دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

رعایت ایمنی در مصرف مواد آرایشی

اغلب، پیش می‌آید که ما در مورد لوازم آرایشی آنقدر که باید احتیاط نمی‌کنیم. و این واقعیت را نادیده می‌گیریم که ممکن است بسیاری از ناراحتی‌های پوستی و حساسیت‌های چشمی تحت تاثیر لوازم آرایشی باشند. ممکن است به این خاطر باشد که این لوازم آرایش برای ما مناسب نیستند یا از تاریخ انقضایشان گذشته است. چند راهنمایی مهم در مورد استفاده از مواد آرایشی را می‌توانید در ادامه بخوانید.

رعایت ایمنی در مصرف مواد آرایشی

– اولین چیزی که هر فرد قبل از خرید لوازم آرایش باید انجام دهد تحقیق درباره ی آن کالاست. نه تنها به مارک کالا، بلکه به ترکیبات تشکیل‌دهنده ی آن هم دقت کنید. قبل از اینکه رژ لبی را به لب هایتان بمالید آن را خوب بشناسید.

– حتما قبل از خرید کالا تاریخ انقضای آن را چک کنید. بیشتر مواد آرایشی خشک تا یک سال پس از تولید قابل مصرف هستند، این زمان برای مواد آرایشی مایع کمتر است.

– به موقع لوازم آرایشتان را دور بریزید و نگذارید انباشته شوند. بسیاری از مردم لوازمی را که به اندازه ی کافی استفاده نکرده اند برای مدتی طولانی نگه می‌دارند. بعضی‌ها روش‌هایی مثل اضافه کردن روغن کرچک به ریمل حتی بعد از خشک شدنش را به کار می‌برند. از انجام چنین کارهایی خودداری کنید!

– به هنگام خرید صابون حمام یا ژل دوش از انتخاب محصولات معطر خودداری کنید، چرا که ترکیبات حساسیت زا و تحریک کننده ی پوست در آن ها به نسبت بیشتر است.

– از محصولات طبیعی، ارگانیک و بدون مواد نگه دارنده استفاده کنید. قبل از خرید کالا حتما ترکیبات آن را چک کنید.

– از قلم موهای آرایشی با موهای طبیعی استفاده کنید، حداقل ماهی یک بار تمیزشان کنید و آن ها را به دور از آلودگی‌های باکتریایی نگه دارید.

– و در آخر، از به اشتراک گذاشتن لوازم آرایشتان با دوستانتان خودداری کنید. احتمال انتقال حساسیت و آسیب های پوستی با استفاده ی اشتراکی از لوازم آرایش افزایش می یابد.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top