سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

طریقه ی استفاده از کانسیلر

سوالی که زیاد از من می پرسند این است که آیا کانسیلر باید قبل از فونداسیون استفاده شود یا بعد از آن؟ مثل خیلی چیزهای دیگر این هم بستگی دارد، در این مورد تنها به نظر شخصی شما وابسته است و اینکه چطور از این محصول استفاده می‌کنید.

در مورد نواحی زیر چشم، کانسیلر را قبل از فونداسیون استفاده کنید. چرا که در این نواحی از کانسیلری یک درجه روشن تر از فونداسیونتان استفاده می کنید تا چشمانتان را روشن و برجسته کند، و اگر روی فونداسیون از کانسیلر استفاده کنید ممکن است زیادی روشن و واضح شود.

روش استفاده از کانسیلر

روش استفاده از کانسیلر

برای زیر چشم، به یک قلم موی مخصوص کانسیلر – مدل کوچک تر قلم موی فونداسیون با موهای کمی سفت تر – نیاز خواهید داشت. با کشیدن سریع و کوتاه قلم مو در گوشه ی چشم شروع کنید و به سمت بیرون و پایین پیش بروید. این طرز حرکت دادن کانسیلر با قلم مو از غلیظ به نظر آمدن آرایش جلوگیری می کند چرا که همین طور که پیش می روید آن را پخش می کنید.

نکته: برای کانسیلر به دو وسیله نیاز دارید – قلم مو و انگشتتان. همانطور که قلم مو را روی پوستتان می کشید با سر انگشتانتان مواد را روی پوستتان فشار دهید، گرمای انگشت ها باعث جذب شدن مواد به پوست می شود.

پس قلمو را روی پوست بکشید و بعد با انگشت ها آهسته روی آن ضربه برنید. کانسیلر را تا بالای گونه ها روی پوست اعمال کنید تا برای ترکیب کردن کانسیلر و فونداسیون در مرز بینشان و به دست آوردن ظاهر بی عیبی که در نظر دارید جا داشته باشید.

برای اعمال فونداسیون روی کانسیلر لازم نیست قلمو را بکشید، بلکه تنها با آن به آهستگی روی پوست ضربه بزنید تا سطح صافی را که با کانسیلر به وجود آورده بودید لکه دار نکنید.

برای سایر نقاط صورت که به کانسیلر نیاز دارند (اطراف بینی، و البته لکه های روی صورت)، می خواهیم بعد از فونداسیونی با همان قلم موی قبلی کانسیلری منطبق با رنگ فونداسیون (اگر از همان رنگ زیر چشم ها استفاده کنیم کانسیلر آشکار و در نتیجه زننده خواهد بود) را روی پوست اعمال کنیم.

اگر بخواهیم قبل از فونداسیون کار پنهان کردن را شروع کنیم، زمانی را صرف صاف کردن پوست خواهیم کرد و بعد که با قلم موی فونداسیون روی آن کار کنیم تنها وقتمان تلف خواهد شد چرا که کانسیلر را لک خواهیم کرد.

نکته: اگر بدون کانسیلر زیر فونداسیونتان طاقت نمی آورید، کانسیلر را بزنید و بعد روی آن فونداسیون را با ضربه های آرام قلم مو اعمال کنید تا کارتان لک دار نشود.

به یاد داشته باشید، همیشه با یک لایه‌ی نازک شروع کنید و بعد به اندازه‌ی لازم به پوشش آن اضافه کنید. همیشه اضافه کردن از پاک کردن راحت تر است.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top