یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

نکات مهم در پیرسینگ کردن گوش

تقریبا اغلب خانم‌های امروزی گوش‌هایشان را سوراخ کرده‌اند و خیلی از مرد‌ها هم به این دسته ملحق شده‌اند. سوراخ کردن گوش‌ها در طول تاریخ روش مهمی برای آراستن خود با جواهرات بوده است. ولی تنها اخیرا مردم خود را با مراقبت‌های لازم برای تمیز و سالم نگه داشتن گوش پس از نخستین پیرسینگ آشنا کرده‌اند. با مراقبت از پیرسینگ، می‌توانید از آویختن جواهر به گوش‌هایتان در سال‌های آینده لذت ببرید.

نکات مهم در مراقبت از پیرسینگ گوش

نکات مهم در مراقبت از پیرسینگ گوش

 

دستورالعمل نگه داری از گوش سوراخ شده

۱٫ راجع به جایی که می‌خواهید گوشتان را سوراخ کنید تحقیق کنید. یک محل مورد اعتماد برای پیرسینگ اولویت خیلی بیشتری دارد تا اینکه بگذارید دوستتان اینکار را انجام دهد. ببینید دیگران کجا با موفقیت گوششان را سوراخ کرده‌اند.

۲٫ مطمئن شوید که فرد مسئول پیرسینگ آموزش حرفه‌ای دیده باشد و از لوازم استریل، سوزن یا تفنگ پیرسینگ، استفاده کند. آن‌ها باید ابتدا روی گوشتان علامت بزنند تا از ظاهر نامتوازن جلوگیری شود و پیش از دست زدن به وسایل یا گوش شما دستشان را به خوبی بشویند.

۳٫ روزانه دو یا سه بار از گوشتان مراقبت کنید. دستتان را با صابون آنتی باکتریال بشویید و به آرامی به نوک انگشت یا گوش پاک کن تجمع پوسته مانند را تمیز کنید.

۴٫ گوش پاک کنی را به آب اکسیژنه یا الکل بهداشتی آغشته کنید؛ برخی فروشگاه‌ها محلول مایعی برای زدن روی پیرسینگ عرضه می‌کنند. گوش پاک کن را به آرامی و آزادانه در اطراف محل پیرسینگ رو و پشت گوش بمالید.

۵٫ گوشواره را در گوش به جلو و عقب حرکت دهید تا مایع درون سوراخ پیرسینگ پخش شود. به آرامی گوشواره را بچرخانید تا از چسبیدنش به گوش جلوگیری کنید.

۶٫ اگر محل پیرسینگ قرمز یا متورم شد یا ترشحاتی در آن دیدید، به روند مراقبتتان پماد آتنی بیوتیک را هم اضافه کنید. اگر گوش چرک کرد یا گوشواره به آن چسبید به پزشک مراجعه کنید.

۷٫ می توانید پس از ۶ تا ۸ هفته اگر روی غضروف باشد (بالای گوش)، گوشواره را در بیاورید.

راهنمایی و اخطار

گوشواره‌های میخی از جنس نیکل معمولا ایجاد حساسیت می‌کنند. طلا بهترین فلز برای پیرسینگ است، البته می‌توانید برای ظاهری نقره‌ای تر از طلای سفید استفاده کنید.

گوش یا گوشواره را بی دلیل دستمالی نکنید. هیچ‌گاه گوشواره را پیش از موقع در نیاورید وگرنه سوراخ بسته خواهد شد.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top