یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

همه نگاه‌ها به سوی شما

همه نگاه‌ها به سوی شما

هرچند هر فردی ممکن است به پوشیدن نوعی از این لباس‌ها خوگرفته باشد ولی رعایت این اصل ساده هم راحتی بیشتری ایجاد می‌کند و هم موقعیت شناسی شما، تحسین دیگران را برمی‌انگیزد.
برای محل کار نیز مناسب با نوع کارتان باید لباس انتخاب کنید. مدیران باید از لباس‌های رسمی چون کت و شــــلوار و
مانتوهایی از پارچه‌های سنگین چون کرپ استفاده کنند. پزشکان و متخصصان نیز در همین گروه جای می‌گیرند

 

سبک پوشش,پارچه مناسب,فصل ها و لباس ها

 

حتی اگر سراغ مارک‌های معروف نروید، با دانستن چند اصل می‌توانید خوش‌پوش باشیکم یا زیاد، همه آدم‌ها در پی داشتن ظاهری آراسته‌تر و به روایت ساده، خوش‌تیپ‌تر شدن هستند.مارک‌های مختلف طراحی و دوخت لباس نیز، روز به روز اضافه می‌شوند تا با خالی کردن جیب شهروندان در راستای خوش‌تیپ شدن به آن‌ها کمک کنند. در فروشگاه‌های مارک‌های تجاری شناخته شده و شناخته نشده با حجم انبوهی از کیف،
کفش، شلوار، بلوز، پیراهن و… روبه‌رو می‌‌شویم که از طراحی‌های زیبا و رنگ‌های متنوع برخوردارند. این لباس‌ها می‌توانند، بیشتر سلیقه‌ها را راضی کنند اما تا خوش‌تیپ‌شدن هنوز راه طولانی‌ای پیش‌رو است؛ هم‌خوانی و هماهنگی این لباس‌ها در کنار هم از انتخاب تک تک پوشش‌ها مهم‌تر و تاثیرگذارتر است. بدون «مارک‌پوش» بودن، می‌توان ظاهری آراسته و تحسین‌برانگیز داشت اما استفاده از محصولات شرکت‌های خوش‌نام، خوش‌تیپ بودن را تضمین نمی‌کند. در هنگام انتخاب لباس با هر مارک و یا فارغ از نام و نشان، نکات ضروری وجود دارد که باید مدنظر داشت و با اعمال آن‌ها خواسته خوش‌تیپی را به راحتی تامین کرد. پیش از پرداختن به این نکات آموزشی و بیشتر کاربردی فراموش نکنیم، مد، سبک خاصی از پوشش است که در دوره‌ای رواج پیدا می‌کند و محبوب می‌شود و آدم‌های مدپوش، همیشه خوش تیپ و تحسین برانگیز نیستند.
● رنگی رنگی نباش
در انتخاب یک ست لباس نباید از بیش از سه رنگ استفاده کنید و تا آنجا که می‌توانید پوشش خود را ساده نگه دارید. استفاده از مکمل‌های رنگی، روش بسیار خوب و جذابی در کنار هم پیچیدن رنگ‌های مختلف است. رنگ‌هایی که متضاد یکدیگرند، تکمیل‌کننده هم نیز هستند (مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی). شلوار، کفش و کیف آبی را می‌تواند با بلوز زرد یا نارنجی پوشید. نمونه معروف و رایج استفاده از رنگ‌های متضاد، هم‌نشینی سیاه و سفید است. رنگ‌هایی که به هم نزدیک هستند، به نام رنگ‌های «هم‌خانواده» شناخته می‌شوند. (مثل زرد و نارنجی) زمانی که می‌خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ های متضاد و یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید. استفاده از طیف یک رنگ مانند آبی تا سورمه‌ای، کرم تا قهوه‌ای، سبک خوبی را انتخاب رنگ لباس است. اگر لباس‌هایتان روشن هستند، باید کفش‌هایتان نیز روشن باشند ولی اگر لباس‌های تیره بر تن می‌کنید، کفش شما نیز باید تیره باشد.
● طرح و نقش کمتر
از چند پارچه طرح‌دار در کنار هم استفاده نکنید. یک لباس طرح‌دار را در کنار لباس‌های ساده بپوشید تا وزین‌تر و خوش‌پوش‌تر باشید. وقتی هم مجبور به پوشش لباس های طرح‌دار هستید از دو یا سه طرح مشابه فراتر نروید.پیشنهاد ما این است که از لباس‌هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین هستند(مثلا دارای گل‌های ساده سفید رنگ باشند) .
● پارچه مناسب
این باور قدیمی که نوع پارچه لباس، طبقه اجتماعی مصرف‌کننده را مشخص می‌کند، با راه‌ افتادن کارخانه‌های پارچه‌بافی و تولید انبوه انواع پارچه از میان رفته است؛ اما هنوز هر پارچه جایی دارد. خوب است بدانید که ابریشم از کتان رسمی‌تر است و چرم هم همیشه خیلی مردانه تر از فاستونی است. برای اینکه در میان انواع پارچه های مختلف به دام نیفتید، بهتر است لباس های تابستانی و زمستانی خود را از هم جدا کنید. لباس‌های زمستانی معمولا کلفت‌تر، سنگین‌تر و زبر‌تر هستند. پارچه‌های تابستانی نیز از الیاف طبیعی درست شده و بسیار نازک و خنک هستند. در تابستان و زمستان به جنس پارچه‌ای که می‌خرید، دقت کنید.
● فصل‌ها و لباس‌ها
هر فصلی، نوع لباس خاص خود را از جهت جنس، طرح و رنگ طلب می‌کند. رنگ‌های روشن، جنس‌های سبک و نازک و تی‌شرت‌ها و بلوزهای آستین کوتاه را برای تابستان نگه دارید و برای زمستان سراغ رنگ‌های تیره چون قهوه‌ای، پارچه‌های پشمی و پلوورها و سایر لباس‌های گرم بروید.حتی پیشنهاد می‌کنیم در کمد لباس‌های خود جایی را برای ذخیره لباس‌هایی که به درد فصل حاضر نمی‌خورند باز کنید. بدین گونه هر بار انتخات مجموعه لباس مناسب، راحت‌تر و ساده‌تر است.
● شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه
فارغ از جریان مد، پاچه‌های شلوار باید اندازه معقول و مناسبی داشته باشند؛ بدین‌گونه که شلوارهای رسمی و پارچه‌ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند و شلوارهای جین می‌توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شوند. قد هر شلواری که بیش از این اندازه باشد برای شما بلند است. زمانی که راه می‌روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می‌نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جورابتان رود.
این‌ها، اصول کلی لباس پوشیدن به شکل رسمی و تعریف شده هستند ولی در سال‌های اخیر بسیار شاهد بودیم که با سیل همه‌گیر مد، قد پاچه‌های شلوار از این حد کوتاه‌‌تر و بلندتر شده‌اند.
● شلوار گشاد، کمر باریک
اگر شما دارای کمر باریکی هستید و از لاغری پاهای خود رنج می برید، (پاهای بلند اما کمر کوچکی دارید) از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. یک حقه دیگری که در این جا می توانید به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنید که بزرگتر از سایز شما باشد. این کار باعث می‌شود که اندام شما پرتر جلوه کند، همچنین قد شلوار نیز بلندتر شده و پاهای شما را ناقص جلوه نمی‌کند.
● تی شرت هم قد دارد
اگر تی‌شرت شما خیلی بلند است، نباید آن را هیچ گاه داخل شلوار خود کنید. تی‌شرت باید کوتاه نباشد. هر بالاپوشی که پایین‌تر از حد معمول باشد، بلند است و اگر بالاتر بایستد، برایتان کوتاه است. بلندی و کوتاهی قد تی‌شرت هم بسیار تابع مد روز است.
● تی شرت های شلوغ
چون تی‌شرت از آن دسته لباس‌هایی است که در تابستان به تنهایی و در زمستان در زیر تن‌پوش‌های زمستانی می‌توان پوشید، هنگام خرید بیشتر سراغ تی‌شرت‌های تک‌رنگ بروید و از پوشیدن لباس های پر زرق و برق با طرح‌های شلوغ دوری کنید. تی‌شرت‌های ساده، شیک‌ترند و خیلی راحت‌تر با پلوور و ژاکتهای مختلف ست می‌شوند.
● لباس های چروک
لباس چروک در اولین نگاه به چشم می‌آید و بسیار از وقار و تاثیری که می‌توانید بر دیگران بگذارید، می‌کاهد. اگر حوصله اتو و خشک‌شویی ندارید در خرید به جنس لباس مورد نظرتان دقت کنید. در مواقع اضطراری مانند مسافرت هم می‌توانید بر روی محل چروکیدگی کمی آب بریزید و سپس سشوار را بر روی آن بگیرید و با دست محل مورد نظر را صاف کنید. با این کار لباس شما از آن چروکیدگی در می‌آید.
● هر لباسی، جایی داره
هر سبک لباسی، کاربـــری خاص خودش را دارد. لباس‌های پرزرق و برق ، مناسب مــــهمانی‌ها و لبــاس‌هــــای اسپرت برای تفریح و سفر مناسب‌اند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top