سه شنبه , ۷ تیر ۱۴۰۱

عادت های اشتباه در مراقبت از پوست

شاید شما از نظر خودتان کاملا مراقب پوست خود هستید، اما عاداتی هستند که ما آن ها را انجام می دهیم و به پوستمان آسیب می رسانیم.

همه‌ی ما می‌خواهیم که پوستمان ظاهری عالی داشته باشد، به همین خاطر حاضریم کارهای زیادی انجام دهیم و در این زمینه از متخصصین متعددی مشورت بگیریم.

اما بعضی اوقات با زیاده‌روی در خواسته‌هایمان، باعث خواهیم شد برعکس چیزی که خواستیم، بدتر به پوستمان آسیب وارد شود. باید بدانید که پوست زیبا، انعکاس یک بدن سالم است. و آرایش و چیزهای دیگر تنها می‌توانند یک درخشندگی موقتی به پوست بدهند.

عادات اشتباه در مراقبت از پوست

عادات اشتباه در مراقبت از پوست

اگر خوشبینانه نگاه کنیم و در نظر بگیریم که در این خواسته‌مان زیاده‌روی نمی‌کنیم، ممکن است برخی از عادات بد ما باعث آسیب رساندن به پوستمان شود. در ادامه‌ی این راهنما با برخی از این عادات آشنا خواهید شد.
۱. خاراندن

خاراندن پوست خیلی حس خوبی دارد، من هم می‌دانم! ممکن است بخاطر گزیدگی پشه، حشره و یا بخاطر آلرژی، پوستتان را بخارانید. اما خیلی مهم است بدانید همانقدر که خاراندن احساس خوبی دارد، ممکن است علائم ناخوشایندی بر جای بگذارد که برخی اوقات زمان زیادی برای از بین رفتنش می‌طلبد.
۲. سیگار کشیدن

سیگار کشیدن نه تنها ریه‌ی شما را تخریب می‌کند و باعث ایجاد سرطان می‌شود، بلکه پوستتان را هم خراب می‌کند. سیگار آکنه را تشدید می‌کند، لب‌هایتان را تیره‌تر و در کل رنگ چهره‌تان را عوض می‌کند. وقتی سیگار کشیدن را ترک کنید، اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که رنگ پوستتان کلی تغییر کرده است.
۳. نوشیدن الکل

نوشیدن الکل نیز یکی دیگر از عادات بدی است که به پوست شما آسیب می‌رساند. اگر خیلی الکل بنوشید و آب مناسب و به اندازه همراه آن مصرف نکنید، به خطر بی آبی مبتلا خواهید شد. پوست بی آب، خشک، ناصاف و زبر خواهد شد و قطعا چنین پوستی زیبا بنظر نخواهد رسید.
۴. پاک نکردن آرایش

اگر می‌خواهید پوستتان نفس بکشد و جوان و زیبا بماند خیلی مهم است که شب‌ها پیش از اینکه بخوابید آرایشتان را کاملا پاک کنید. اگر در مورد پاک کردن آرایش تنبلی کنید، باید آرزوی داشتن پوستی زیبا را از سرتان بیرون کنید.
۵. استفاده از محصولات متعدد در مدت کوتاه

وقتی محصولی پیدا می‌کنید که به خوبی بر پوست شما جواب می‌دهد، باید به آن بچسبید و گول تبلیغات محصولات دیگر که ادعاهای بیشتری دارند را نخورید. اگر محصولی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید خوب نیست، قبل از اینکه محصول جدیدی را امتحان کنید، باید کمی به پوستتان استراحت بدهید. هیچ چیز مانند استفاده از محصولات متعدد در مدت کوتاه به پوست شما صدمه نمی‌زند.
۶. فشار دادن جوش‌ها

فشار دادن یا چلاندن جوش‌ها شاید برامدگی‌های قرمز صورتتان را کمتر کند، اما قطعا باعث خواهد شد اثر جوش بر جای بماند. اگر با این کار باعث آلوده شدن جوش‌ها و پخش شدندش هم شوید، ممکن است اعضای دیگر بدنتان نیز آسیب ببیند.
۷. برنزه کردن غیر طبیعی

نور عادی خورشید زمانی که برای مدت طولانی در معرضش باشید به پوست شما آسیب‌های جدی وارد می‌سازد. اگر یک چیز طبیعی می‌تواند انقدر آسیب برساند، خودتان تصور کنید که چیزهای غیر طبیعی که برای برنزه کردن پوستمان استفاده می‌کنیم می‌توانند چقدر مخرب باشند.
۸. کاهش و افزایش وزن مثل یویو

کاهش وزن زیاد می‌تواند باعث افتادگی پوست و بوجود آمدن علائم چین و چروک شود. اگر پس از کاهش وزن دوباره چاق شوید، پوستتان دوباره کشیده می‌شود و باعث می‌شود به بافت پوستتان آسیب بیشتری وارد شود. حتی در برخی موارد، پوست قابلیت ارتجاعی خودش را از دست می‌دهد و باعث می‌شود خیلی بیشتر از سنی که دارید بنظر برسید!

بسیار خب، حالا که با این عادات نامناسب آشنا شدید، وقتش رسیده که دیگر آنها را تکرار نکنید تا به مرور زمان به پوستی زیبا و درخشان دست پیدا کنید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top