یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

لباس مناسب برای خانم های چاق(۲)

داشتن اضافه وزن به این معنا نیست که نمیتوانید زیبا به نظر برسید. تنها لازم است راهش را یاد بگیرید و اعتماد به نفس خوبی داشته باشید. در اینجا خواهید دید که چطور می توانید از انحنای بدنتان به بهترین شکل در پوششتان بهره ببرید.

لباس مناسب برای خانم های چاق

لباس مناسب برای خانم های چاق

بخش سوم: خرید لباس

خرید را به یک تجربه‌ی مثبت تبدیل کنید. اگر از خرید بدتان می آید چون مجبور می شوید روی سایزتان تمرکز کنید، سعی کنید آن را به یک اتفاق سرگرم کننده تغییر بدهید. یک دوست سرزنده همراهتان ببرید، یا با روحیه ای بروید که هیچ چیز نتواند حالتان را ناخوش کند.

فروشنده ها را کسانی ببینید که به لباس شما اهمیت می دهند و خوشحال می‌شوند کمک کنند تا شما بهترین ظاهر را پیدا کنید. اگر کسی برخلاف این رفتار کرد پیش فروشنده‌ی بعدی بروید.

روی کیفیت بیش از کمیت متمرکز شوید. به جای خریدن تعدادی لباس‌های شلخته که برازنده‌ی شما نیستند، روی چند مورد خوش ساخت که دوستشان دارید و ماندگار هم خواهند بود سرمایه گذاری کنید.

تنها قفسه‌های پاکسازی آخر فصل را نگردید. حراج خوب است، اگر چیزی با قیمت خوبی دیدید بخرید ولی بر روی حراجی‌ها متمرکز نشوید.

اینطور فکر کنید: چند وسیله‌ی خوش کیفیت که به شما احساس خوبی می‌دهد و سه چهار سال دوام می آورد بهتر از ۱۰ یا ۱۵ وسیله ایست که در قفسه‌های پاکسازی فروشگاه‌ها پیدا کرده اید و زود کهنه می‌شوند و به شما احساسی کمتر از آنچه هستید می‌دهند!

لباس های مناسب سنتان بخرید (بیشتر در مورد خانم ها). این یک راهنمایی خوب است: اگر کسی ۲۰ سال از شما جوان تر یا ۲۰ سال از شما پیر تر هم در همین بخش فروشگاه خرید می کند پس به جای دیگری بروید.

نمی خواهید زیادی جوان به نظر برسید، انگار که دارید زیادی تلاش می کنید! ولی همچنین نمی خواهید لباس هایی بخرید که شما را پیر می کنند. اگر مطمئن نیستید به مشتری های دیگر نگاه کنید، آیا آن‌ها همسن شما هستند؟

به خرید های احتمالی تان از زوایای مختلف نگاه کنید. در مقابل آینه ی اتاق پرو بنشینید. بسیاری از خانم هایی که اضافه وزن دارند متوجه نیستند که لباسی که در حالت ایستاده خوب به نظر می آید ممکن است در حالت نشسته فاجعه باشد! دامنتان بالا می رود و رانتان را قلنبه نشان می دهد؟

آیا بدون پیچ خوردن و کشیده شدن آستینتان می توانید برای دوستی در آن طرف اتاق دست تکان دهید؟ اگر کمترین احتمالی وجود دارد که ممکن است در این لباس راحت نباشید جایگزین دیگری پیدا کنید: هیچ چیز بدتر از ترس از این نیست که با هر حرکت ناگهانی ممکن است درز لباستان پاره شود!

راهنمایی ها

– قدرت تلقین را نادیده نگیرید. گاهی خانمی را می بینید که مسحور گردنبند آنتیک، کیف دستی شیک، دامن دست دوخت و آرایش برازنده اش می شوید، این احتمالا پیش از آن است که متوجه شوید سایز او احتمالا ۱۸ است. اگر وقتی از خانه خارج می شوید فکر کنید رویایی به چشم می آیید، احتمالا دیگران هم همین فکر را خواهند کرد.

– آراسته باشید. یک خانم سایز ۲۰ که بوی خوش می دهد، یک مانیکور دوست داشتنی دارد، با ظرافت می نشیند و موهایی دلبرانه و براق دارد همیشه در مقابل یک دختر لاغر که نیاز به دوش گرفتن دارد برنده است.

– چیزهایی که زیادی تنگتان هستند نپوشید. آزمایشی انجام شد که در آن دو خانم کنار هم ایستادند، یکی لباسی اندازه ی خودش و دیگری لباسی تنگ پوشیده بود. ۹۷٪ از خانم ها تصور کردند که خانمی که لباس تنگ تر پوشیده از آن یکی سایز بالاتر است. نه تنها پوشیدن لباس های تنگ باعث بیرون زدن اعضای بدنتان می شود، بلکه خم شدن، نشستن و حتی راه رفتن را هم سخت می کند.

– موی بلند کمک خوبی ست. سایز شما را متعادل می کند. خانم های درشت با موهای کوتاه پسرانه ممکن است “کله نخودی” به نظر بیایند! موهای فر تا روی شانه احتمالا بهترین گزینه است ولی هر مدل پر پشتی مکمل خوبی برای شانه های پر و تپل یا سینه های درشت است.

– یک مدل پیراهن لفافه دار را امتحان کنید، روی شلوار ممکن است به شما بیاید.

– خیاطی یاد بگیرید!دوختن یک دامن تا پایین ران که روی کمر اندازه باشد و کم کم گشاد شود برای اندام گلابی شکل و دامن باریک تا روی زانو برای اندام سیب شکل آسان ترین کار دنیاست، و دوختنش حتی با دست تنها کار یک بعد از ظهر است. آن وقت یک لباس فیت دارید که هیچ کس دیگر ندارد.

همیشه به یاد داشته باشید که لباس های زیادی تنگ یا کوچک نپوشید. آن ها شما را درشت تر از آنچه هستید نشان می دهند. ولی در عین حال لباس های زیادی گشاد هم نپوشید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top