شنبه , ۱۲ آذر ۱۴۰۱

لباس مناسب برای خانم های چاق

داشتن اضافه وزن به این معنا نیست که نمیتوانید زیبا به نظر برسید. تنها لازم است راهش را یاد بگیرید و اعتماد به نفس خوبی داشته باشید. در اینجا خواهید دید که چطور می توانید از انحنای بدنتان به بهترین شکل در پوششتان بهره ببرید.

لباس مناسب برای خانم های چاق

لباس مناسب برای خانم های چاق

بخش دوم: قبل از اینکه به خرید بروید

۱. در چهارچوب فکری درست قرار بگیرید. چند تغییر ذهنی کوچک می تواند تغییر ظاهری زیادی در شما ایجاد کند و بهتر از همه اینکه کاملا هم مجانی ست. اعتماد به نفستان را در این موارد بهبود دهید:

. به برچسب سایز توجه نکنید. سایز لباس ها می توانند شدیدا دلبخواهی باشند و در بین طراح ها استانداردی وجود ندارد. روی یک سایز خاص تمرکز نکنید و بعد از اینکه لباسی بزرگتر از آن سایز اندازه‌تان می شود ناراحت نشوید. روی پیدا کردن لباسی که اندازه تان می‌شود تمرکز کنید. حتی اگر کمک می‌کند همه‌ی اتیکت‌های سایز را از لباس‌هایتان ببرید.

. برای رسیدن به خودتان وقت . شما شایسته‌ی توجه به خودتان هستید و لیاقت این را دارید که بهترین احساس را داشته باشید. هر روز وقتی را برای آراستن خودتان تعیین کنید و این برنامه را زیر پا نگذارید. گفتن اینکه چون من اضافه وزن دارم پس اشکالی ندارد ظاهری شلخته هم داشته باشم بدترین تصمیمی است که می‌توانید بگیرید. به پوست، مو، ناخن های دست و پا، موهای بدن و آرایش (دلخواه) توجه کنید.

. بدنتان را همین طور که امروز هست بپذیرید. ممکن است هدف بلند مدتی برای تغییر وضع بدنتان داشته باشید ولی حتما این هدف یک شبه اتفاق نمی‌افتد. به جای وسواس به خرج دادن سر فیزیک بدنتان، قدر ظاهر امروزیتان را بدانید. به یاد داشته باشید شما فقط یک بدن دارید، پس با آن مهربان باشید!

۲. با اعتماد به نفس لباس بپوشید. هرچه که می پوشید یادتان باشد شما آن را می پوشید نه برعکس! اگر مشکل اعتماد به نفس دارید این موارد را امتحان کنید:

. لباس های گشاد نخرید. لباس هایی که زیادی بزرگند انگار که دارند در پوشاندن بدنتان به شما لطف می‌کنند، ولی در واقع انتقال دهنده‌ی کمبود اعتماد به نفس شما هستند. در عوض لباسی اندازه‌ی تنتان بخرید و روی رنگ‌ها، طرح‌ها و تزئینات برای رد کردن نگاه از روی ایرادهای فیزیک بدنتان تکیه کنید (در ادامه بیشتر در این مورد می‌خوانید)

. وضعیت اندامی خوب را تمرین کنید. نحوه‌ی راه رفتنتان در ظاهر لباستان کاملا تاثیر گذار است. چانه تان را بالا نگه دارید، شانه‌ها به عقب، ستون فقرات صاف و مفاصل ران در مرکزیت پاها. وقتی راه می روید به این سو و آن سو حرکت نکنید و پاهایتان را زیاد از سطح زمین جدا نکنید. در عوض راه رفتن خرامان ملکه‌های زیبایی را تمرین کنید، این باعث می‌شود بدنتان بالا و پایین نپرد. این کار را می توانید با ترفند قدیمی قرار دادن کتاب روی سر تمرین کنید.

. فشن قرار است به شما احساس خوبی بدهد. لباس ها قرار نیست شما را از خودتان برنجانند. قرار است برای شما راحتی، پوشش، عفت و ظرافت طبع به همراه داشته باشند. اگر این کار را نمی‌کنند، پس برای شما مناسب نیستند.

۳. اندازه‌های خود را بدانید. اندازه گرفتن دور کمر خودتان شاید بدترین کابوس شما باشد ولی اگر می‌خواهید خوش پوش باشید باید سایزتان را بدانید. سعی کنید خودتان را از این وضع دور کنید و بدانید که این‌ها تنها عدد هایی قرارداری هستند و اندازه‌های شما به عنوان یک شخص نیستند.

. یک نوار اندازه گیری (متر) نرم بخرید که بتوانید حلقه‌ای بپیچیدش، همانی که خیاط‌ها از آن استفاده می‌کنند. یا اگر پول کافی نداربد در یک خیاطی بخواهید که اندازه‌هایتان را بگیرند.

. اندازه‌های گردن، سینه، زیر سینه، کمر، باسن و ران‌هایتان را بگیرید.

. اندازه هایتان را یادداشت کنید. این اطلاعات را در هنگام خرید همراه داشته باشید، تا بدانید دقیقا چه می‌خواهید.

۴. یک خیاط خوب پیدا کنید. گاهی یک سایز استاندارد فیت تن شما نمی‌شود. شاید مثلا سینه‌ی پهن یا کمر لاغری داشته باشید و به همین خاطر لباس‌هایی که اندازه‌ی سینه‌تان باشد برای کمرتان گشاد است. به جای پوشیدن لباس هایی که به تنتان برازنده نیست آن‌ها را پیش یک خیاط حرفه‌ای ببرید تا فیت تنتان بکندشان.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top