سه شنبه , ۱ فروردین ۱۴۰۲

پیراشکی گوشت در فر

مواد لازم برای خمیر:
این غذا برای ۳ تا ۴ نفر است.
تخم مرغ= ۱ عدد
ماست= نصف پیمانه
کره= نصف پیمانه
آرد= به میزانی‌ که خمیر به دست نچسبد
بکینگ پودر یا جوش شیرین= ۱ قاشق چایخوری
نمک= ۱ قاشق مربا خوری
برای مواد میانی :
گوشت چرخ کرده=۲۵۰ گرم
پیاز= یک عدد
سیر=۱ حبه
رب گوجه فرنگی‌= ۲-۳ قاشق
ادویه و نمک=به مقدار لازم
جعفری خرد شده =۳ قاشق
تخم مرغ آبپز= ۱ عدد
قارچ=۳ عدد
طرز تهیه خمیر:
ماست را داخل ظرف ریخته خوب می‌زنیم،بعد تخم مرغ زده شده رو به آن اضافه می‌کنیم و جوش شیرین را هم میریزیم،بعد کره را اضافه کرده مخلوط می‌کنیم،بعد آرد را کم‌کم با الک اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم،تا جایی که خمیر به دست نچسبد.بعد کمی‌ ورز میدهیم ، و روی آن را پوشانده تا ۱ ساعت بماند .
طرز تهیه پیراشکی:
پیاز را خورد کرده تفت میدهیم،سیر را رنده کرده اضافه می‌کنیم،بعد گوشت را میریزیم و کمی که تفت خورد،ادویه و نمک می‌زنیم ،قارچ ریز شده را هم اضافه می‌کنیم،و بعد رب می‌ریزیم، کمی‌ آب می‌ریزیم تا مواد ما پخته شوند،،،تخم مرغ آبپز را رنده درشت می‌کنیم .وقتی‌ آب مواد ما کشیده شد،زیرشعله را خاموش می‌کنیم و تخم مرغ رنده شده و جعفری را اضافه می‌کنیم.
خمیر ما آماده است.آنرا با وردنه باز می‌کنیم و با یک کاسه دایره هایی از خمیر در میاوریم و دایره ها را از مواد میانی پر می‌کنیم سپس در آن ها را میبندیم و با چنگال روی لبه ها می‌زنیم.
ته سینی فر کاغذ فویل یا کاغذ روغنی پهن می‌کنیم،فر رو از قبل با دمای ۱۷۵_۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کرده ایم حالا سینی پیراشکی را داخل فر قرار میدهیم، بمدت ۲۵­­­ الی ۳۰ دقیقه تا پیراشکی ها پخته و طلایی شوند.

نظر دادن بسته است.

Scroll To Top