یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱

۵ افسانه‌ی احمقانه درباره‌ی مراقبت از مو

آیا از دست کسانی که درباره‌ی مراقبت از موهایتان هر جور نظری می‌دهند خسته شده‌اید؟ خیلی گیج کننده است که کدام یک از آنها را انجام دهید و کدام را نه، اینطور نیست؟ نگران نباشید. ما اینجاییم تا با روشن کردن ۵ افسانه‌ی احمقانه درباره‌ی مراقبت از موها شما را از این پریشانی در بیاوریم.

۵ افسانه‌ی احمقانه درباره‌ی مراقبت از مو

افسانه شماره ۱: فقط شست و شوی روزانه موهای شما را تمیز نگاه می‌دارد

ما خانم‌های بسیاری را دیده‌ایم که موهایشان را هر روز می‌شویند به این امید که گیسوانشان برق بزند. اما چنین اتفاقی نمی‌افتد. شستن بی اندازه‌ی موها تمام روغنی که فولیکل‌هایتان تولید می‌کنند را از بین می‌برد. سه بار در هفته خوب است، ولی واقعا هیچ احتیاجی نیست هر روز موهایتان را بوشیید.

افسانه شماره ۲: شامپوهای حاوی میوه موهایتان را زیبا می‌کنند

آیا واقعا آنچه تبلیغات به شما می‌گویند باور می‌کنید؟ اشتباه نکنید! شما به مصرف خود میوه و سبزیجات نیاز دارید تا مواد معدنی آنرا جذب کنید، نه به شامپوی میوه‌ای! هر ادعایی که شامپوی شما داشته باشد، فقط حاوی اسانس، و برخی از ویتامین‌هاست، اما هیچوقت چیزی که میوه‌ی واقعی به شما می‌بخشد برای شما به ارمغان نمی‌آورد.

افسانه شماره ۳: موهایتان را شانه کنید تا بلند شود

آیا شما هم بصورت دائم موهایتان را شانه می‌کنید فقط بخاطر اینکه کسی به شما گفته شانه کردن موها باعث می‌شود بلندتر بنظر برسد؟ خیلی احمقانه است! دیگر این کار را انجام ندهید خانم‌ها، در غیر اینصورت موهایتان شروع به ریختن می‌کند. قطعا هیچ ارتباطی بین شانه کردن مو و بلند بنظر رسیدنش وجود ندارد.

افسانه شماره ۴: پیرایش مرتب، باعث رشد سریع‌تر موها می‌شود

آیا می‌دانید که موها با توجه به متابولیسم هر شخصی ذره ذره رشد می‌کنند، نه بر اساس اینکه چقدر آنها را اصلاح می‌کنید؟ اگر هر ماه پولتان را صرف رفتن به سالن‌های زیبایی می‌کنید تا موهایتان را پیرایش کنید که سریع‌تر رشد کند، حالا می‌توانید پولتان را ذخیره و این کار را ترک کنید.

افسانه شماره ۵: استفاده از آب خیلی یخ موهایتان را درخشنده می‌کند

قطعا این مسخره ترین افسانه ایست که تا بحال شنیده‌ایم! دوش گرفتن با آب سرد شاید شما را سرحال و خستگی‌تان را به در کند، اما تاثیر مستقیمی بر روی اینکه موهایتان درخشنده و عروسکی بنظر برسد ندارد. راز داشتن موهایی درخشان در برنامه‌ی غذایی عالی و استفاده از نرم‌کننده‌ی مو بصورت منظم نهفته است.

آیا حالا که با این افسانه‌ها آشنا شدید احساس بهتری پیدا نکردید؟ بجای اینکه گفت و شنودها را باور کنید، تلاش کنید تا انرژی مراقبت از موهایتان را در مسیر صحیح خرج کنید. شما چه افسانه‌هایی را درباره‌ی مراقبت از مو شنیده‌اید؟

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top