سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

نکاتی برای لباس پوشیدن خانم‌های ریز اندام

گشتن در غرفه‌ی لباس کودکان هنگام خرید لباس و کفش، قسمتی از روتین خرید خانم‌های کوتاه‌تر از ۱۶۰ سانتی متر است، اما اجناسی که پیدا می‌شوند همیشه دلپذیر نیستند، مخصوصاً که لباس‌های کودکان رنگ و وارنگ و طرحدار اند. خانم‌های ریز اندام خیلی اوقات در پیدا کردن لباس‌هایی که مناسب اندامشان باشد با مشکل روبرو می‌شوند. اما مادامی که چند قانون را پیروی کنند، تقریباً می‌توانند هر چیزی که دوست دارند را بپوشند!

نکاتی برای لباس پوشیدن خانم‌های ریز اندام

مهم‌ترین چیز این است که هنگام خرید لباس، تناسب‌ها را در گوشه‌ی ذهنتان داشته باشید.

. هیچ‌گاه چند رنگ را باهم ترکیب نکنید، و بالاپوشی خیلی کوتاه یا خیلی بلند به تن نکنید. دستورالعمل دو سوم و یک سوم برای خانم‌های ریز اندام کاربردی است. بالاپوشی بلند و گشاد را با شلواری کیپ و یا بالاپوشی کوتاه و چسبان را با شلواری گشاد یا دامن ست کنید.

. ست کردن چند سایه‌ی مختلف از یک رنگ خاص برای خانم‌های ریز اندام و قد کوتاه خیلی جواب می‌دهد. دامنی که به اندازه‌ی یک دست تا زیر زانو باشد و یا شلوارهای فاق بلند هم برای خانم‌های قد کوتاه مناسب‌اند.

. بجای کمربندهای پت و پهن، انواع باریک آنرا انتخاب کنید تا اینکه خیلی ضخیم و بدقواره به چشم نیاید.

. درباره‌ی شلوار، ساده بگیرید. هیچ زمانی هم پاچه‌های شلوارتان را به بیرون تا نکنید. اگر نمی‌خواهد شلواری بپوشید که خیاط برایتان دوخته یا اصلاح کرده است، پاچه‌های شلوارتان را به داخل تا کنید و توسط اتویی آن‌ها را سر جایشان قرار دهید. اینکار واقعاً برای شلوارهای جین چسبان خیلی خوب جواب می‌دهد.

. درباره‌ی اینکه بهترین کات شلوار برای خانم‌های قد کوتاه کدام است اختلاف نظر وجود دارد. برخی‌ها اعتقاد دارند جین‌های بوت کات بهترین همنشینی را برای خانم‌های ریز اندام دارند.

. همیشه نباید مد روز را دنبال کنید، آنچه که به شما می‌آید را بپوشید. البته باید به اعتماد بنفستان هم توجه داشته باشید. طرح‌هایی که خیلی قدیمی شده یا مد نیستند می‌تواند بر اعتماد بنفس شما تأثیر مخرب بگزارند.

. متخصصان توافق دارند که شلوارهای لوله تفنگی و جین‌های چسبان به خانم‌های کوتاه قد به خوبی می‌آید. نکته اصلی این است که پاچه‌های چنین شلوارهایی کفش شما را نمی‌پوشانند. اگر کفش‌ها پوشانده شود چند سانتی متر گرانبها از ارتفاع بصری را هدر خواهید داد.

. دامن یا لباس چین‌دار، دامن‌های خیلی کوتاه و رنگ صورتی ۳ چیزی هستند که یک خانم ریز اندام هیچ‌وقت نباید در آن‌ها دیده شود. این‌ها باعث خواهند شد تا یک خانم ریز اندام، دختر کوچولو بنظر بیاید!

. خانم‌های ریز اندام و اجتماعی در محیط کار، تمایل دارند تا کفش‌هایی با پاشنه‌های بلند و باریک به پا کنند، کفش‌هایی که مناسب شخصیت کاری‌شان نیست! پاشنه‌های پهن‌تر و کمی کوتاه‌تر، نه تنها به پوشنده‌ی آن این حس را می‌دهد که می‌تواند سر پا بایستد، بلکه به وی اعتماد به نفس هم خواهد داد: خانمی شاید ریز اندام و قد کوتاه، اما شخصیتی با وقار در جایگاه کاری.

. قوانینی که در زندگی کاری شما جاری هستند لزوماً نباید در زندگی خصوصی شما هم رعایت شوند. خصوصا در طول ماه‌های تابستان، خانم‌های قد کوتاه باید کفش‌های پاشنه بلند را امتحان کنند. صندل‌های تخت با بندی در قسمت مچ پا برایتان جلوه‌ی خوبی نخواهد داشت و حتی شما را کوچک‌تر نشان خواهند داد! برعکس آن، کفش‌های پاشنه بلند باعث خواهند شد تا پاهایتان بلند و خوش تراش بنظر برسد.

. می‌توانید از مشاهیر قد کوتاهی همچون سلما هایک (بازیگر نقش فریدا)، سارا جسیکا پارکر و مدونا الهام بگیرید. آن‌ها بهترین استفاده را از قد و سایزشان کرده‌اند و همیشه خوش پوش‌اند و نمونه‌های عالی خانم‌های ریز اندامی هستند که در جمع و در اجتماع اعتماد بنفس فوق‌العاده‌ای دارند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top