سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

۷ علت چین و چروک پوست که نمی دانستید

 

آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو,چروک, چین و چروک, چروک شدن پوست

 

۷ علت چین و چروک پوست که نمی دانستید

 

آموزش آرایش آرایش صورت آرایش چشم گریم مدل ابرو-۷ علت چین و چروک پوست که نمی دانستید

دلایل بسیاری برای بروز چین و چروک وجود دارد، که کمتر شناخته شده است و خیلی افراد از آن اطلاعی ندارد باهم این موارد را می خوانیم.
چین و چروک  یک نگرانی عمده برای هرکسی است . چین و چروک ها بخشی از روند پیری است  و هیچ کس نمی تواند از آن پیشگیری کند. اما ؛ اگر  مراقبت مناسبی انجام دهیم  می توانیم پیری پوست را تا حدی به تعویق اندازیم  . دلایل بسیاری برای  بروز چین و چروک وجود دارد، که کمتر شناخته شده است و خیلی افراد از آن اطلاعی ندارد باهم این موارد را می خوانیم.
۱ – چین و چروک ها ژنتیکی هستند
ممکن است فکر کنیم که آلودگی بیش از حد ، اشعه های خورشید، و زندگی پر استرس تنها علل بروز چین وچروک می باشد. با این حال، این موارد بطور کامل درست نیست. آنها ژنتیکی هستند.  عمق چین و چروک در پدربزرگ و مادربزرگ خود ، پدر و مادر ، عموها و یا خاله بطور ارثی در پوست شما نیز وجود دارد .اگر چین وچروک درپوستتان شروع شده است  ، به عکسهای بزرگان خود  نگاه کنید، یک شباهت پیدا کرده اید.  اگر از اقدامات احتیاطی مناسب استفاده کنید  می توانید  از چین و چروک جلوگیری کنید. اگر شما می خواهید درمان صحیح را برای چین و چروک شروع کنید همیشه بهتر است با یک متخصص پوست  مشورت کنید .

۲ –  غذا خوردن زیاد  و کم غذایی موجب چین و چروک میشود
خوردن بیش از حد علل چین و چروک زود هنگام است  هنگامی که یک فرد چاق تصمیم می گیرد یک رژیم غذایی لاغری بگیرد  تمایل به کاهش  مواد غذایی  باعث می شود  پوست چروک شود . چنین افرادی خیلی زود این رژیم را ول می کنند. چنین نوسانات مکرر در وزن باعث چین و چروک های عمیق بر روی پوست   ران ، سینه ، بازوها، و گردن میشود . از سوی دیگر ، افرادی که بیش از حد کم غذا هستند تغذیه ناسالم تر دارند، در نتیجه منجر به چین و چروک های نازک در اطراف چشم ، گردن، دست و پا میشوند

۳ – کسانی که  خیلی رانندگی  می کنند بیشتر مستعد ابتلا به چین و چروک می باشد
افرادی که  زیاد رانندگی  می کنند در بسیاری موارد دچار استرس شده  و  در برابر  اشعه های مضر خورشید قرار می گیرند. تنش  نور خورشید بیش از حد باعث می شود  صورت دچار چین و چروک شود. بهتر است این افراد از  از لوسیون ضد آفتاب و یا تونر برای جلوگیری از بروز چین و چروک استفاده کنند

۴ – عادات غذایی می تواند به چین و چروک منجر شود
خوردن بیش از حد  مواد غذایی کم ارزش می تواند باعث  عدم تغذیه  پوست شود که منجر به آسیب پوست  م یشود . و این باعث می شود چین و چروک بوجود آید  . باید میوه های تازه ، آب میوه، و سبزیجات برگ سبز را به رژیم غذایی اضافه کنید. بجای  نوشیدن الکل از مقدار زیادی آب استفاده کنید . پوست شما  هیدراته تر شده و سالم خواهد ماند.
۵ – ویتامین های طبیعی برای جلوگیری از چین و چروک
هنگامی که چین و چروک بر روی صورت و یا دست می بینید، با عجله به یک فروشگاه  می روید  کرم و لوسیون های ضد پیری می خرید و یا  چین و چروک خود را  با آرایش پنهان می کنید .  به جای این کارها ، مواد غذایی غنی از  ویتامین A و C  مصرف کنید .شربت آبلیمو، آب پرتقال، و یا آب میوه مرکبات به طور منظم  بنوشید و در یک ماه تفاوت را ببینید.  اگر می خواهید  از لوسیون یا کرم استفاده کنید  با یک متخصص پوست مشورت کنید .  انتخاب نوع  کرم بسیار مهم است.

۶ – الگوی خواب  می تواند منجر به چین و چروک شود
اگردر یک طرف خاص می خوابید  آن طرف پوست  شل و چروکیده می شود. اگر چه صورت هیچ تفاوت عمده را نشان نمی دهد اما چین و چروک  در سمتی که خوابیده اید زودتر بوجود می آید.

۷ – اضطراب و استرس می تواند  باعث چین و چروک زودرس شود
اضطراب به خاطر شغل و یا مشکلات در زندگی شخصی می تواند پوست را  در تمام قسمت های بدن چروککند. همیشه باید مثبت فکر کنید و خوشحال و شاد بمانید و عاشق زندگی باشید

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top