یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

دلایل پیری پوست و جلوگیری از آن

دلایل پیری پوست و جلوگیری از آن

پیری پوست

بهترین راهکار تغذیه خوب پوستی است. اگر هزینه زیادی را صرف خرید محصولات مخصوص مراقبت های پوستی کرده اید، اما هنوز هم علائم آن—چروک، شل شدگی، از بین رفتن نرمی و قابلین ارتجاعی پوست– از بین نرفته است، پولتان را هدر داده اید چون تغذیه مورد نیاز آن را به او نداده اید.

پیر شدن پوست مثل هر چیز دیگر، چند دلیل اصلی دارد.

و نه، دلیل اصلی آن پیر شدن شما نیست. دلیل آن این است که سالها تغذیه مورد نیاز پوست که موجب بهبودی، بازسازی و درخشش آن در دوران جوانی می شود را در اختیار آن قرار نداده اید.

ترکیبات سازنده یک پوست سالم، در هر سن و سال عبارت اند از:

کلاژن و الاستین، پروتئین هایی که به اتفاق هم مسئول استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست هستند.

اسید هیالورونیک یا هیالورونان، که به وفور در پوست های سالم وجود دارد.

و مقدار زیادی از آنتی اکسیدان هی طبیعی که تاثیرات مخرب رادیکال های آزاد را در پوست از بین می برد.

اگر پوستتان در حال پیر شدن است، یعنی فاقد این ترکیبات و عناصر سازنده است و احتمالاً این کمبود سالهاست که ادامه دارد.

بهترین چیز برای پیر شدن پوست جایگزین کردن این مواد و ترکیبات لازم برای سالم کردن آن است. و این شامل بهترین مواد موجود در مواد غذایی و هم در کرم های مخصوص مراقبت های پوستی می شود.

یک نکته درمورد رژیم غذایی: یک رژیم غذایی سالم حاوی مقدار زیادی از آنتی اکسیدانها—ویتامین C، A، و E، کوآنزیم های Q10 و سایرین—می شود. روغن امگا ۳ ضد التهابی هم بسیار سالم هستند. همه اینها در مکمل های غذایی باکیفیت وجود دارد و همه آنها هم برای کمک به بدن برای ساختن یک پوست سالم مورد نیاز هستند.

اما وقتی می پرسید—واقعاً بهترین راهکار برای پیر شدن پوست چیست؟–احتمالاً منظورتان این است که بهترین درمان موضعی مراقبت پوستی چیست.

به طور خلاصه، بهترین درمان پوستی برای پیر شدن پوست باید حاوی مواد و ترکیباتی باشد که پوست را برای رشد سلولهای نو، کلاژن و الاستین بیشتر و مقدار زیادی اسید هیالورونیک و آنتی اکسیدانها، تحریک کند.

در زیر چند نمونه برایتان معرفی می کنیم:

– ترکیباتی که پوست را برای بازسازی کلاژن و الاستین تحریک می کنند. نیازی به خرید کرم هایی که حاوی کلاژن است نیست چون پوست نمی تواند کلاژن را جذب کند.

یک محرک خیلی خوب کلاژن و الاستین، Cynergy TK است. حاوی پروتئین هایی است که عمیقاً به پوست نفوذ می کند و ساختار پروتئین های طبیعی آنرا حفظ کرده و به حفظ رطوبت پوست نیز کمک میکند. یک تحقیق نشان داده است که این ماده ۱۴% بهبودی حفظ رطوبت پوست و ۴۲% حفظ قابلیت ارتجاعی پوست را در ۱۸ روز به دنبال داشته است.

– واکامه (wakame) که یک کتانجک ژاپنی است با یک آنزیم مضر (که هیالورونیداز خوانده می شود) که اسید هیالورونیک را در پوست تجزیه می کند، مقابله می کند. با قطع فعالیت هیالورونیداز، میزان اسید هیالورونیک در پوست بالا رفته و پوست بازسازی می شود.

– آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین E طبیعی و کوآنزیم Q10 که رادیکال های آزاد اضافی را که موجب تخریب پوست می شود از بین می برد.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top