دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

۵ چیز که باید درباره‌ی تزریق کلاژن بدانید

آیا برنامه‌ریزی کرده‌اید تا جلوه‌ی لب‌ها یا شاید هم پوستتان را تغییر دهید؟ تزریق کلاژن راهی است که به طور کلی توسط خانم‌ها برای اینکه لب‌هایی پر تر داشته باشند یا برای تغییر بافت پوستشان برای اینکه بهتر بنظر برسد انجام می‌گیرد.

۵ چیز که باید درباره‌ی تزریق کلاژن بدانید

اما در این مورد هم دقیقاً همانند دیگر تصمیماتی که می‌گیریم، باید فواید و البته عوارض جانبی استفاده از این روش را در نظر داشته باشیم. هر چیزی که بصورت خارجی در بدن انسان تزریق شود، به فراخور تأثیرات منفی خودش را دارد.

در این راهنما چیزهایی که باید درباره‌ی تزریق کلاژن را بدانید برایتان گرد آورده‌ایم.

۱. تزریق کلاژن می‌تواند ظاهر شما را بهتر کند

پوست ما از پروتئینی بنام کلاژن ساخته شده است. با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض آفتاب، گرما، آلودگی، و چیزهای این چنینی دیگر، کلاژن‌ها شروع به شکستن کرده و پوست ما را چروکیده و وصله‌دار می‌کنند.

تزریق کلاژن می‌تواند بافت پوست را بهتر کند، و شما را جوان‌تر و زیبا‌تر نشان دهد. خانم‌هایی که دارای لب‌های خیلی نازکی هستند، از این تزریق برای بدست آوردن لب‌هایی پر تر استفاده می‌کنند.

همچنین این کار باعث خواهد شد پوستتان سرحال‌تر نیز بنظر برسد. اگرچه بسیاری از این تزریق‌ها به منظور تأثیرات موقتی صورت می‌گیرند، اما انواعی هم برای اثر طولانی‌تر نیز وجود دارد.

۲. می‌تواند بلافاصله آرایش کنید

پس از تزریق کلاژن، هیچ محدودیتی برای آرایش بوجود نخواهد آمد. مثلاً می‌توانید بلافاصله پس از تزریق کلاژن در اطراف لبتان، از رژ لب استفاده کنید.

معمولاً برای تزریق مواد خاص، تست آلرژی انجام می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که پوست شما به آن ماده عکس‌العملی نشان می‌دهد یا خیر.

۳. انواع تزریق‌ها در دسترس است

در بازار انواع مختلفی از تزریق کلاژن، از کلاژن حیوانی گرفته تا انسانی وجود دارد. با توجه به نوع پوست شما و نیازتان، نوع تزریقتان توسط متخصص پوست تعیین می‌گردد. حتی برای تأثیرات بلند مدت، تزریق کلاژن‌های مصنوعی نیز رواج دارد.

این در حالی است که تزریق کلاژن‌های طبیعی تأثیری کوتاه مدت حدود ۴ تا ۶ ماه دارد. انجمن‌های غذایی و دارویی اغلب تزریق‌های کلاژن را تأیید کرده‌اند، اما این کار به شدت محدود به دریافت نسخه‌ی پزشک است.

۴. منتظر عوارض جانبی فراوان باشید

عوارض جانبی تزریق کلاژن موقتی هستند، اما نمی‌توان از آن‌ها جلوگیری کرد. تورم، یکی از شایع‌ترین عوارض این راه است. در ناحیه‌ای که تزریق صورت گرفته، تا چند روز شاهد تورم خواهید بود. پوست شما تحریک شده و مثلاً در مواردی که تزریق در اطرف لب صورت گرفته باشد، برخی اوقات صحبت کردن را برای شما دشوار خواهد ساخت.

و باید بدانید که حتی در پروسه‌های درمانی غیر جراحی نیز احتمال بوجود آمدن عفونت‌های باکتریایی کماکان وجود دارد. همچنین ممکن است در محلی که تزریق انجام شده، برای مدتی طولانی احساس خارش نیز داشته باشید.

۵. ممکن است درمان، زمان بر باشد

اگر که پس از تزریق کلاژن، مشکلی همچون عفونت یا موارد غیر قابل پیش‌بینی بواسطه‌ی محاسبات اشتباه رخ دهد، آنگاه باز گرداندن ناحیه‌ی تأثیر پذیرفته به شکل قبلش زمان بر خواهد بود.

درمان، طولانی خواهد بود و تا زمانی که دوباره مثل قبل شوید، ناچارید تا با ظاهر جدیدتان سر کنید. همچنین آبسه‌ای که به علت خارش در محل تزریق شده بوجود آمده نیز زمان زیادی برای درمان نیاز دارد. بنابراین باید حتی پس از تزریق کلاژن، بسیار محتاط و با دقت باشید.

 

آیا تا بحال تجربه‌ی تزریق کلاژن را داشته‌اید؟ لطفا دیدگاه‌ها و تجربیات خودتان را در اینباره به اشتراک بگذارید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top