یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

ترفندهای کاهش وزن برای استفاده از لباس شنا

لباس شنا

استفاده از لباس شنا با ۱۰ ترفند کاهش وزن

تابستان در همین نزدیکی هاست. اگر در تلاشید تا آماده‌ی پوشیدن لباس شنا شوید، حتما و حتما تمام این نکات را رعایت کنید. شاید بنظر برسد که چیزهایی ساده و پیش پا افتاده هستند، اما واقعا تأثیر گذارند.
۱. زمانی که تمرین می‌کنید به موسیقی مورد علاقه‌ی خود گوش کنید

موسیقی، حال شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد! گوش دادن به آهنگ مورد علاقه‌تان هنگام تمرین، به شما انرژی داده و به احتمال زیاد مدت تمرین شما و مقدار کالری مصرف شده تان را نیز افزایش خواهد داد.
۲. سبزیجات بیشتری بخورید

سبزیجات، مخصوصا آن‌هایی که نشاسته‌ی کمتری دارند، مانند کاهو، گوجه و مارچوبه، دارای انرژی بسیار کمی هستند، اما فیبر زیادی دارند. اغلب فیبرها قابل هضم نیستند، و هنگامی که در سیستم گوارش شما به حرکت در می‌آیند، کلسترول‌های اضافه و دیگر مواد بی استفاده را به خود جذب می‌کنند.
۳. پروتئین کافی مصرف کنید

غذاهای پروتئینی بیش از دیگر مواد غذایی در معده‌ی شما باقی خواهند ماند. غذاهای پروتئینی به شما کمک خواهند کرد تا بیشتر احساس سیری کنید، که در نتیجه باعث خواهد شد تا در وعده‌ی بعدی غذایی‌تان کمتر بخورید!
۴. بعنوان دسر میوه بخورید

می‌توانید مقدار زیادی میوه بخورید. میوه‌ها مزایای زیادی دارند، اما بعلاوه منبع طبیعی قند نیز هستند که اگر نسوزانیدشان، می‌تواند باعث افزایش وزن شما شود. بجای دسرهای متداول که شاید برای شما چربی بد بر جای گذارند یا اینکه ارزش غذایی پاینی داشته باشند، به میوه فکر کنید!
۵. از مصرف نشاسته و شیرینی دوری کنید

این‌ها غذاهایی هستند که سریعا به قند خون (منبع اصلی سوخت بدن شما) تغییر حالت می‌دهند! اگر شما از آن سوخت توسط ورزش استفاده نکنید، بدنتان آنرا ذخیره می‌کند که می‌تواند باعث افزایش وزن شما شود.
۶. خود را زیاد وزن کنید

مطالعات نشان داده است که اگر خود را زیاد وزن کنید (حداقل یک بار در روز)، به شما در شناخت بدنتان کمک خواهد کرد، در نتیجه تلاش شما برای کاهش وزن بهتر خواهد شد. غذاها بر افراد مختلف، تأثیر متفاوتی دارند، بنابراین اینکه خود را بصورت منظم وزن کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا روش کاهش وزن مؤثر را برای بدن خود بیابید!
۷. روزانه ۵ تا ۶ وعده‌ی غذایی کوچک داشته باشید

معده‌ی خالی می‌تواند به کبد شما علامت دهد تا برای افزایش انرژی، گلوکز (قند) بیشتر تولید و به خون شما منتشر کند. غذا نخوردن، یا اینکه تنها یک یا دو وعده‌ی غذایی در روز داشتن، بدن شما را در حالت گرسنگی نگاه داشته و سوخت و ساز بدنتان را کاهش خواهد داد و در نتیجه باعث خواهد شد که بدنتان هر غذایی که می‌خورید را ذخیره کند!
۸. هر شب ۸ ساعت بخوابید

مطالعات نشان داده است که محرومیت از خواب کافی، هورمون‌های اشتها را دچار دگرگونی خواهد کرد که در نتیجه حالت گرسنگی و مقدار جذب کالری بدن افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین محرومیت از خواب کافی باعث افزایش بافت چربی و کاهش بافت عضلانی خواهد شد.
۹. به تمرینتان ورزش‌های مقاومتی بیفزایید

عضلات، نسبت به دیگر بافت‌های بدن کالری بیشتری می‌سوزاند. این بدان معناست که اگر عضلات بیشتری بسازید، حتی زمانی که نشسته‌اید چربی بیشتری می‌سوزانید!
۱۰. الکل کمتر بنوشید، یا کلا مصرف نکنید

کالری الکل دارای اولویت است، پیش از اینکه انرژی غذایی که خورده‌اید را بسوزانید، باید سعی کنید تمام کالری الکل را بسوزانید. همچنین الکل اشتهای شما را افزایش می‌دهد، بنابراین هرچقدر بنوشید، بیشتر می‌خورید و همانند چربی در بدن شما ذخیره می‌شود. اگر بخواهید وزن کم کنید، چربی نمی‌نوشید، اینطور نیست؟!

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top