دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱

آموزش سبزه آرایی عید

آموزش سبزه آرایی عید به شکل جعبه کادو برای عروسآموزش سبزه آرایی عید

برای این کار به یک جعبه کادو و چند متر روبان مقداری تخم خاکشیر و یا بذر خرفه کمی پنبه و مقداری پارچه طوری یا جوراب پارازین نیاز داریم .

ابتدا تخم خاکشیر یا بذر خرفه را چند ساعت در آب خیس می کنیم تا کاملا لعابدار شود سپس جعبه کادو را بصورت در بسته آماده می کنیم و دور تا دور جعبه را با پنبه ایی که قبلا آماده کرده ایم می پوشانیم و بعد دور تا دور جعبه را با پارچه طوری یا جوراب پارازین می پوشانیم بعد جعبه را با روبان تزئین می کنیم و در آخر تخم های خیس خورده را دور تا دور جعبه کادو به صورت یک لایه نازک می کشیم دقت کنید اگر مقدار بیشتری بذر روی هم انباشته کنید یا سبز نمی شود و یا اگر سبز شود حالت زشتی به خود می گیرد .

حالا جعبه کادو سبزه آرایی شده آماده است آن را در جایی مناسب قرار دهید و حالا یک نایلون بزرگ را چند تا سوراخ کنید و روی کار بکشید مواظب باشید نایلون روی کارتون نچسبه. روزی چند بار نایلون را برداشته با آب پاش نمناک کنید تا زمانی که یک رنگ سبز را ببینید که بذرها جوانه زدن نایلون را بردارید و الان اگر زیر کار را نگاه کنید می بینید که کارتون ریشه زده.

و حالا روزی چند بار با آب پاش نمناک کنید تا کاملا سبز کرده و زیبا شود از این جعبه سبزه برای عیدی عروس هم می توانید استفاده کنید و هم در سفره هفت سین جایی برای آن باز کنید .

آموزش سبزه آرایی عید
آموزش سبزه آرایی عید

آموزش سبزه آرایی عیدآموزش سبزه آرایی عید

 

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top