پنج شنبه , ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

روش صحیح موم انداختن صورت

برداشتن موهای زائد صورت در خانه، به کمک بسته‌های مومی که می‌توانید از فروشگاه‌های آرایشی تهیه کنید، بسیار آسان شده است. این بسته‌ها ارزان و استفاده از آن‌ها اگر چند قدم مهم را دنبال کنید، نسبتا آسان است.

شیوه صحیح موم کردن صورت

شیوه صحیح موم کردن صورت

ابتدا مطمئن شوید که مواد مورد نیاز شامل موم و گرم کننده اش، نوارهای پارچه‌ای برای برداشتن موم و مقدار کافی گوش پاک کن برای مالیدن موم را داشته باشید. طبق دستورالعمل روی بسته آن را گرم کنید؛ لازم است به اندازه‌ی کافی داغ باشد که به مو بچسبد ولی نه آنقدر داغ که پوستتان را بسوزاند!

بهتر است روی بخش‌هایی از صورت که به دقت کمتری نیاز دارند تمرین کنید و بعد به سراغ ابروهایتان بروید، بسیاری از خانم‌ها با قرار دادن توده‌ی زیادی از موم، بخش زیادی از ابرویشان را بر می‌دارند. تنها از لایه‌های نازک موم، همان‌طور که روی صورتتان می‌زنید استفاده کنید؛ به یاد داشته باشید موم بهتر است خیلی کم باشد تا خیلی زیاد، چرا که همیشه می‌توانید به نقاطی که جا مانده‌اند دوباره برگردید.

زمانی که موم را روی صورتتان می‌مالید نباید آنقدر ضخیم باشد که نتواند موها را بگیرد. مقدار کمی را روی پوست قرار دهید و به نرمی آن را پخش کنید تا پوشش نازک‌تری درست شود، پارچه‌ی موم را روی آن قرار دهید و روی بخش موم زده شده فشار دهید.

برای درد کمتر، همان‌طور که پارچه را تند و به یکباره بر می‌دارید پوستتان را نیز بکشید. فورا روی ناحیه‌ای که تازه موم کرده‌اید را فشار دهید، این کار درد را کاهش می‌دهد.

ممکن است پس از موم کردن، پوستتان قرمز شود و بسوزد، بنابراین بهتر است این کار را به جای اینکه صبح انجام دهید و بلافاصله هم از خانه بیرون بروید تا پوستتان در معرض آلودگی هوا باشد، در شب انجام دهید و به پوستتان استراحت دهید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top