یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

تنقلات و میان وعده های مناسب برای کودکان

خوردن تنقلات سالم نه تنها برای کودکان ضرر ندارد، بلکه مواد مورد نیاز بدن آن ها را نیز تامین می کند.

الهام اختری دستیار تخصصی طب سنتی ایران در گفت و گو با تسنیم اظهار داشت: نخودچی و کشمش یکی از بهترین تنقلات برای کودکان است که علاوه بر تأمین کالری مورد نیاز بدن ، بخشی از مواد معدنی را نیز تأمین می‏ کند.

تنقلات مفید

تنقلات مفید

به گفته وی تنها موردی که باید در مورد مصرف نخودچی و کشمش مدنظر داشته باشیم این است که مقدار مصرف آن متعادل باشد تا از چاق شدن کودکان پیشگیری شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: نان و پنیر ماده غذایی مناسب برای ساعات تفریح دانش آموزان است و لقمه‏‌های حاوی نان و پنیر اگر در کیف بماند فاسد نمی‌شود و زمینه را برای بیماری دانش آموزان ایجاد نمی کند.

اختری افزود: مادران توجه داشته باشند که لقمه‏ های حاوی گوشت و سس در معرض هوای معمولی به تدیرج شروع به فاسد شدن می‏ کنند. بنابراین اگر دانش آموزان دسترسی به یخچال ندارد، نان و پنیر بهترین و سالم‏ترین میان وعده محسوب می‏ شود.

وی ادامه داد: انتخاب دیگر به عنوان میان وعده یک عددسیب رسیده و شیرین است؛ همچنین مادران می توانند سه عدد عناب، دو عدد سنجد، چهار عدد بادام، پنج عدد مویز و دو عدد انجیر خشک به عنوان میان وعده به فرزندانشان بدهند چرا که این موادغذایی سرشار از موادمغذی بوده و میتوان جایگزین تنقلات بی ارزش شود البته مادران توجه داشته باشند که در صورت یبوست فرزندشان از دادن سنجد پرهیز کنند.

مویز هضم کننده غذا، تقویت کننده معده و کبد و کلیه و مثانه، تولید کننده خون صالح، است همچنین انجیر بسیار کثیر الغذا بوده تقویت کننده مغز و کبد بوده و چاق کننده است.

بادام خاصیت غذایی زیادی دارد و برای حافظه بسیار مناسب است همچنین بادام مغز را تقویت کرده و چاق کننده بدن بوده و بهترین آن بادام درشت و چرب است. باید توجه داشت که مغزهای گیاهی تمام املاح موردنیاز بدن انسان را تامین می کند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top