شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

وقتی یک جفت کفش جدید پیدا می‌کنید که عاشقش هستید و براحتی با لباس‌هایتان هم ست می‌شود، هیچ شکی نیست که دوست دارید از آنها مراقبت کنید.

روش نگهداری از کفش‌های مورد علاقه

کفش‌های کلاسیک می‌توانند سال‌ها عمر کنند، پس نگهداری از آنها فقط بحث به رخ کشیدن نیست، می‌توانید کلی در خریداری لباس هم صرفه جویی کنید. نگهداری از کفش‌ها به روش صحیح باعث خواهد شد تا سال‌ها سالم مانده و زیبا بنظر برسند.

محافظت در برابر ساییدگی

اول از همه باید یادتان باشد هر وقت کفش‌های مورد علاقه‌تان را می‌پوشید از آنها محافظت کنید. مثلا خیلی از خانم‌ها یک پد کوچک می‌خرند و هنگام رانندگی آنرا زیر کفش‌هایشان می‌گذارند. کار کردن با پدال‌های اتومبیل، باعث خواهد شد پشت کفشتان ساییده شود، کفش چرمی از پایتان در بیاید و کفش جیر هم رنگش برود!

یک تکه پد ژلی کوچک که بر روی موکت سمت راننده قرار گرفته، در برابر ساییدگی از کفش‌هایتان محافظت خواهد کرد، بنابراین آنها برای همیشه نو بنظر خواهند رسید.

محافظت در برابر رطوبت

در طول روزهای زمستان، یا هر وقت هوا بارانی است، کتونی یا چکمه‌ی بارانی بپوشید و کفش‌های اصلی‌تان را با خودتان به محل کارتان ببرید، بنابراین آنها را خیس و گلی نخواهید کرد. این کار باعث خواهد شد همیشه بهترین جلوه را داشته باشند.

می توانید یک پاکت دسته دار هم با خود داشته باشید تا هم اینکه از حمل کفش‌های خود خجالت نکشید و هم اینکه زمانی که کتونی یا بوت‌تان را در آوردید، جایی برای نگهداری‌شان داشته باشید.

نگهداری از کفش‌های چرم

استفاده از مواد مناسب برای تمیز کردن کفش‌ها و رسیدگی منظم به آنها، برای اینکه همیشه بهترین ظاهر را داشته باشند، حیاتی است. یک نرم کننده‌ی چرم خوب، می تواند چرم را قابل ارتجاع نگاه دارد و همچنین به تمیز کردن آن نیز کمک کند.

از چنین نرم کننده‌هایی یک بار در هر ماه برای تمام کفش‌ها و بوت‌های چرمی‌تان استفاده کنید. شما می توانید کفش‌های چرمی‌تان را با یک پارچه‌ی نم دار و اگر نیاز بود یک برس نرم تمیز کنید. سپس بلافاصله پس از تمیز شدن، از نرم کننده‌ی مخصوص استفاده نمایید.

نگهداری از کفش‌های جیر

برای کفش‌های جیر، یک برس نه خیلی زبر و نه خیلی نرم، هم برای تمیز کردنش مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم برای ترمیم سطح کفش. از این برس در حرکات دایره وار استفاده نمایید تا کثیفی‌ها، گل و آثار آلودگی دیگر روی کفش جیرتان از بین برود. برای کثیفی‌هایی که با این روش پاک نشدند، فقط باید از تمیز کننده‌های جیر که از فروشگاه‌های کفش خریده‌اید استفاده نمایید.

استفاده از آب معمولا شما را از چنین آلودگی‌هایی خلاص نخواهد کرد، اما در نقطه‌ی مقابل، یک پاک کننده‌ی جیر هرگونه کثیفی و چربی را از آن خواهد زدود و دیگر لکی بر آن نخواهید دید.

به کفش‌هایتان سر و سامان بدهید

محافظت از کفش‌هایتان در جاکفشی یا کمد نیز برای نگهداری از آنها اهمیت دارد. می‌توانید تعدادی کیسه‌ی پارچه‌ای آویز بخرید تا هر بار که به خانه بر می‌گردید کفش‌هایتان را همین طوری کف کمد رها نکنید. کفش‌های کلاسیکتان را با کتانی‌هایتان یک جا نگاه ندارید، این کار باعث فرسایش و کثیف شدن آنها خواهد شد.

چندین هزار تومنی خرج کردن برای نظم دادن به کمدتان، یک سرمایه گذاری بلند مدت خواهد بود. چرا که خواهید توانست بخوبی از کفش‌های کلاسیک و گرانبهایتان برای سالها نگهداری کنید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top