شنبه , ۲ مهر ۱۴۰۱

ماکارونی سبزیجات با سس نعناع و کاری

مواد لازم:
ماکارونی فرمی=۱ بسته
پیاز متوسط خرد شده=۲ عدد
کدوی متوسط حلقه شده=۳ عدد
هویج حلقه شده=۱ عدد
فلفل دلمه ای سبز خلال شده=۱ عدد
فلفل دلمه ای قرمز خلال شده=۱ عدد
ذرت کنسروی=۳۰۰ گرم
قارچ تازه=۲۰۰ گرم
ادویه کاری=۱ قاشق چاخوری
روغن مایع=۲ قاشق غذاخوری
زردچوبه=۱ قاشق چاخوری
آبلیمو=چند قطره
نمک و فلفل=به میزان لازم
فیله مرغ خرد شده در صورت تمایل
مواد لازم برای تهیه سس ماکارونی:
شیر=۱ و نیم لیوان
آرد=۱ و نیم قاشق غذاخوری
کره=۲۵ گرم
سیر خرد شده=۵ حبه
نعناع تازه خرد شده=نیم کیلو
روغن زیتون=۵ قاشق
نمک،فلفل و زعفران=به میزان لازم
طرز تهیه مواد ماکارونی:
ابتدا پیاز را با دو قاشق غذاخوری روغن تفت می دهیم تا طلایی شود.یک قاشق چایخوری زردچوبه و فلفل دلمه ای را به پیاز اضافه نموده و به مدت ۵ دقیقه تفت می دهیم،آنگاه هویج حلقه شده را اضافه کرده و به مدت ۱۰ دقیقه تفت می دهیم. قارچ را خرد کرده و برای جلوگیری از تغییر رنگ آنها در حین پخت،چند قطره آبلیمو به آن اضافه می کنیم. قارچ را همراه با کدو به مواد مذکور اضافه کرده و ۵ دقیقه حرارت می دهیم.در پایان ذرت،ادویه کاری،نمک و فلفل را اضافه نموده و پس از ۱۰ دقیقه مواد را از روی شعله اجاق برمی داریم.
طرز تهیه سس ماکارونی:
ابتدا شیر سرد را در یک قابلمه کوچک ریخته و آرد را داخل آن حل می نمائیم. نمک،فلفل و کره را به آن اضافه نموده و روی حرارت شعله مرتبا به هم می زنیم تا کمی سفت شود. آنگاه شعله اجاق را خاموش می نمائیم. مقداری زعفران را در آب حل نموده و سس اضافه می کنیم تا سس خوش رنگی تهیه شود.
طرز تهیه سس نعناع:
روغن زیتون و سیر خرد شده را در یک قابلمه کوچک ریخته و روی حرارت اجاق تفت می دهیم. سپس نعنای خرد شده را به آن اضافه نموده و تفت می دهیم.پس از تغییر رنگ نعناع آنرا از روی شعله اجاق برمی داریم.
طرز تهیه ماکارونی سبزیجات با سس نعناع و کاری:
یک بسته ماکارونی را پخته و آبکشی نموده و در یک قابلمه مناسب می ریزیم. سپس مواد و سس نعناع را به آن اضافه کرده کاملا با هم مخلوط می نماییم و کمی روی شعله اجاق تفت می دهیم. پس از ۱۰ دقیقه سس ماکارونی را نیز به آن افزوده و پس از مخلوط نمودن،غذا را سرو می نمائیم. برای تزئین غذا می توان از زیتون سیاه استفاده نمود.
نکته:
با توجه به اینکه این غذا نیاز به دم کردن ندارد،ماکارونی بایستی به اندازه کافی پخته شود تا کاملا خوش خوراک گردد.چنانچه تمایل داشته باشید می توانید فیله مرغ خرد شده را نیز به مواد ماکارونی اضافه نمائید.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top