دوشنبه , ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

ویژگی‌های یک عینک آفتابی خوب

عینک آفتابی ام یک وسیله ی فرعی ست که نمی توانم بدون آن زندگی کنم، مخصوصا هر وقت که به تعطیلات می‌روم. این از خوش شانسی من است که اکثر مسافرت هایم به جنوب شرق آسیاست که هوای گرمی دارد و واقعا بدون عینک آقتابی نمی توان سپری کرد، ولی حتی اگر به بریتانیا هم می رفتم، احتمال اینکه هوا آفتابی باشد، باز هم عینک آفتابی را به ضرورتی برای مسافرتم تبدیل می کرد.

ویژگی‌های یک عینک آفتابی خوب

سخت ترین مرحله ی خرید یک عینک آفتابی، انتخاب از میان گزینه های بسیار زیادی ست که در بازار عرضه می شوند. جستجو در آن ها برای پیدا کردن عینک مناسب شما هیچ گاه آسان و سریع نیست. اگر در فکر یک عینک جدید هستید ضروری ست که چند نکته را به خاطر داشته باشید، طراحی، کیفیت، و حفاظت در مقابل آفتاب، این ها سه عامل کلیدی و سه نقش مهمی هستند که این وسیله ی محبوب باید بازی کند.

پس با در نظر داشتن این موارد، در قدم بعدی باید به چه چیز در یک عینک آفتابی توجه کنید؟

طراحی

طراحی یک عینک آفتابی بسیار مهم است چرا که برای بسیاری از مردم وسیله ی مهمی در تابستان و زمستان محسوب می شود. عینک آفتابی می تواند ظاهر شما را بسازد یا اینکه خراب کند، پس حتما قبل از خرید، تعدادی عینک آفتابی را امتحان کنید تا مطمئن باشید مناسب ترین را، با طراحی متناسب با صورتتان، خریداری می کنید.

کیفیت

اگر به دنبال سرمایه گذاری در یک عینک آفتابی هستید باید از ماندگاری آن مطمئن شوید و کیفیت در اینجا نقشی اساسی دارد. یک عینک خوش ساخت می تواند سال ها دوام داشته باشد پس با خیال راحت می‌توانید سرمایه ی خود را صرف خرید آن کنید.

محافظت

عینک آفتابی شما باید توان بالایی برای محافظت در مقابل UVA، UVB، UVC و پرتو نور آبی داشته باشد. از این طریق مطمئن می شوید که چشمانتان به قدر کافی در مقابل هر گونه آسیب محافظت می شوند و هیچ زیانی در بلند مدت به آن ها نمی رسد. توجه به این عامل، مرحله ی ضروری خریداری یک عینک آفتابی است.

مارک معروف یا مارک غیر معروف؟

برای بسیاری از مردم یک مارک خوب به معنای یک عینک خوب است، و اگر تنها به دنبال یک مارک هستید به زودی متوجه خواهید شد که بیشتر از آنچه قصد داشتید باید دست به جیب ببرید. بعضی از مارک ها هستند که برای خودشان مریدانی دارند: Ray ban، Gucci، Oakley و Oliver Peoples تنها چند تا از آن ها هستند… ولی اگر به دنبال کیفیت مرغوب هستید نیازی نیست که حتما از مارک های معروف خریداری کنید.

به یاد بیاورید که چرا می خواهید عینک آفتابی بخرید – برای محافظت از چشمانتان در برابر آفتاب- و اگر بتوانید عینکی پیدا کنید که اینکار را بکند و طرحش هم به شما بیاید، یک همراه مادام العمر پیدا کرده اید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top