شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

مراقبت های زیبایی بعد از شنا

شنا راهی عالی برای ورزش و خوش گذرانی‌ست. نه تنها در ماه های گرم تابستان خنکتان می‌کند، بلکه کمک می کند که ماهیچه بسازید و سرگرم شوید. ولی گذراندن زمانی طولانی در آب، چه در استخر باشد چه اقیانوس یا دریاچه، می تواند به پوست و موی شما آسیب برساند.

دنبال کردن این نکات زیبایی پس از شنا به جلوگیری از آسیب‌ها کمک می کند و شما را شاداب و زیبا نگاه می‌دارد.

مراقبت های زیبایی پس ازشنا

مراقبت های زیبایی پس ازشنا

بر خشکی غلبه کنید!

زیاد در آب ماندن می تواند باعث خشکی شدید پوست و مو شود. ممکن است متوجه شوید که مویتان وز شده یا حتی آسیب دیده است. همچنین ممکن است متوجه قرمزی و زمختی پوستتان شوید یا بدنتان پوست پوست شود. بهترین راه برای جلوگیری از این مساله تقویت پوست و مو پیش و پس از شناست. پیش از شنا مویتان را به نرم کننده‌ی بی نیاز به آبکشی آغشته کنید و پوستتان را با کرم SPF دار مرطوب کنید.

اقدامات پس از شنا مهم‌تر هم هستند. مهم نیست کجا شنا کرده باشید، عوامل مخربی وجود دارند که می‌توانند به موها آسیب برسانند. بنابراین حتما پس از شنا موهایتان را بشویید. با نرم کننده‌ی کافی موهایتان را تقویت کنید و پس از آن از نرم کننده‌ی بی نیاز به آبکشی هم استفاده کنید.

سعی کنید از ابزارهای گرمایی مانند سشوار اجتناب کنید چرا که می توانند باعث آسیب بیشتری به موهایتان شوند. در مورد پوست، لازم است فورا پس از شنا از مرطوب کننده استفاده کنید. پس از اینکه پوستتان را شستید لایه‌ی دیگری از مرطوب کننده را برای جلوگیری از شکل گرفتن خشکی روی آن بمالید. همچنین می‌توانید برای از بین بردن خشکی‌های پوست، از ماده‌ای لایه بردار در حمام استفاده کنید.

از شر قرمزی چشم ها خلاص شوید

شنا کردن می‌تواند باعث قرمزی و سوزش چشم‌ها شود. نه تنها کلر و نمک آب بلکه آرایشی که در آب دارید و آلودگی و باکتری‌های درون آب باعث قرمزی چشم می‌شوند. بهترین راه برای از بین بردن سوزش، آبکشی چشم با آب تازه و چند قطره از محلول ضدعفونی کننده‌ی چشم است.

ناخن‌های لب‌پر و پوسته شده

حتی اگر ناخن هایتان را به تازگی مانیکور نکرده‌اید، متوجه خواهید شد که ناخن‌ها شروع به ضعیف و پوسته شدن می‌کنند. آب، بستر زیر ناخن را ضعیف می‌کند و حتی باعث رنگ رفتگی آن می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از این امر داشتن لاک روپوش روی ناخن‌ها در تمام مدت است. روپوش، ناخن‌هایتان را با ویتامین تقویت می‌کند و آن‌ها را قوی نگه می‌دارد. استفاده‌ی بیشتر از ویتامین ای هم به حفظ بهترین ظاهر ناخن‌ها پس از شنا کمک می‌کند.

از شر رنگ سبز خلاص شوید!

گفته می شود که کلر، موهای روشن را سبز ناخوشایندی می کند! این خجالت‌آور و زشت، و باعث آزار مخاطبینتان می‌شود! استفاده از نرم کننده‌ی بی نیاز به آبکشی پیش از شنا کمی کمک خواهد کرد، ولی بهترین راه برای جلوگیری از پیدا کردن قیافه‌ی غول دریایی، شستن کامل موها پس از شنا با آب بدون کلر است. این کار به حفظ ظاهر دلبرانه‌ی موهایتان کمک می‌کند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top