دوشنبه , ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

نکات مهم درانتخاب سشوار مناسب

اگر مایل به خرید سشوار هستید، جهت انتخاب بهتر این مقاله را مطالعه نمایید.

اگر عاشق موهایی سشوار کشیده و سحرانگیز هستید، اما نمی توانید هزینه ۳۰ تا ۵۰ دلاری هر بار مراجعه به سالن‌های زیبایی را تحمل کنید، پس چرا یک سشوار حرفه‌ای نمی‌خرید و خودتان در خانه سشوار نمی‌کشید؟

نکات مهم در خرید سشوار

نکات مهم در خرید سشوار

 

با انتخاب‌های متعددی که در بازار پیش روی شماست (بهمراه کلی تجهیزات داخل بسته‌بندی‌هایشان) تصمیم گیری اینکه چه بخرید خیلی دشوار است. سشوار شما باید چند ولت باشد؟ معنی وات چیست؟ کهربایی، یونی و سرامیکی، این‌ها چه تفاوتی باهم دارند؟

ما با آرایشگر موی نیویورکی دیوید مارینلی از سالن De Berardinis و یک کارشناس فنی از شرکت Conair (تولید کننده سشوار) که ترجیح داده ناشناس بماند، صحبت کردیم تا بفهمیم آن عبارات چه مفهومی دارند و زمانی که می‌خواهید یک سشوار جدید بخرید باید بدنبال چه باشید.

اولین چیزی که احتیاج دارید بسنجید این است که معمولا چند وقت یکبار از سشوارتان استفاده می‌کنید. دقیقا مانند موارد موثر در انتخاب و خرید شامپو، احتیاج دارید تا بافت موهایتان را هم مشخص کنید و بسنجید که معمولا چقدر موهایتان را سشوار می‌کشید تا بدانید سشوار مورد نظرتان باید چقدر توان داشته باشد.

دیوید می‌گوید: «اگر موهایتان نازک و نرم است به یک سشوار خیلی قوی احتیاجی ندارید، اگر موهایتان ضخیم‌تر، پر پشت یا زبر است، یا اینکه در نظر دارید هر روز از سشوارتان استفاده کنید، باید به چیزی با قدرت بیشتر فکر کنید. قدرت و توان سشوار شما با مقدار وات‌ای که دارد مشخص می‌شود.

مقدار ولت هم، تعیین کننده‌ی این است که چقدر انرژی مصرف می‌کند، پس با دانستن آن نیاز نیست نگران مصرف خیلی زیاد برق باشید. اگر شما هر روز از این وسیله استفاده می‌کنید آنگاه بدنبال سشواری با وات بیشتر باشید. مثلا آرایشگران مو معمولا با یک سشوار ۲۶۰۰ واتی کار می‌کنند، اما در شرایطی که هر روز از آن استفاده می‌کنند، هر روز!»

هزینه‌ی یک سشوار بیشتر وابسته به این است که چقدر توان دارد. دیوید می‌گوید: «یک محصول ارزان قیمت معمولا باید نیروی کمی داشته باشد، بنابراین زیاد برایتان کار نخواهد کرد. اگر هر چند روز یک بار در هفته بیشتر موهایتان را سشوار نمی‌کشید، آنوقت یک سشوار ارزان برایتان خوب است. فقط بخاطر داشته باشید که این خرید، یک سرمایه گزاری است. می‌خواهید موهایتان به بهترین شکل آراسته شود!»

کارناس فنی Conair می‌گوید: «عبارات فنی دیگری که باید از آنها آگاه باشید: سرامیک و کهربا، موادی معدنی هستند که به روکش سشوار اضافه می‌شوند تا به مزایای سشوار بیفزایند. آنها محافظت طبیعی از یون‌ها را فراهم می‌کنند تا وز شدگی موها را کاهش دهد.»

و ویژگی‌های اضافه چطور؟ مثل اینکه یک سشوار از بقیه کم صداتر است یا اینکه تنظیمات باد سرد دارد یا دارای یک موتور خاص است؟ دیوید می‌گوید: «تنظیم باد سرد در سشوار شما برای نگاه داشتن شکل مو ضروری است، از باد داغ برای ساختن شکل مو استفاده می‌کنیم، سپس یک وزش باد سرد آنرا سر جایش نگاه می‌دارد.»

سشوارهای با موتور کم صداتر، فقط صدای کمتری دارند! اما ممکن است سرعت دمیدن بادشان کندتر، یا تنظیمات کمتری داشته باشند که بر کارایی آن دستگاه تاثیر بگذارد.

سشوار Babyliss Pro Volare دارای موتور Ferrari است، به این معنی که بلبرینگ دارد! (دقیقا مانند بلبرینگی که در اتومبیل وجود دارد). بلبرینگ لرزش و اصطکاک را کاهش می‌دهد، بنابراین شما جریان هوایی صاف و قوی خواهید داشت.

سشوار Sedu’s Icon Privé هم که ۷۰۰ دلاری ارزش دارد، طوری طراحی شده که بسیار کم صدا باشد، با این شرایط فقط هم نیم کیلو وزن دارد و ۶ سال هم ضمانت. مقدار توانش ۲۳۰۰ وات! است که می‌تواند موهای شما را تنها در چند ثانیه خشک کند. همچنین موتورش برای ۱۰هزار ساعت کار مجهز شده است، این در حالی است که سشوارهای دیگر فقط ۲هزار ساعت عمر مفید دارند.

پس خانم‌های خوشگل، چه بخواهید از سشوارتان یک بار در هفته استفاده کنید و چه هر روز، مطمئن شوید که تکلیف خودتان را انجام داده‌اید. دیوید می‌گوید: «دور و برتان را بنگرید و کمی تحقیق کنید، ببینید چه محصولاتی در بازار موجود است.

از آرایشگر موهایتان هم بخواهید تا به شما دو یا سه پیشنهاد بدهد تا قیمتش را بررسی کنید. همچنین فروشگاه‌های اینترنتی را هم بررسی کنید، برخی‌شان تخفیفات ارزنده‌ای دارند.»

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top