دوشنبه , ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

سوالاتی که باید از آرایشگرتان بپرسید

درست است که بعضی اوقات، زمانی را که روی صندلی آرایشگاه می گذرانید صرف تعریف و شنیدن داستان ها و شایعاتی که از این و آن شنیده اید می کنید، ولی گاهی هم لازم است که مکالمه ای جدی با آرایشگرتان داشته باشید، و این کار را هم باید قبل از اینکه دست به قیچی ببرد انجام دهید.

نکات مهم در کوتاه کردن مو

نکات مهم در کوتاه کردن مو

یک آرایشگر حرفه ای و سطح بالا هیچوقت بدون یک مکالمه ی رو در رو راجع به موهایتان و آنچه می خواهید انجام دهید دست به کار نمی شود. ولی اگر شما در جایی غیر از هالیوود زندگی می کنید و آرایشگران ستاره های مشهور هالیوود در خدمتتان نیستند، همچنان می توانید با کمی دقت همان شرایط را برای خودتان خلق کنید – البته بدون یک صورت حساب فضایی!

اغلب آرایشگرها با روی خوش به سوال هایتان جواب خواهند داد و از کار کردن با مشتری ای که می داند چه بپرسد خوشحال خواهند شد. فکرش را بکنید: اگر با همکاری یکدیگر ظاهر دلخواهتان را بسازید از آن به بعد پیش همه از آرایشگرتان تعریف خواهید کرد. و این بهترین تبلیغ برای کار او خواهد بود.

بسیار خب، این سوال های مهم دقیقا چه هستند؟ خوب شد پرسیدید!

۱. پیشنهاد معمولتان برای جنس مو ها و حالت صورت من چیست؟

بله، شما به بی همتایی و خاصی یک دانه ی برف هستید. ولی آرایشگر ها معمولا از دستور العمل های خاصی پیروی می کنند. کپ مویی که روی یک صورت کشیده با موهای ضخیم رویایی به نظر می آید ممکن است به یک صورت گرد با موهای نازک نیاید. پس باید آنچه به بانویی با شرایط شما می آید را پیدا کنید.

مسلما این به این معنا نیست که به دنبال یک راه حل همگانی باشید، می توانید سوال هایی طرح کنید که شما را به ظاهر منحصر بفردی که به دنبالش بودید برسانند. اجازه دهید آرایشگرتان پیشنهادهایش را مطرح کند و شما هم سوال هایی که لازم می دانید را بپرسید تا مطمئن شوید.

۲. آراستن این مدل مو در خانه چقدر وقت من را می گیرد؟

این یک سوال کاربردی ست. ممکن است مدل مویتان روزانه ۴۵ دقیقه زمان برای آراستن لازم داشته باشد ولی شما قصد داشتید نهایتا ۱۰ دقیقه وقت صرف آن کنید. پس این مساله ایست که باید قبل از اصلاح موهایتان به آن فکر کنید.

این سوال همچنین به سوال دیگری ختم می شود: چطور موهایتان را بیارایید؟ از آرایشگرتان بخواهید که در این زمینه گام به گام راهنمایی تان کند و تا وقتی که متوجه نشده اید دقیقا چطور ظاهر دلخواهتان را بسازید، آرایشگاه را ترک نکنید.

۳. آیا به محصول زیبایی خاصی نیاز خواهم داشت؟

آرایشگاه ها برخی محصولات زیبایی را می فروشند، ولی اجازه ندهید کسی شما را به خریدن مارک خاصی که از عهده اش بر نمی آیید یا نمی خواهید، مجبور کند. اگر آرایشگرتان یک مارک خاص را پیشنهاد می کند، بسیار خب، ولی لازم است که جایگزین ارزان تری را هم معرفی کند.

ممکن است آرایشگری درباره ی ابزاری که دارید یا مایلید که بخرید مانند سشوار یا اتوی مو هم سوالهایی بپرسد. در این مورد هم، او می تواند پیشنهادش را مطرح کند ولی این شمایید که باید تصمیم نهایی را بگیرید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top