخت طراحی می‌شود، می‌تواند باعث آزردن پاشنه‌ی پای شما شود. اگر همیشه دمپایی لا انگشتی به پا کنید، درد یا فشاری را روی پاها و ستون فقرات خود احساس خواهید کرد.
۶. پوشیدنشان راحت نیست

دمپایی‌های لا انگشتی شل هستند و هیچ حمایتی برای پاهای شما ندارند. بعلاوه اصلاً هم راحت نیستند! اگر برخی اوقات آن‌ها را می‌پوشید، ممکن است این عدم راحتی را احساسش کرده باشید. آن‌ها بر خلاف آنچه تصور می‌شود اصلاً راحت نیستند.

ممکن است این دمپایی‌ها ظاهر باحالی داشته باشند، اما اصلاً مناسب و راحت نیستند. عاقلانه است که همیشه چیزی را برای به پا کردن انتخاب کنید که برایتان راحت باشد و در عین زیبایی، سلامتی شما را در خطر نندازند. در واقع دمپایی‌های لا انگشتی زمانی که بحث سلامتی در میان است، اصلاً ارزش هزینه‌ای که بابت آن پرداخت کرده‌اید را نخواهند داشت.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top