دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

چگونه ناخن های کوتاه خود را بلند نشان دهیم

کوتاه کردن پوست چسبیده به ناخن می‌تواند ناخن شما را بلندتر نشان دهد. غشای نازکی از پوست، انتهای ناخن را می‌پوشاند و همواره در حال رشد کردن است. این غشای نازک پوست از ورود باکتری، آلودگی و دیگر عناصر آسیب رسان به زیر پوست جلوگیری می‌کند، با رشد این غشا، ناخن شما کوتاه‌تر جلوه خواهد کرد. البته معمولاً پیشنهاد نمی‌کنیم که آن را کوتاه کنید، زیرا ممکن است پوست دستتان را ببرید، ولی چسب‌هایی برای این کار وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها و با دقت، کمی از این غشای نازک را بردارید. بعد از اینکار، با روغن کمی جای آن را ماساژ دهید تا نرم و لطیف شوند.

ترفند هایی برای بلند نشان دادن ناخن

ترفند هایی برای بلند نشان دادن ناخن

 

وقتی ناخنتان خیلی کوتاه است، از پولیش ناخن تیره استفاده نکنید. از رنگ روشن مثل صورتی یا سفید استفاده کنید. رنگ‌های تیره یا جیغ، ناخن کوتاهتان را بیش از حد کوتاه نشان خواهد داد. ولی رنگ‌های روشن یا خنثی باعث می‌شود ناخنتان در رنگ زمینه انگشتتان، خیلی هم کوتاه جلوه نکند.

اگر نوک ناخنتان کمی بلند شده است می‌توانید نوک ناخنتان را با لاک سفید و یا یک رنگ روشن‌تر از پولیش ناخنتان، لاک بزنید تا بلندتر به نظر آید. رنگ سفید نوک ناخن که در مانیکور فرنچ استفاده می‌شود یکی از انواع پر طرفدار در بین خانم‌ها است. نوک ناخن روشن‌تر، ناخن را تمیز تر و مانیکورتان را زیبا‌تر جلوه می‌دهد.

اگر لاک زدن نوک ناخن‌ها برایتان سخت است، می‌توانید از چسب استفاده کنید. چسب کاغذی را کمی بچینید، و یک قوس زیبا متناسب با ناخنتان ایجاد کنید و روی ناخنتان بچسبانید، به طوریکه به غیر از نوک ناخن، بقیه ناخن از رنگ شدن در امان باشد. سپس می‌توانید نوک ناخنتان را پولیش کنید و سپس چسب را بردارید.

سوهان کردن ناخن هم روشی برای تأکید بر روی اندازه ناخن است. ناخن های مربعی، کوتاه و ضخیم به نظر می‌‌آیند، ولی ناخن نوک تیز شده بلندتر جلوه می‌کند. اگر ناخن نوک تیز به نظرتان کمی از مد افتاده است، می‌توانید دور ناخنتان را گرد کنید تا بلندتر و زیبا‌تر به نظر برسد.

این نکات ساده را مد نظر قرار دهید تا جلوه‌ای متفاوت به ناخنتان بدهید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top