شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

نشانه های اعتیاد به آرایش

برای اینکه پی ببرید شما جزو افراد معتاد به آرایش هستید یا نه این مطلب را حتما بخوانید

پیدا کردن نشانه‌های آرایش زیادی چندان دشوار نیست. اگر شما بیش از اندازه آرایش می‌کنید احتمالا خودتان از این امر مطلعید ولی از اعتراف به آن امتناع می‌کنید. در اینجا نمی‌خواهیم کسی را متهم کنیم چرا که خودمان هم در این مورد گناهکاریم، تنها می‌خواهیم مطرح کنیم که زیادی آرایش کردن هیچ گونه سودی به شما نمی‌رساند و در واقع یک عادت بد است که بهتر است هر چه زودتر آن را ترک کنیم. لحظه‌ای بیشتر از این معطل نکنید، صورتتان را پنهان نکنید و نگذارید مرد مورد علاقه‌تان شما را به خاطر “زیادی مصنوعی بودن” رد کند. نگاهی به نشانه‌های آرایش بیش از اندازه بیندازید و سعی کنید در صورت وجود اشکال، آن را در روند آرایشتان تشخیص دهید و راهی برای درست کردنش پیدا کنید.

علائم آرایش زیاد

علائم آرایش زیاد

۱. دیگران شما را بدون آرایش نمیشناسند

اوه اوه! این از چراغ قرمزهاست! اگر حتی دوستان نزدیکتان برای شناسایی شما چند لحظه با بهت و شک به چهره‌تان خیره می‌شوند لازم است که هرچه سریعتر روند آرایش کردنتان را اصلاح کنید. مسلما همه‌ی ما با آرایش بهتر به چشم می‌آییم ولی غیر قابل شناسایی بودن به ندرت خوب و احتمالا همیشه یکی از نشانه‌های آرایش بیش از اندازه است.
۲. هیچوقت بدون آرایش نیستید

زندگیتان را بدون آرایش نمی‌توانید تصور کنید؟ خب، تازه مثل هم شدیم! تمام آن ظرف‌های رنگی مطمئنا ارزش عشق شما را دارند ولی خط باریکی بین عشق و وسواس وجود دارد که نباید از آن رد شد. آیا بیرون رفتن از چهاردیواریتان با صورت بی‌آرایش برایتان مامورتی غیر ممکن است؟ یکی از آن کابوس‌هایی که نمی‌خواهید در رفتن به ساحل، استخر یا باشگاه هم به واقعیت تبدیل شود؟ دست بردار دوست من! این در حق صورتتان انصاف نیست!
۳. خودتان را بدون آرایش نمی‌شناسید

این احتمالا تنها مورد بدتر از آن نگاه‌های مبهوت است، که دیگر گفتن ندارد که نشانه‌ی خیلی واضحی از آرایش بیش از حد است. به من این شکلی نگاه نکنید، من هم روزهای خودم را دارم و نمی‌خواهم تظاهر کنم که آنچه در آینه می‌بینم را دوست دارم ولی حکمت آرایش هم همین است. صبح شکل شرک از خواب بیدار می‌شوید، چند چیز به صورتتان می‌مالید و همان خود قشنگ همیشگی‌تان می‌شوید. نباید برعکس این باشد.
۴. فکر می کنید آرایش کریستینا آگویلرا طبیعی است

اگر فکر می‌کنید آرایش کریستینا آگویلرا ۱.طبیعی، ۲.رنگ خنثی، ۳.درخور هر مناسبتی یا ۴.همه‌ی موارد بالا است ممکن است در نقطه‌ی بحرانی باشید. اگر دارید روزانه ظاهر او را بر روی خودتان کپی می‌کنید اصلا لازم نیست دنبال آدرس بگردید شما در همان نقطه قرار دارید. قیافه‌ی کریستینا روی فرش قرمز معمولا حتی برای زرق و برق هالیوودی هم زیادی جیغ است.
۵. به تمدید آرایشتان معتادید

آیا عادت دارید که آرایشتان را دائما تمدید کنید؟ آیا این شامل اضافه کردن لایه‌های بیشتر همه چیز از ریمل گرفته تا رژ گونه می‌شود؟ خب، حدس بزنید چه شده!؟ این هم نشانه‌ی خوبی نیست. چند باره چک کردن آرایش در طول روز مسلما عادت خوبی است و شما کاملا مجازید آرایش‌هایی را که پاک شده‌اند دوباره تمدید کنید. ولی یک مساله‌ای هست، آن‌ها باید واقعا پاک شده باشند تا شما دوباره پررنگشان کنید، در غیر این صورت شما فقط دارید غلظت آرایشتان را زیاد می‌کنید.
۶. لوازم آرایشتان هیچ وقت به اندازه‌ی کافی دوام نمی‌آورند

محصولات آرایشی با اندازه‌های عادی معمولا بیش از یک ماه دوام می‌آورند، حتی ریمل‌ها، پایه‌های آرایشی و خط چشم. اگر لوازم آرایش شما زودتر از این زمان تمام می‌شوند شروع به شمارش مقدار مصرفتان بکنید! البته این ممکن است نشانه‌ی آرایش کردن بیش از حد نباشد ولی باید به این نکته توجه کنید که یا دارید زیادی آرایش می‌کنید یا باید از لوازم آرایش ماندگارتر استفاده کنید.
۷. می‌توانید پایه‌ی آرایشتان را احساس کنید

در روند آرایش کردنتان یک بازبینی انجام دهید چرا که احساس کردن پایه‌ی آرایش قطعا نشانه‌ی خوبی نیست. یک ساعت پس از مالیدن پایه روی صورت پوستتان را لمس کنید و دقت کنید که انگشتانتان نباید دیواری از پوست بی حس نسبت به تماس را لمس کند و یا چسبناک و رنگی شوند. شاید به خاطر این باشد که از پایه‌ی آرایشی مناسب استفاده نمی‌کنید، ولی مسلما ضرری ندارد که حواستان را جمع کنید.

آیا تا به حال به شما گفته‌اند که زیادی آرایش می‌کنید؟ و از نظر شما چقدر آرایش بیش از اندازه محسوب می‌شود؟

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top