یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

دور چشم‌مان ضد آفتاب بزنیم؟

 

ضد آفتاب, کرم‌های ضدآفتاب, کرم‌های ضدآفتاب مخصوص دور چشم

 

دور چشم‌مان ضد آفتاب بزنیم؟

 

 

آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو-دور چشم‌مان ضد آفتاب بزنیم؟

معمولا روی بروشور بیشتر کرم‌های ضدآفتاب، نوشته شده که از این محصول برای پوست اطراف چشم‌مان استفاده نکنیم. اما چرا؟ مگر پوست نازک اطراف چشم، مراقبت نمی‌خواهد؟

دکتر احسانی، متخصص پوست و مو در این باره می‌گوید: «از آنجا که پوست زیر چشم و پلک، پوست حساس و نازکی است و احتمال ایجاد حساسیت در آن وجود دارد، بنابراین معمولا توصیه می‌شود که از کرم‌های ضدآفتاب برای پوشش پوست اطراف چشم، استفاده نشود.»

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌افزاید: «این در حالی است که در بیشتر موارد، مشکلی برای افرادی که ضدآفتاب را دور چشم‌شان می‌زنند هم ایجاد نمی‌شود.»

وی تاکید می‌کند که برخی از افراد، گاهی بدون اطلاع از احتمال ایجاد حساسیت ناشی از مصرف کرم‌های ضدآفتاب برای پوست اطراف چشم، آن را روی پلک و زیر چشم خود هم زده‌اند و مشکلی برایشان پیش نیامده است. دکتر احسانی ادامه می‌دهد: «توصیه ما این است که برای پوست اطراف چشم خود از کرم‌های ضدآفتاب مخصوص دور چشم کمک بگیرید اما از آنجا که این کرم‌ها همیشه در دسترس افراد نیستند، بنابراین می‌توان با آزمون و خطا، از ضدآفتاب‌‌های معمولی هم برای دور چشم استفاده کرد.»

چطور؟ «به این صورت که ضدآفتاب معمولی را چندبار دور چشم‌تان بزنید. اگر دچار سوزش، قرمزی و التهاب نشدید، می‌توانید بدون دغدغه از ضدآفتاب صورتتان برای پوشش پوست اطراف چشم هم کمک بگیرید.»

یک نظر

  1. سلام و خسته نباشید به شما نویسنده سایت عزیز .
    من از تمام مطالب سایت شما استفاده کردم و خیلی مورد استفاده ، جالب ، به دردبخور ، سرگرم کننده و مفید بود .
    از تمام زحماتی که برای جمع آوری مطالب این سایت کرده اید قدر دانی می کنم.

    برایتان آرزوی مفقیت و سلامتی در تمام مراحل زندگی دارم.

Scroll To Top