شنبه , ۲ مهر ۱۴۰۱

نکاتی درباره دویدن

شما ممکن است اطلاعات مختلفی راجع به دویدن، از منابع مختلف کسب کنید. ولی ما در جستجوهایمان برای یافتن روش‌های نوین این ورزش ساده، به چهار روش رسیدیم تا گام‌هایتان را هوشمندانه‌تر بردارید. حیوانات و کودکان به طور غریضی راه می‌روند. پس نکاتی را می‌توان از آن‌ها آموخت…

نکاتی درباره دویدن

کودکان نوپا

کودکان نوپا همیشه سعی می‌کنند بر روی سینه پاهایشان راه بروند. دکتر پیتر لارسون می‌گوید بعد از هربار دویدن، ۲ دقیقه با پای برهنه بدوید. این کار باعث می‌شود بعد از مدتی، به طور ناخودآگاه، برای گام برداشتن راحت‌تر بر روی زمین سخت، بر روی سینه پا راه بروید.

نکاتی درباره دویدن

کوکوسان

این پرنده روش خاصی برای دویدن دارد. دکتر جک دنیلز می‌گوید باید بتوانید در هر دقیقه حداقل ۹۰ گام بردارید. تعداد گام‌هایتان را در یک دقیقه بشمارید، و سعی کنید که به این عدد برسید.

نکاتی درباره دویدن

فارست گامپ

به احتمال زیاد این فیلم را دیده‌اید. فارست گامپ فقط می‌خواست کمی پیاده‌روی کند، ولی سرتاسر کشور را طی کرد. سعی کنید در هنگام دویدن به این توصیه‌ها عمل کنید:

۱. هر هفته کمی بیشتر و کمی سریع‌تر قدم بردارید

۲. مکان‌های جدید را برای پیاده‌روی انتخاب کنید

نکاتی درباره دویدن

گاومیش

این موجودات غول‌آسا تاندون‌های بسیار قوی دارند و می‌توانند از روز حصارهای ۱ متری بپرند و اسب‌ها را در مسابقات استقامت شکست دهند. برایان کِلی یکی از پیشکسوتان ورزش دو می‌گوید هفته‌ای یک یا دو بار تمرین زیر را در ۳ ست و ۱۰ تکرار انجام دهید.

۱.پرش از روی مانع

۲. پرش جفت پا به طرفین

۳.پرش با یک پا

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top