سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱

متداول ترین دلایل ریزش مو و پیشگیری از آن

متداول ترین دلایل ریزش مو و پیشگیری از آن

عوامل موثر بر ریزش مو

عوامل زیادی در ریزش مو موثر هستند ، از دلایل پزشکی تا چگونگی تغذیه فردی و … . در اینجا به عمده ترین آنها ، همراه با راه حل های ساده برای جلوگیری از آن اشاره شده است :

وضعیت سلامتی : وجود بیماری هایی چون سل ، دیابت ، عدم کارکرد صحیح غدد تیروئید می تواند در روند رشد مو اختلال ایجاد کند.
داروهای مصرفی : افرادی که تحت جلسات شیمی درمانی هستید و یا از داروهای ضد افسردگی ، آرتروز و امراض قلبی استفاده می کنند دچار ریزش مو می شوند.
عدم تغذیه مناسب : پروتئین ها و املاح معدنی یکی از عمده ترین عوامل رشد و تقویت مو در افراد است ، کارشناسان تغذیه معتقدند کمبود هر کدام از آنها ( ویتامین ها ، آهن ، املاح معدنی ) تأثیر بسزایی در کاهش رشد مو دارد.
عمده ترین علل ریزش مو اختلال در کارکرد هورمون DHT است که ابتدا باعث ضعیف شدن ریشه مو ، نازک شدن آن و در آخر طاسی می شود . این هورمون به طور طبیعی بایددر جریان خون هر فرد آزاد شود. با متعادل کردن این هورمون ، موهای نازک و ضعیف شما دوباره تقویت می شود .

ابتدا با تشخیص دلایل فوق و حتی در صورت لزوم مراجعه به پزشک مربوطه و مقابله می توانید دوباره سلامتی خود را احیاء کنید. همچنین با طب سنتی و گیاه درمانی مانند مصرف عصاره گیاهانی چون ریشه گزنه ، شیره ی سفید رنگ انجیر خام و تأمین روی و املاح معدنی مورد نیاز و موثر در تنظیم هورمون DHT ، مو های شما از ریشه دوباره تقویت و شروع به رشد می کند.

فرصت را از دست ندهید، بهتر است از همین امروز شروع کنید! با راهنمایی از مطالب ذکر شده و تأمین نیازهای بدن ، نه تنها کمک به تقویت و رشد موی خود می کنید بلکه سلامتی بدن خود را نیز تضمین می کنید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top