دوشنبه , ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

معرفی چند ماسک طبیعی

غذاهای خوشمزه‌ای هستند که نه تنها می‌توانند گشنگی شما را رفع کنند، بلکه اگر روی پوستتان استفاده‌شان کنید، زیبایی پوستتان را افزایش می‌دهند. بسیاری از خوراکی‌های اصلی؛ وقتی روی پوست مالیده شوند، ظاهر شما را بهتر می‌کنند. هر کدام از این درمان‌های زیبایی را می‌توانید روی صورت، بدن و موهایتان امتحان کنید و آن ها را لذیذ کنید! با امتحان این دستورالعمل‌ها احساس شادابی، و ظاهری سلامت خواهید داشت.

روشهای طبیعی مراقبت از پوست

روشهای طبیعی مراقبت از پوست

ماسک آوکادو

از این درمان برای تقویت بافت پوست به وسیله‌ی افزودن رطوبت استفاده کنید. یک قاشق چای خوری ماست ساده، یک قاشق چای خوری عسل و دو آوکادو (پوست کنده، بدون هسته و له شده) را در یک کاسه ترکیب کنید. بگذارید یک ساعت در یخچال سرد شود. پس از سرد شدن، ترکیب را روی صورت و گردنتان بمالید. استراحت کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه روی صورتتان بماند. حالا با آب خنک پوستتان را آبکشی کنید.
اسکراب پرتقال

برای رنگ دادن و شفاف کردن پوست، نصف یک پرتغال را آب بگیرید، با ۴ قاشق سوپ‌خوری آرد ذرت مخلوط کنید، تا خمیر شود و به آرامی روی پوست و صورتتان بمالید. ۲ تا ۳ دقیقه به آرامی پوست را مالش دهید. در نهایت پوست خود را با آب خنک آبکشی کنید.
ماسک سیب

یک قاشق سوپ خوری پوره‌ی سیب را با یک قاشق سوپ خوری گیاهک گندم ترکیب کنید تا تشکیل خمیر بدهد. مخلوط را بر روی صورت تمیز بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. سپس صورتتان را با آب خنک آبکشی کنید.
سفت کننده‌ی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یک سفت کننده‌ی طبیعی ست. از گوجه‌ی تکه شده یا له شده برای پاک کردن جوش‌های سر سیاه و رفع لک‌های صورت استفاده کنید. گوجه را مستقیما به پوست بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس صورتتان را با آب خنک آبکشی کنید.
معجزه‌ی شیر

اگر شب پیش تا دیر وقت مهمانی بوده‌اید و با چشمانی ورم کرده و پف‌دار از خواب بیدار شده‌اید، این دستورالعمل زیبایی را امتحان کنید. پنبه را در شیر فرو ببرید و بگذارید در یخچال سرد شود. پس از آنکه پنبه سرد شد، آن را برای ۱۰ دقیقه روی چشمانتان قرار دهید. دراز بکشید و استراحت کنید. این کار چشمان پف‌کرده را پاک می‌کند و ورم آن را کاهش می‌دهد.
لایه بردار بلغور جوی دوسر

برای داشتن یک لایه بردار با بوی خوش، تکه های برابر جوی دو سر را با عسل و ماست مخلوط کنید. ترکیب را به آرامی روی صورتتان بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با آب خنک پاکش کنید. این لایه بردار را هفته ای یک بار برای تقویت بافت پوستتان استفاده کنید.
ماسک موی تخم مرغ و مایونز

این درمان راه آسانی برای درخشان و مرطوب کردن موی شماست. یک تخم مرغ زده شده را به همراه نصف فنجان مایونز به موهایتان بمالید. از پوست سر، تا سر موها را با این ترکیب ماساژ دهید. با یک کلاه دوش یا سلفون، سرتان را برای ۲۰ دقیقه بپوشانید. حالا موهایتان را با آب گرم آبکشی کنید و سپس مانند همیشه با شامپو بشویید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top