شنبه , ۵ فروردین ۱۴۰۲

با خوردن این مواد غذایی خسته به نظر بیایید!

غذاهایی که می خورید نیز در ایجاد ظاهر خسته نقش دارد. اما چه نوع مواد غذایی؟

خستگی

خستگی

نمک: اگرچه مقداری نمک در برنامه غذایی لازم است اما مواد غذایی حاوی نمک زیاد باعث کاهش میزان آب بدن، خشکی پوست و ایجاد حالت خستگی در صورت می شود. بنابراین ادویه و گیاهان طعم داده شده را جایگزین نمک کنید.

مواد شیرین کننده مصنوعی: مصرف قند باعث التهاب می شود. مواد شیرین کننده مصنوعی در ایجاد حالت ورم کرده روی صورت نقش دارد. این مواد حاوی اسپارتم است که باعث بروز درد مفصل می شود و تمایل فرد به مصرف شکر را نیز افزایش می دهد. مواد غذایی حاوی قند طبیعی مانند میوه مصرف کنید تا ظاهر صورتتان پف کرده به نظر نیاید.

سرخ کردنی: این گروه از مواد غذایی، بدترین دشمن پوست است، زیرا سرشار از روغن و چربی های ترانس است و در پی مصرف آن پوست ظاهر خسته و کدر پیدا می کند. علاوه بر آن باعث افزایش وزن نیز می شود.

کربوهیدرات: مصرف زیاد کربوهیدرات می تواند به کلاژن پوست آسیب برساند. در پی این امر پوست دیگر ظاهر سالم و پر ندارد و در نتیجه ظاهر فرد خسته به نظر می آید. می توانید سبزیجات را جایگزین نان و برنج کنید.

شکلات و آب نبات: سرشار از قند است که هیچ خاصیتی ندارد. قند موجود در آن، باعث بالا رفتن انسولین می شود و به سرعت قندخون افت می کند، در نتیجه احساس خستگی زیاد می کنید و زیر چشم شما پف می کند.

گوشت قرمز: مصرف گوشت قرمز، هفته ای بیش از یک بار با افزایش چین و چروک پوست ارتباط داده شده است. ترکیب کارنیتین موجود در گوشت قرمز دیواره رگ های خون را سفت می کند. لازم نیست گوشت را از برنامه غذایی خود حذف کنید بلکه مصرف آن را کم کنید.

ادویه: اگرچه برای سوخت و ساز بدن مفید است امامصرف زیاد آن می تواند برای پوست مضر باشد. غذاهای ادویه دار، ناراحتی پوستی ایجاد می کند. این امر باعث می شود پوست ظاهر صاف نداشته باشد و پیرتر به نظر بیاید.

سوسیس و کالباس: مواد نگه دارنده این نوع مواد غذایی، پوست را تحریک و ظاهری خسته و رنگ پریده ایجاد می کند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top