یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

راهنمای سبک زندگی برای جلوگیری از پیری

آیا می‌دانید برای پیشگیری از خطوط و چین و چروک‌های پوست راه‌های دیگری هم به غیر از کرم‌های گران قیمت و درمان‌های لیزری وجود دارد؟

 

راهنمای سبک زندگی برای جلوگیری از پیریاعمال تغییرات مشخصی در سبک زندگی، می‌تواند به طور چشمگیری گذر زمان را متوقف کند – مخصوصا هنگامی که صحبت درباره‌ی صورت شماست – و چه کسی است که چنین چیزی را نخواهد؟

ما با کمک متخصص تغذیه‌ی اشخاص مشهور، کیمبرلی اسنایدر، فهرستی از نکاتی را برایتان تهیه کرده‌ایم که می‌توانید آن‌ها را در برنامه‌ی روزانه‌ی خودتان بگنجانید.

۱. عینک آفتابی بزنید

نه تنها عینک آفتابی از شبکیه‌ی چشم شما محافظت می‌کند، بلکه با ایجاد سایه‌ای شما را از لوچ یا جمع کردن چشمانتان نجات میدهد، یعنی همان چیزی که در دنیای زیبایی باعث بوجود آمدن چین و چروکهای اطراف چشم میشود. عارضه‌ای بنام پا کلاغی!

۲. هر روز ضد آفتاب بزنید

اشعه‌های ساتع از خورشید بزرگترین علت پیری هستند. خوشبختانه یک لایه ضد آفتاب میتواند از پوست شما در برابر تمام مضرات UV که باعث بوجود آمدن لک، خطوط، چروک و نقاط تیره میشوند محافظت کند.

۳. فلفل قرمز بخورید

فلفل‌های قرمز سرشار از ویتامین های ضد پیری آ و سی هستند، موادی ضروری برای ترمیم پوست جوان سازی سلول ها، که باعث می شود آب زیر پوستتان بیفتد و رنگ و رویتان جوان بماند. سعی کنید فلفل قرمز خام و خرد شده را به سالادهایتان بیفزایید و از حداکثر مزایای ویتامین هایش بهره ببرید.

۴. مراقبت دستانتان باشید

متمرکز شدن بر روی صورت مهم است، اما اندام‌های دیگر نیز به سادگی می‌توانند سن واقعی شما را فاش کنند.از کرم‌ها، ضدآفتاب‌ها و سرم‌هایی که بر روی صورتتان استفاده می‌کنید، می‌توانید بر روی گردن و دستانتان نیز از آن‌ها بهره ببرید.

۵. دانه‌ی چیا بجوید

از ابر غذاهای دور و برتان برای بدست آوردن پوستی همیشه جوان کمک بگیرید! کمی توضیح می‌دهد که «دانه‌ی چیا، یا همان تخم شربتی‌های خودمان، سرشار از مواد مغذی اسیدهای چرب امگا۳ و آنتی اکسیدان‌ها هستند.»

آن‌ها پر از فیبر هستند تا به بدن شما برای دفع سمومی که می‌توانند منجر به چین و چروک و آثار پیری پوست شود، کمک کند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top