دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

چطور موهایتان را بشویید؟

ممکن است بخواهید این نوشته را نادیده بگیرید، احتمالاً فکر می‌کنید که شست و شوی موها برای شما یک کار ابتدایی است و احتمالاً شما در مراقبت از موهایتان خیلی حرفه‌ای هستید، اما فراموش نکنید که همیشه ممکن است اشتباهات ساده‌ای را مرتکب شوید.

چطور موهایتان را بشویید؟

همانند راندن یک دوچرخه (کاری که من تازه پارسال آنرا یاد گرفتم!) شست و شوی موها هم کاری است که من فهمیدم خیلی از دوستان من نمی‌توانند توضیح دهند چطور باید آنرا شروع کرده و به پایان برسانید. خیلی راحت می‌توانید کاری که خیلی آنرا انجام می‌دهید، روش صحیحش را فراموش کنید و عادات بدی را مدام تکرار نمایید.

موهای هر شخص متفاوت است، ولیکن ترفندهایی وجود دارد که با دنبال کردن آن‌ها می‌توانید از گیسوانتان بهتر مراقبت کنید.

 

۱. موهایتان را بیش از اندازه نشویید. خیلی‌ها هیچ احتیاجی ندارند که هر روز موهایشان را بشویند. اگر شما واقعاً احتیاج دارید، ممکن است که محصول اشتباهی برای نوع مو و پوست سرتان انتخاب کرده‌اید!

۲. شامپو را به پوست سرتان بزنید. شامپو را فقط به پوست سرتان مالیده و به آرامی ماساژ دهید. نباید موهایتان را در بالای سرتان جمع کنید و به آن شامپو زده و چنگ بزنید، با اینکار فقط موهایتان را بهم گره میزنید. شامپو خیلی آرام به پایین موهایتان سر می‌خورد و به طور کامل موهایتان را تمیز می‌کند.

۳. شامپو مالیدن، شستن و دوباره شامپو زدن را فراموش کنید. این فقط یک ایده‌ی زیرکانه بازاریابی است تا شما از شامپوی بیشتری استفاده کنید. شما فقط به یکبار شامپو زدن احتیاج دارید!

۴. اما شما واقعاً احساس تمیزی هنگامی که دو بار شامپو می‌زنید را دوست دارید، اینطور نیست؟ پیشنهاد می‌کنیم اگر که شما از محصولاتی همچون واکس مو استفاده می‌کنید، از شامپوهای پاکسازی کننده (clarifying shampoo) فقط یکبار یا دو بار در ماه بجای شامپوی عادی‌تان استفاده کنید.

۵. خانم‌هایی که موهای فر دارید، می‌توانید کاملاً شامپو زدن را نادیده بگیرید. می‌دانم که بنظر عجیب است، اما معمولاً موهای فر خیلی خشک است، و فقط شست و شوی آن با نرم کننده می‌تواند موهای شما را بدون اینکه خشکش کند، تازه و تمیز سازد. من ۴ ماه استفاده از شامپو را کنار گذاشتم و خوب هم جواب داد!

۶. آیا پس از اینکه سرتان را شامپو می‌زنید، پوست سرتان می خارد؟ نرم کننده را به ریشه‌ی موهایتان نمالید! از اواسط قد موهایتان شروع به مالیدن نرم کننده کنید و به انتها برسید. به آرامی موهایتان را شانه کنید و دقایقی به آن فرصت دهید، هرچقدر طولانی‌تر، بهتر.

۷. موهایتان را با آب سرد بشویید. مطمئن شوید که همه‌ی نرم کننده از موهایتان پاک شود، حالا شست و شو را با آب سرد پایان دهید. در زمستان کار سختی است، حواستان باشد خودتان را زیر آب یخ فریز نکنید، ولی استفاده از آب خنک باعث خواهد شد تا کاتیکل‌های موهایتان بسته شود و رطوبت را درون خودش نگهداری نماید. شامپو زدن با آب گرم و پایان شست و شو با آب سرد هم مشکلی ندارد.

۸. هیچ‌گاه زمانی که موهایتان خیس است آنرا برس نکشید. در عوض می‌توانید با استفاده از یک شانه‌ی دندانه درشت، به آرامی موهایتان را صاف کنید.

۹. موهایتان را با حوله خشک کنید. موهایتان را با حوله نسایید، با این کار به موهایتان آسیب می‌زنید و باعث خواهید شد کودن بنظر بیایید. در عوض به آرامی آب اضافی موهایتان را بگیرید و اجازه دهید که با جریان هوا خشک شود. با توجه به این موضوع، من موهایم را در یک شب هفته یا روزی که کاری ندارم می‌شویم.

۱۰. اگر شما از سشوار و اتوی مو استفاده می‌کنید، یا اینکه موهایتان را رنگ کرده‌اید، ماسک مو ضروری است. حتی اگر چنین هم نمی‌کنید، باز هم از رطوبتی که ماسک مو برای موهایتان به ارمغان می‌آورد قدردانی خواهید کرد.

آیا شما هم از انواع ماسک‌های مو استفاده می‌کنید؟ شما چه نوع مویی دارید و شامپو و نرم‌کننده‌ی مورد علاقه‌تان چیست؟

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top