یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

نکاتی در مورد زیبایی مادران

اگر مادر هستید و فرصت زیادی برای آراستن خود ندارید، می توانید با توجه به این نکات همیشه زیبا بنظر بیایید.

مادر شدن زندگیتان را برای همیشه تغییر خواهد داد. بعضی خانم‌ها فکر می‌کنند بعد از اینکه فرزندشان به دنیا آمد، دیگر نیازی به آراستن خودشان ندارند. این حس ممکن است به علت افزایش مسئولیت یا کمبود وقت به مرور قوت گیرد. و این در حالی است که مادران هم می‌توانند به اندازه نوزادشان جلب توجه کنند. همچنین، زیبا و خوش اندام ماندن ذهنتان را آرام‌تر و اعتماد به نفستان را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود دیگران تحسینتان کنند. با ما همراه باشید و این ۵ نکته را فراگیرید تا به حس مادر بودنتان، روح تازه‌ای ببخشید.

ترفند های زیبایی

ترفند های زیبایی

۱. خوش پوش باشید

خودش است!! درست است که بعد از حاملگی کمی فیزیک بدنتان به هم می‌ریزد، ولی با این حال باز هم می‌توانید لباس‌های زیبایتان را از کمد درآورده و دوباره به تن کنید. می‌توانید تاپ با رنگ‌های کمی تیره همراه و شلوار یا دامن بپوشید. اگر می‌خواهید ظاهر جذاب و سرحال‌تری داشته باشید می‌توانید شلوار کتان یا شلوار یوگا همراه با تی‌شرت های رنگی به تن کنید. برای کامل شدن ظاهرتان می‌توانید با زیور‌آلات هماهنگ با لباستان، خود را بیارایید.
۲. روی چشم‌هایتان کار کنید

خوش پوش بودن به تنهایی شما را یک مادر خوش‌تیپ نمی‌کند. صورتتان، به ویژه چشم‌هایتان می‌تواند توجه زیادی را جلب کند. پس سعی کنید کمی هم بر روی چشم‌هایتان کار کنید. اولین و مهم‌ترین اقدام، خواب کافی است تا زیر چشم‌هایتان پف نکند و سیاه نشود. برای از بین بردن سیاهی زیر چشم‌ها می‌توانید از سایه استفاده کرده و یا تکه‌های یخ زده‌ی خیار رأ برای چند دقیقه بر روی چشم‌هایتان قرار دهید. برای آراستگی بیشتر چشم‌ها می‌توانید خط چشم بکشید و مژه‌هایتان را فر دهید. برای نتیجه‌گیری بهتر از خط چشم‌های ضد آب استفاده کنید. علاوه بر این، سایه روشنی هم به آرایش چشم‌هایتان بیفزایید تا درخشش ‌آن‌ها را بیشتر کنید.
۳. لب‌هایتان را بیارایید

اگر بعد از زایمان لب‌هایتان کمی تیره شده‌ است، یادتان باشد چغندر درمان بسیار خوبی است تا لب‌هایتان مانند قبل روشن و درخشان شود. به غیر از این، ماتیک مرطوب کننده یا رژ لب براق هم می‌تواند کمکتان کند.
۴. کرم ضد آفتاب استفاده کنید

با آرایش یا بدون آرایش، زمانی که می‌خواهید از خانه خارج شوید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا پوستتان تیر نشود. معمولاً خانم‌هایی که به تازگی مادر شده‌اند، پوستشان به سرعت تغییر رنگ می‌دهد، پس بهتر است از کرم ضد آفتاب همراه با مرطوب کننده استفاده کنند تا از تیر شده بیشتر پوستشان جلوگیری شود.
۵. موهایتان را فراموش نکنید

با تمرکز بر روی موهایتان، می‌توانید ظاهرتان را به کلی تغییر دهید. از زیورآلات هماهنگ با پوششتان برای آراستن موهایتان کمک بگیرید. می‌توانید برای خوش‌تیپ‌تر شدن، موهایتان را دم اسبی ببندید. از رنگ کردن موها بلافاصله بعد از زایمان خودداری کنید. در عوض یک مدل جدید به مویتان بدهید. اگر وقت آراستن موهایتان را ندارید، از اسپری براق کننده مو برای درخشان کردن آن‌ها کمک بگیرید.

مادر شدن باعث می‌شود بسیاری از وقت و تمرکزتان متوجه رسیدگی به فرزندتان شود، ولی فراموش نکنید که باید کمی هم وقت برای رسیدن به خودتان در نظر بگیرید. از خودتان مراقبت کنید و زیبا بمانید زیرا شما شایسته تحسین دیگران هستید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top