دوشنبه , ۶ تیر ۱۴۰۱

چگونه در فصل زمستان از موهایمان مراقبت کنیم

همه ی ما می‌دانیم که گرما برای خراب کردن فولیکول های مو دارای استعداد زیادی است. آثار این صدمات در شکنندگی موها و انتهای دو نیم شده ی رشته موها مشهود است. حرارت زیاد، قطعا ساختار مو را تضعیف می‌کند. اما در فصل زمستان هم، موهای ما در معرض هوای سرد است که آنرا مستعد خشک شدن خواهد کرد. البته راه‌های مختلف و متعددی برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد. در ادامه ی این راهنما نکاتی را خواهید آموخت که در حفظ و نگهداری از موها در طول زمستان به شما کمک خواهد کرد.

محافظت از مو در برابر سرما

محافظت از مو در فصل سرما

۱. هر هفته، از نرم کننده ی عمیق استفاده کنید

استفاده از نرم کننده ی عمیق، رطوبت مورد نیاز موها را در ماه های سرد و خشک، تأمین خواهد کرد. آب و هوا می‌تواند باعث خشکی موها و پوست شما شود، پس استفاده از نرم کننده ی عمیق در حفظ سلامت موهایتان کمک بسزایی خواهد نمود. نرم کننده ی عمیق یا ماسک موی مورد نظر خود را روی تمام موهایتان بمالید و روی انتهای موها تمرکز بیشتری کنید. اگر موهایتان چرب است، نرم کننده را به پوست سرتان نمالید. پنج تا ده دقیقه مهلت دهید، سپس موهایتان را بشویید. این راه در صورتی جواب خواهد داد که هفته‌ای یک بار آنرا اجرا کنید.

۲. هر روز نرم کننده استفاده کنید

موهای شما مستحق هرگونه مراقبت و عشق ورزی را از جانب شماست. اگر شما موهایی چرب دارید، از یک نرم کننده ی سبک استفاده کنید و فقط بر روی انتهای موهای تمرکز داشته باشید. اگر موهایتان خشک است، از یک نرم کننده ی عمیق استفاده نمایید. زمانی که می‌خواهید دوش بگیرید، نرم کننده را به موهای خود بمالید و چند دقیقه‌ای پیش از شست و شو صبر کنید.

۳. زمانی که از خانه خارج می‌شوید، از موهایتان محافظت کنید

همیشه زمانی که بیرون از خانه هستید پوشش مناسبی برای سرتان داشته باشید. همیشه یک روسری ضخیم یا یک کلاه گرم بهمراه داشته باشید تا از موهایتان در برابر هوای سرد محافظت نمایید. در این صورت اطمینان پیدا خواهید کرد که موهایتان در برابر موارد صدمه پذیر محافظت شده است.

۴. بیش از حد موهایتان را نشویید

شست و شوی مداوم موها می‌تواند باعث شود رطوبت موهایتان که وظیفه محافظت در برابر سرما را دارد، از بین برود. می‌توانید هر ۲ یا ۳ روز یک بار موهایتان را بشویید. اگر احساس می‌کنید که موهایتان واقعا چرب و غیر قابل تحمل می‌شوند، پس هر یک روز در میان به حمام بروید.

۵. از آب سرد یا ولرم استفاده کنید

از دوش گرفتن با آب داغ دوری کنید، چرا که آب داغ به موهایتان آسیب می‌رساند. در عوض، آب را ولرم تنظیم کنید یا اینکه از آب سرد استفاده نمایید تا باعث درخشندگی موهایتان شود!

با رعایت این موارد، موهای شما به هر چه که در یک فصل زمستانی احتیاج دارد می‌رسد. در‌واقع موهای ما به توجه و مراقبت زیادی احتیاج دارند که شما با عشق ورزیدن به آن و رفتار ملایم نیازهای آنرا برطرف خواهید نمود.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top