یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

ریمل: چطور عالی عمل کنیم

آرایش چشم، خصوصا ریمل، یکی از وقتگیرترین گام‌ها در حاضر شدن خانم‌ها برای بیرون رفتن از خانه است.

تقریبا هیچ کار دیگری به اندازه‌ی بلند و از هم جدا کردن مژه‌ها و درست کردن چشم‌های درشت بی‌نقص صبر و دقت لازم ندارد.

ولی رسیدن به این هدف با ابزار نامناسب یا دست‌های لرزان می‌تواند مشکل باشد. حتی از این هم بدتر می‌شود وقتی که مقداری زیادی ریمل بزنید و مژه‌هایتان مانند پاهای عنکبوت شود–مگر اینکه این ظاهر دلخواهتان بوده باشد.

ریمل

برای خانم‌های بسیاری ریمل زدن جزو مراسم هر روز صبحشان است و به اندازه‌ی شانه کردن موها یا مسواک زدن دندان‌ها اهمیت دارد. انتظار می‌رود که ریمل بسیار تاثیر گذار باشد. باید مژه‌ها را از هم جدا کند و آن‌ها را بلند‌تر و ضخیم‌تر نشان دهد – شبیه مژه‌ی مصنوعی.

کمپانی‌های آرایشی در زمینه‌ی برس ریمل با هم رقابت دارند. برس‌های خم شو، برس‌های پرپشت و برس‌هایی که در ظروف استادانه طراحی شده عرضه می‌شوند.

همه‌ی این‌ها این سوال را برای مصرف کننده‌ی عادی مطرح می‌کند که این برس‌ها برای برآورده کردن چه مقصودی مناسبند. متخصصان می‌گویند مهم‌ترین نکته شکل برس است.

استفن اشمید، آرایشگر مکس فکتور می‌گوید “برس در نتیجه‌ی نهایی تاثیر مهمی دارد.” او می‌گوید دلیل تنوع شکل برس‌ها کاربرد‌های مختلف آن‌هاست: ایجاد حجم، پوشاندن مژه‌ها و رسیدن به ظریف‌ترین شکل مژه‌ها. “نیازها زیادند و به همین خاطر انقدر شکل برس‌ها متتنوع است.”

سوزان کرامر، آرایشگر در ریمل لندن می‌گوید “خانم‌هایی که اهمیت زیادی به داشتن آرایش عالی می‌دهند باید از برس گرد استفاده کنند.” شعاع این برس‌ها معمولا بسیار کم است و همین عملکرد دقیق را ممکن می‌سازد. او اضافه می کند “حتی کوچکترین و پنهان‌ترین مژه‌ها در گوشه‌ی چشم هم در دسترس قرار می‌گیرند.”

کرامر می‌گوید: خانم‌هایی که مکررا ریملشان را تمدید می‌کنند باید از برس‌های خم شو استفاده کنند چرا که موهای آن‌ها نسبتا جدا از هم هستند و به راحتی می‌توانند به میزان لازم ریملشان را تمدید کنند. خانم‌هایی که به دنبال مژه‌های به دقت جدا شده از هم هستند باید از برس پرپشت برای زدن ریمل استفاده کنند. نکته‌ی کلیدی درباره‌ی استفاده از این برس‌ها این است که ریمل روی برس کمترین مقدار ممکن باشد. در غیر این صورت پس از یک یا دوبار زدن برس مژه‌ها به هم می‌چسبند.

مشکل دیگر، ظاهر به هم ریخته‌ی پای عنکبوتی است که در اثر قدیمی بودن ریمل ایجاد می‌شود.اریک اشمیت-موهان، آرایشگر منهتن کازمتیکس می‌گوید :”ریمل درست پس از باز شدن شروع به خشک شدن می‌کند”. هرچه قدیمی‌تر باشند خمیری‌تر می شوند و به همین دلیل زدنشان روی مژه سخت‌تر می‌شود.

حرکت دادن نادرست برس هم می‌تواند باعث چسبیدن مژه‌ها شود. راهنمایی اشمیت-موهان این است که برس ریمل را مانند شانه استفاده کنید و از ریشه تا سر مژه بکشید. این روش به حرکات ناگهانی بین کمان ابروها ترجیح دارد.

البته برای وقتی مژه‌ها به هم می‌چسبند ابزار خاصی برای تصحیح اشتباه پیش آمده وجود دارند. شانه ایست که به سادگی آن ها را جدا می‌کند. اگر این وسیله در دسترستان نبود اشمیت-موهان پیشنهاد می‌کند برس ریمل را با دستمالی تمیز کنید و بدون ریمل برس را به مژه‌ها بکشید.

ولی مژه‌های استادانه از هم جدا شده همیشه دلخواه خانم‌ها نیست. کرامر می‌گوید مژه‌های پا عنکبوتی گاهی نیت دلخواه هستند، خصوصا در پاییز. برای ایجاد چنین ظاهری در ابتدا ریمل را به طور عادی روی مژه‌ها بزنید و بعد با فشار دادن برس روی مژه‌ها به اضافه کردن ریمل ادامه دهید تا مژه‌ها به هم بچسبند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top