دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱

۶ نکته برای مراقبت از پوست در زمستان

در فصل زمستان معمولا پوست شما دچار بی‌آبی شده و خشکی می‌زند. در واقع کمبود رطوبت است که باعث تحریک و خشکی پوست می‌شود. پس خیلی مهم است که پوستتان را در طول ماه‌های زمستان هیدراته و مرطوب نگاه دارید.

۶ نکته برای مراقبت از پوست در زمستان

نیازی نیست که برای این کار، یک رژیم کامل مراقبت از پوست را اجرا کنید. تنها با رعایت چند نکته‌ی ساده می‌توانید در زمستان از پوستتان مراقبت کنید.

۱. مرطوب کردن توسط کرم‌های چرب

پوستتان را توسط کرم‌ها و مرطوب کننده‌هایی که بر مبنای چربی هستند، مرطوب کنید. چنین مرطوب‌کننده‌هایی پوست را تغذیه کرده و آنرا مرطوب نگاه می‌دارند. همچنین باید به دنبال کرم‌هایی باشید که منافذ پوستتان را مسدود نمی‌کنند.

یک مرطوب کننده با روغن بادام یا آواکادو می‌تواند در زمستان برای پوستتان معجزه کند. از مرطوب کننده‌هایی که بر پایه‌ی آب ساخته شده‌اند در زمستان دوری کنید، چرا که می‌توانند منافذ پوست شما را مسدود کنند.

۲. استفاده از یک ضد آفتاب خوب

به هیچ وجه نباید استفاده از ضد آفتاب‌ها را در زمستان ترک کنید. اشعه‌ی UV حتی در هوای ابری هم می‌تواند به پوست آسیب برساند و باعث خشک شدنش شود.

از یک کرم ضد آفتاب خوب با SPF بیشتر از ۳۰ استفاده کنید. شما باید بدنبال ضد آفتابی باشید که خاصیت مرطوب کنندگی برای پوست نیز داشته باشد. هر چه بیشتر پوستتان را مرطوب کنید، بهتر است.

۳. بر رژیم غذایی‌تان متمرکز شوید

یک رژیم غذایی خوب می‌تواند برای پوست شما در زمستان مفید باشد. غذاهای مایع بیشتری به رژیم غذایی‌تان بیفزایید. آبمیوه و نوشیدنی سبزیجات مختلف را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

حداقل ۲ وعده در روز سبزیجات سبز مصرف کنید. غذاهایی بخورید که سرشار از ویتامین C باشند. چنین غذاهایی برای متعادل کردن میزان ph پوست شما در طول زمستان مفیدند.

۴. بصورت منظم ورزش کنید

هر مدل ورزشی می‌تواند به پوست شما در زمستان کمک کند! ورزش، جریان خون در بدن را افزایش می‌دهد که این اتفاق بر پوست و بافتش تاثیر خواهد گذاشت.

پس در طول زمستان با هر ورزشی که دوست دارید به پوستتان کمک کنید. حتی پیاده روی به مدت ۳۰ دقیقه در روز، پاسخگوی این نیاز شما خواهد بود.

۵. دوش آب داغ نگیرید

در زمستان، دوش آب داغ، استراحت خوبی برای پوست خواهد بود! آیا اینگونه فکر می‌کنید؟ اشتباه است!

دوش گرفتن با آب داغ در حقیقت به سلول‌های پوستتان آسیب می‌زند و پوستتان را خشک می‌کند. حمام آب داغ را نادیده بگیرید و در عوض با آب ولرم دوش بگیرید تا به پوستتان کمکی کرده باشید.

۶. از ماسک‌های زیبایی پوست استفاده کنید

در طول زمستان، یک بار در هفته از ماسک‌های پوست استفاده کنید. ماسک‌های صورت زمستانی، به پوستتان کمک می‌کنند تا از راه طبیعی ترمیم و هیدراته بشوند.

یک ماسک طبیعی ساخته شده از موز و آواکادوی خمیر شده در زمستان می‌تواند پوستتان را صاف و نرم کند. همچنین می‌توانید سفیده‌ی تخم مرغ بهمراه آرد جو دو سر راه هم امتحان کنید. ماسک‌ها همچنین به حفظ تعادل نرمال ph پوست در زمستان نیز کمک می‌کند.

مراقبت مناسب از پوست و استراحت دادن به آن در طول فصل زمستان بسیار اهمیت دارد. پیشنهاد می‌کنیم تا آنجایی که می‌توانید از راه‌های طبیعی پوستتان را مرطوب کنید تا پوستتان در زمستان بدرخشد.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top