دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

روغن های گیاهی موثر در شادابی پوست

پوست به مراقبت زیادی نیاز دارد تا طراوت و شادابی آن حفظ شود. روغن های طبیعی خواص متعددی دارد که به شادابی پوست کمک می کند. با افزایش سن پوست دچار فرسودگی می شود. از این رو استفاده از روغن های طبیعی که به عمق پوست راه پیدا می کند بهترین راه مراقبت از پوست است. روغن هایی برای پوست مفید است که خوب جذب شود و به هیچ عنوان باعث گرفتگی منافذ پوست نشود. در این مطلب به چند روغن طبیعی مفید برای پوست اشاره شده است.

مزایای روغن گیاهی

مزایای روغن گیاهی

روغن بادام: برای مراقبت از پوست از این روغن استفاده می شود. این روغن خاصیت مرطوب کنندگی بالا دارد و پوست را تغذیه می کند و به آسانی جذب پوست می شود. همچنین روغن بادام خارش و خشکی پوست را نیز برطرف می کند.

روغن کرچک: این روغن سرشار از اسیدهای چرب است و به قدری سبک است که به راحتی جذب پوست می شود و به عنوان مرطوب کننده عمل می کند.

روغن نارگیل: قرن هاست که از این روغن برای مو و پوست استفاده می شود. قدرت نفوذ زیادی دارد و باعث رشد مو می شود. پوست صورت را نیز نرم می کند.

روغن جوجوبا: این روغن خواص ضدالتهابی دارد و کاملاً جذب پوست می شود.

روغن چریش: خاصیت ضد باکتریایی دارد و یکی از بهترین روغن ها برای پوست به حساب می آید. این روغن ناراحتی های پوستی مانند پسوریازیس، اگزما و آکنه را درمان می کند.

روغن زیتون: این روغن رطوبت پوست را افزایش می دهد و باعث نرمی، شفافیت و جوانی پوست می شود.

روغن دانه هسته انگور: این روغن به قدری سبک است که به آسانی جذب پوست می شود.

روغن ریشه هویج: این روغن به ویژه برای پوستی که به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید آسیب دیده مفید است، این روغن ناراحتی های التهابی را نیز درمان می کند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top