سه شنبه , ۱ فروردین ۱۴۰۲

روش انجام مانیکور گرادینت لایه‌ای در خانه

مانیکور گرادینت لایه‌ای

مانیکور گرادینت لایه‌ای

برای انجام مانیکور گرادینت لایه‌ای چیزهایی هست که باید بدانید:

یک: لاکی را انتخاب کنید که رنگش فوق‌العاده تیره باشد، بنابراین زمانی که آنرا برای هر لایه رقیق می‌کنیم، تنوع رنگی زیادی بدست خواهد آمد.

دو: برای طراحی این مانیکور، سه مرحله اساسی پیش رو داریم و باید برای آن وقت بگزاریم، بنا بر این باید صبر داشته باشید.

سه:‌ این طرح را می‌توانید با رنگ‌های مختلفی اجرا کنید، اما بخاطر داشته باشید که ممکن است ظاهر یکسانی بدست نیاید. چرا که رنگ‌ها پس از رقیق شدن در لاک بی‌رنگ، کیفیت‌های مختلفی پیدا می‌کنند. درست مانند زمانی که لاکی را بروی لاک دیگر می‌زنید و رنگش تغییر میکند. اما خبر خوب این است که بدلیل اینکه ما همه ی رنگ‌ها را از یک لاک می سازیم، تناژ رنگ در سرتاسر طرح ما دقیقا یکی است.

چیزهایی که نیاز دارید:

یک لاک ناخن بی‌رنگ (از انواعی که سریع خشک می‌شوند استفاده نکنید)

یک لاک ناخن سفید

یک لاک ناخن با رنگ فوق‌العاده تیره به انتخاب خودتان (ما از این لاک با رنگ inky استفاده کردیم)

یک سینی فلزی یا تکه‌ای مقوا برای مخلوط کردن لاک ها

پاک کننده ی لاک ناخن یا استون

دستمال کاغذی

قلم مو (عرض قلم مو باید هم اندازه یا بزرگ‌تر از پهنای ناخن های شما باشد)

۱. مطمئن شوید که ناخن هایتان کاملا تمیز هستند، سپس لایه ی پایه را با لاک سفیدتان رنگ‌آمیزی کنید. رنگ سفید خیلی اهمیت دارد، بخاطر اینکه اجازه می‌دهد تا رنگ‌های گرادینت شما، خودشان را روی ناخنتان نشان دهند. (ما از این لاک سفید استفاده کردیم)

۲. ۵ تا ۷ قطره از لاک بی‌رنگ خودتان را روی سینی یا مقوا چکانده و ۱ قطره از لاک رنگی تان رابه آن اضافه کنید. مجددا میگوییم، همه چیز به رنگی که شما برای گرادینت لایه‌ای تان انتخاب کرده‌اید بستگی دارد، برای رنگ‌های تیره تر، به مقدار بیشتری از لاک بی‌رنگ برای رقیق کردن احتیاج پیدا خواهید کرد.

۳. لاک هایی که روی سینی چکاندید را سریع به هم بزنید تا کاملا باهم مخلوط شوند. زمانی که لاک ها را باهم مخلوط می‌کنید باید سریع باشید، بخاطر اینکه هر چه لاک بیشتر با هوا در ارتباط باشد، سریع‌تر خشک می‌شود.

۴. تصمیم بگیرید که چند لایه می‌خواهید درست کنید. اگر ۵ لایه مانند کاری که ما در بالا انجام دادیم انتخاب کردید، تصور کنید که ناخنتان به ۵ بخش مساوی تقسیم شده است، با بالاترین و کمرنگ ترین لایه شروع کنید. همان‌طور که در تصویر شماره ۴ می‌بینید، کمرنگ ترین لایه باید پایین‌تر از لایه ی سفید رنگ، جای بگیرد. تمام ناخن هایتان را با رنگی که ساختید رنگ‌آمیزی کنید.

۵. خیلی مهم است که پس از اتمام هر لایه، قلم مویتان را کاملا تمیز کنید، در غیر اینصورت مانیکور شما یکنواخت نخواهد شد.

۶. حالا لایه بعدی را می سازیم. ۵ تا ۷ قطره از لاک بی‌رنگ با دو قطره از لاک رنگی را مخلوط نمایید. همچنین یادتان باشد که بین هر نوبت، سینی یا مقوای خود را نیز تمیز کرده تا محدوده ی جدیدی برای مخلوط کردن لاک ها داشته باشید.

۷. سپس لایه ی بعدی خود را بسازید، سه پنجم ناخن هایتان را از نوک ناخن رنگ‌آمیزی کنید، دقیقاً مانند آنچه در تصویر شماره ۷ می بینید.

۸. دوباره تأکید میکنیم، قلم مو و سینی خود را تمیز کنید، سپس به ساختن رنگ بعدی اقدام نمایید. ۵ تا ۷ قطره از لاک بی‌رنگ را با ۳ قطره از لاک رنگی تان مخلوط کنید.

۹. این لایه را در دو پنجم پایینی ناخن هایتان نزدیک به نوک ناخن رنگ‌آمیزی کنید.

۱۰. برای آخرین رنگ، من از لاک رنگی به تنهایی و بدون افزودن لاک بی‌رنگ استفاده می کنم. حتما برای این لایه هم از قلم مویتان استفاده کنید تا خط هماهنگی با لایه‌های بالایی بدست بیاید.

۱۱. از حالا به بعد شما یک متخصص مانیکور هستید! برای آخرین رنگ، هر ناخن را با یک پنجم باقیمانده از پایین ناخن رنگ‌آمیزی کنید.

۱۲. اما آخرین مرحله که به اندازه ی مراحل قبل اهمیت دارد، تمیز کردن پوست اطراف ناخن هایتان با استفاده از یک قلم موی جدید و کمی پاک کننده ی لاک ناخن است.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top