سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱

نکاتی که قبل از رنگ کردن مو باید مد نظر قرار داد

بهتر از قبل از اینکه موهایتان را رنگ کنید به نکاتی ساده اما مفید دقت کنید.

خیلی اوقات اغلب خانم‌ها پس از اینکه موهایشان را رنگ کردند، پشیمان می‌شوند. زمانی هم که موهایتان را رنگ کردید، هفته‌ها طول خواهد کشید تا رنگ جدید محو شود. از این رو هنگام رنگ کردن موهایتان باید خیلی مراقب باشید. در این نوشته ۵ موردی که باید پیش از رنگ کردن موها به خاطر داشته باشید را مطرح کرده‌ایم.

رنگ کردن مو

رنگ کردن مو

۱. موهایتان را بشناسید

شرایطی که موهایتان در آن به سر می‌برد را به دقت بشناسید. آیا از ریزش موی شدید یا هر معضل شدید دیگری رنج می‌برید؟ اگر جواب شما بله است، در این صورت ممکن است زمان خوبی را برای رنگ کردن موهایتان انتخاب نکرده باشید. اگر رنگ مو به موهای شما آسیب وارد کند، ریزش و عکس‌العمل‌های بدش بیشتر خواهد شد. ابتدا موهایتان را درمان کنید، و فقط پس از آن به فکر رنگ کردن موهایتان باشید.
۲. از محصولات مطمئن استفاده کنید

برخی از خانم‌ها به سراغ رنگ موهایی می‌روند که ارزان ترند و از کیفیت آن چشم‌پوشی می‌کنند. به خاطر خدا خانم‌ها، ما داریم درباره‌ی موهای شما صحبت می‌کنیم! به سراغ هیچ چیزی که شایستگی شما را ندارد نروید. در شرایط عادی رنگ کردن موها اصلاً برای موهایتان خوب نیست، چه برسد به استفاده از محصولات نامرغوب برای رنگ کردن موهایتان. تولیدکننده‌های برتر این محصولات از موادی استفاده می‌کنند که اثرات مخرب کمتری دارد. بنابراین همیشه از محصولات معتبر و محبوب برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید.
۳. تغییرات افراطی ندهید

منظور ما از تغییرات افراطی یا شدید این است که کلاً یک رنگ متفاوت به موهایتان بدهید. بعنوان مثال اگر موهای مشکی دارید، نباید به یک‌باره موهایتان را بلوند یا قرمز کنید! رنگ موها اغلب حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی هستند، حتی برخی مواقع سفید کننده! اگر بصورت ناگهانی به سراغ رنگ‌های کاملا متفاوت بروید، به از بین بردن رنگ و لعاب موهای طبیعی‌تان اقدام کرده‌اید. اگر می‌خواهید خیالتان راحت باشد، هیچ‌وقت به سراغ رنگ‌هایی بیش از ۲ پرده روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ طبیعی موهایتان نروید.
۴. تست انجام دهید

به ازای اینکه یک راست به سراغ کل موهایتان بروید و آن را رنگ کنید، اول رنگ مورد نظرتان را بر روی چند رشته از موهایتان تست کنید. اگر رنگ مورد نظرتان، همانی باشد که می‌خواستید، و اگر رنگ به خوبی بر روی موهایتان بنشیند، به خوبی متوجه خواهید شد. در این صورت حتی اگر پوستتان به این رنگ خاص آلرژی داشته باشد پیش از اینکه کار از کار بگذرد متوجه می‌شوید.
۵. از یک متخصص بخواهید تا موهایتان را رنگ کند

متخصصین، دقیقاً می‌دانند چگونه و با چه نسبتی باید رنگ موها را ترکیب کرده و به کار ببرند، چیزی که ما در اغلب موارد در مورد آن اشتباه می‌کنیم. آیا واقعاً ارزش ریسک کردن دارد؟ هر وقت صحبت درباره‌ی رنگ کردن موهاست، همیشه انتخاب‌های مطمئن داشته باشید. پس دفعه‌ی بعدی بجای اینکه موهایتان را خودتان رنگ کنید، به یک متخصص مراجعه نمایید تا اینکار را برای شما انجام دهد.

به خاطر داشته باشید که الزاماً چون دیگران موهایشان را رنگ می‌کنند دلیل نمی‌شود که شما هم نیاز به رنگ کردن موهایتان داشته باشید. رها کردن موهایتان بحالت طبیعی خودش اصلاً چیز بدی نیست! اما در مواردی که می‌خواهید موهایتان را رنگ کنید، باید این چیزها را رعایت کنید تا دچار اشتباه نشوید و موهایتان آسیب نبیند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top