یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

مزایا و معایب جراحی پلاستیک

برای بسیاری از خانم‌ها، جوان و برازنده بنظر رسیدن خیلی مهم است و یکی از پارامترهای ضروری برای به موفقیت رسیدنشان به حساب می‌آید. جراحی پلاستیک شاید یک راه قطعی و سریع برای رسیدن به این هدف بنظر برسد. اما همانطور که گفته شده، چیزی را بدون پرداخت بهایش بدست نخواهید آورد.

مزایا و معایب جراحی پلاستیک

خب، همانطور که بدیهی است جراحی پلاستیک هم باید در کنار مزایایش، معایبی نیز داشته باشد. نمی‌توانیم بگوییم که جراحی پلاستیک یک راه حل ابدی برای زیبایی است، نه؟ پس اجازه دهید نگاهی به معایب و مزایای آن بیندازیم، آنگاه خودتان قضاوت کنید که درگیر شدن با این راه حل موقت برایتان ارزش دارد یا خیر.

مزیت شماره ۱. می‌تواند شما را جوانتر نشان دهد، خیلی جوانتر

جراحی پلاستیک می‌تواند علائم پیری را از چهره و بقیه‌ی اعضای بدنتان محو کند. می‌توانید پوستتان را بکشید، چین و چروک‌هایتان را از بین ببرید و غیره.

مزیت شماره ۲. شما را جذاب‌تر خواهد کرد

از طریق جراحی پلاستیک، می‌توانید سینه‌هایتان را بزرگ‌تر کنید و چربی‌های شکم یا سلولیت پاهایتان را از بین ببرید. بعنوان یک عمل جراحی، می‌تواند به شما کمک کند تا بدنتان را شکل دهید، همانطور که خودتان دوست دارید. شما می‌توانید بدنتان را مرمت کنید، تا جذاب‌ترین اندام را بدست بیاورید.

مزیت شماره ۳. می‌تواند نقص‌های فیزیکی را درست کند

اگر بینی بزرگی دارید یا اینکه لب شکری هستید، متوسل شدن به جراحی پلاستیک ممکن است بتواند زندگی شما را بهتر کند. می‌تواند شما را شاداب‌تر کند و اعتبار بالاتری در اجتماع برایتان بسازد.

مزیت شماره ۴. تأثیرات کاهش وزن سریع

خیلی راحت‌تر است که بجای ورزش روزانه و رعایت رژیم‌های سخت غذایی، از طریق جراحی پلاستیک وزن کم کنید. می‌توانید یک عمل لیپوساکشن انجام دهید تا از شر چربی‌های سرسخت شکم یا پاهای تپلتان خلاص شوید. حتی می‌توانید اندازه‌ی معده‌تان را کوچک کنید، بنابراین دیگر نمی‌توانید زیاد غذا بخورید و زودتر وزنتان کاهش پیدا می‌کند.

عیب شماره ۱. عوارض جانبی

متأسفانه جراحی پلاستیک به عوارض جانبی متعددی منجر خواهد شد. ممکن است جای زخم‌ها بر روی بدنتان باقی بماند. حتی ممکن است مجبور به تحمل عوارض متعدد ناشی از بیهوشی حین عمل بشوید. هرگونه عارضه جانبی اعمال جراحی و پی‌آمدهای بهداشتی متداول برای جراحی‌ها نیز محتمل است.

عیب شماره ۲. ریکاوری دردناک

بعضی از جراحی‌های پلاستیک از بقیه دردسر ساز ترند. اما در مجموع پس از همه‌ی اعمال جراحی پلاستیک ممکن است ناچار باشید یک دوره‌ی ریکاوری دردناک را پشت سر بگذارید.

عیب شماره ۳. گران قیمت

تمام جراحی‌های پلاستیک گران قیمت هستند. شما باید برای این اقدام بودجه‌ای کنار بگذارید یا اینکه وام بگیرید. ممکن است برایتان سخت باشد تا از عهده‌ی نگهداری‌های پس از عمل جراحی نیز بر بیایید. تازه این‌ها در شرایطی است که عمل شما خوب از آب در بیاید و نیاز به تکرار آن نداشته باشید!

عیب شماره ۴. هیچ تضمینی نیست

حتی بهترین پزشکان جراح هم نمی‌توانند ضمانت کنند که شما پس از عمل جراحی به نتیجه‌ی مطلوب و مورد نظرتان خواهید رسید. همیشه این خطر وجود دارد که چیزی با مشکل مواجه شود.

عیب شماره ۵. اعتیاد

ممکن است برخی از خانم‌ها معتاد به انجام جراحی پلاستیک شوند! این اتفاق نه تنها زیبایی طبیعی آن‌ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد، بلکه ممکن است به زندگی عادی‌شان نیز لطمه وارد کند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top