یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

ناخن بلند یا کوتاه؟ کدام بیشتر به شما می‌آید؟

ناخن‌تان خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید روی تیپتان اثر دارد. ناخن بلند و انگشتان باریک بسیار برازنده و زیبا هستند، همچنین ناخن بلند انگشتانتان را بلندتر جلوه می‌دهد. در مقابل، ناخن اگر بیش از اندازه بلند باشد اغراق آمیز و مصنوعی جلوه می‌کند. به نظر شما بهترین اندازه برای ناخن‌تان چقدر است و چگونه باید از ناخنتان مراقبت کنید و از شکستگی و آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری کنید؟

nail

قبل از هر چیز فعالیت خود را در نظر بگیرید

ابتدا فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید را در نظر بگیرید. و ببینید که ناخن بلند چطور ممکن است بر زندگی و فعالیت‌تان تأثیر بگذارد، و یا اینکه ناخن بلند برایتان بهتر است.

به عنوان مثال، اگر شما مربی ورزش و یا یک ورزشکار هستید، بهتر است ناخن کوتاه‌تری داشته باشید تا در طول تمرین آسیب نبینند و یا به دیگران آسیب نزنید و یا ممکن است در اماکنی مانند رستوران‌ها کار کنید که با غذا و سلامت مردم سر و کار دارید، آنگاه دیگر اجازه ندارید ناخن‌هایتان را بلند کنید.

در مقابل اگر در یک آرایشگاه یا مزون لباس کار می‌کنید، ناخن بلند و زیبا می‌تواند تأثیر خوبی روی مشتری‌ها بگذارد.

به اندازه و شکل انگشتانتان دقت کنید

به اندازه و شکل انگشتان‌تان دقت کنید. بعضی خانم‌ها انگشتان کوتاه اما باریک و نوک تیز دارند، به همین دلیل انگشتشان بلندتر و باریک‌تر به نظر می‌آید. اگر انگشتان کوتاه و نوک گرد باشد، کلفت‌تر به نظر خواهد آمد. ناخن‌تان باید به اندازه‌ای باشد که به انگشت‌تان بیاید، ولی این موضوع همیشه به معنی ناخن بلند‌تر نیست.

اگر انگشت کوتاه و نوک تیز دارید، می‌توانید ناخن کوتاهی داشته باشید و خیالتان راحت باشد که بسیار زیبا جلوه می‌کند. اگر هم انگشت کوتاه و کلفتی دارید، بهتر است ناخن‌تان را بلند کنید تا انگشت‌تان بلندتر به نظر آید.

اگر دوست دارید ناخن‌ بلند داشته باشید ولی به خاطر شغلتان نمی‌توانید آن‌ها را خیلی بلند کنید، بهتر است با آن کنار بیایید و فقط کمی بیشتر از نوک انگشت‌تان، آن‌ها را بلند کنید. می‌توانید گوشه‌های آن را گرد کرده تا بلند‌تر به نظر بیایند.

اگر انگشتان بلندی دارید و می‌خواهید ناخن‌تان هم بلند باشد، ولی نه بیش از اندازه، گوشه‌های آن را مربعی سوهان کنید، با این‌ کار بسیار زیبا خواهند شد و انگشت‌تان را بلند‌تر نشان نمی‌دهند.

اگر ناخن‌هایتان ضعیف هستند و به راحتی می‌شکنند، کلسیم مصرف کنید تا ناخن‌تان تقویت شود. از لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید. روزانه حداقل ۳۰ دقیقه وقت برای رسیدگی و مراقبت از ناخن‌هایتان صرف کنید تا قوت خود را بازیابند و به بهترین و زیباترین شکل خود برسند.

زمانی که آن‌ها را تر و تمیز کردید، اگر از پولیش استفاده نمی‌کنید، یک لایه محافظتی ناخن بر روی آن‌ها بمالید تا از ناخن‌تان مراقبت کند. این کار ناخن‌تان را سالم و شاداب نگاه می‌دارد، و همیشه با هر اندازه‌ای زیبا خواهند بود.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top